Протеинови топчета за сом

Модератор: sapuna

Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Протеинови топчета за сом

Мнение от sapuna »

lovo написа:И сега като се замисля,дали сомовете по Ебро ще взимат на попови прасета.
Ей това ми хареса! :lol: :wink:
Ха сега де!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Протеинови топчета за сом

Мнение от Emo-83 »

sapuna написа:
lovo написа:И сега като се замисля,дали сомовете по Ебро ще взимат на попови прасета.
Ей това ми хареса! :lol: :wink:
Ха сега де!
Ще взима....,кой бяга от пържола :!: :roll:
Но се сещам за шаранджийския ми период. :shock:
На различните язовири предпочитанията на рибите бяха различни....царевица,кюспе,малка рибка. :idea:
На Жребеца имаше кльонкаджии от Стамболийски.Там ги морят маломерните на поповопрасе.И бяха решили,
да морят и тези от Жребеца на същото.Получи се ,,капо класик"......така наричаме капото без кълване.....,,капо де лукс"....е капото със удар......и ,,капо фамилия".......,е капото на всички лодки(любители сме на Данон-не вкисва)
Та всички други лодки имахме сом или сомове.От тук се сещам отново за предпочитаната стръв за различните водоеми.Хората от Дунава без КОНОЩИП не тръгват.По язовирите без рибка.Това не значи,че на дрожди няма да вземе.Рибата си избира даже искуствените примамки,като воблери например.Няма причина да няма предпочитания и към храната наречена протеин.Но знае ли се как е.Едни сега постят със картофи.Аз снощи маах, свински джолан със тирамису.Храна различна.Вкусове много.Явно зависи и от религията.Постене,Байрам и т.н.т. :lol: :P :lol: :oops:
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Протеинови топчета за сом

Мнение от krokibg »

Напълно съм съгласен със това.Проба му е майката и редовното ходене.На клавиатура,сома не взима,пробвал съм вервайте ми ИзображениеПроблема идва от това,че за нас този метод за ловене на сом -на пилети,просто е нов.Когато отидем на водоем,веднага гледаме да спретнем такъма който знаем че ни е носил слука/кльонк,воблери,тапи/ и никой няма време и желание да се занимава и открива нови методи и стръви на които да го гони.Защо си мислите че хората там когато отидат за сом,непременно хващат постоянно и по 100 бройки на риболов.Да,хващат но не всички.И там си има майстори които му разбират и хора които си хващат по някоя и друга риба и това е.Все си мисля че ако се наблегне сериозно и се лови ден-два само на тях,непремено ще има успех но кой ще си губи времето да разпъва и чака сом на пилети,когато никой не се е похвалил.Ако взема да се снимам със няколко сома и съм ги хванал на пилети,още на другия ден ще се нахвърли и мало и голямо на всички видове сомски пилети,знайни и незнайни които ги има по нашите магазини.Това е истината,гола-голеничка Изображение
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Иво Ломски
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 11:31 am
Местоположение: София

Re: Протеинови топчета за сом

Мнение от Иво Ломски »

Съгласен съм и с 3-те поста по-горе, но.......... трябва да се храни и то по-често и по повече! Когато го срещне и вкуси, сомът ще разбере че пелетите стават за ядене и ще ги търси, даже целенасочено, но иначе - забравете! Веднага ви давам и пример - последната година по Дунав рибарите хвърлиха много царевица, ама много..... Гледал съм как се хвърлят 5 чувала царевица на едно място - наведнъж!!! Лудост, но хората правят какво ли не, само за да имат удар на амур. В края на годината, риби, които по принцип не поглеждат царевица, започнаха да удрят на нея. Говоря за щуки, бели риби, мряна и дори и сом!
Извод: Когато рибата разбере че нещо става за ядене и може да се прехранва с него, тя започва да го търси целенасочено и дори не се замисля!
В тоя смисъл, Лово е прав че сом може да се лови на Дунав, на езеро, язовир и кадето и да е на протеинови топчена, но трябва да се храни и то редовно!
На мястото на човек можеш да седнеш, но не и на късмета!!!
Иво Ломски
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 11:31 am
Местоположение: София

Re: Протеинови топчета за сом

Мнение от Иво Ломски »

И още нещо по въпроса. Доколкото знам, през 1979 година са пуснати 32 сомчета в река Ебро (най-вероятно от Дунав, както казва Лово) и като извадиме 25 години, това прави близо 5 години захранване с протеинови топчета......, всеки може да си направи сметката!!!!!!!
На мястото на човек можеш да седнеш, но не и на късмета!!!
plspapo
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 3:31 pm
Местоположение: Espana

Re: Протеинови топчета за сом

Мнение от plspapo »

:fishing12: Zdraveite kolegi az jiveya v Ispania i xodya ot vreme na vreme na Ebro za Somove shto se odnasya do topchetata naistina se xvarlyat s chuvalite edin chuval ot 25 kg ili 20 kg zavisimost ot markata e 50 do 60 evro za nas e skapichko no Anglichani i Nemci xvarlyat yako i rezultatite sa nalice estestveno nai predpochitanite topcheta sa Copens i Biomar te sa s nai podxodyashti sastavki
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Протеинови топчета за сом

Мнение от аксел »

Според мене най-важното условие и най-голямата разлика между нашите водоеми и Ебро е да има достатъчно бройки сомове в реката,останалото са подробности........
валатът не най-лошото нещо на света
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”