препариране

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: препариране

Мнение от JettroniX »

Аз лакирам с Лазурен лак. Повърхността на главата става лъскава и гладка след 2-рото минаване и цветовете изпъкват много добре. Бялото (окиси и сол) почиствам леко с нож, после със суха четка да махна праха и накрая с леко намокрена четка и ми се получава, но само при щуки съм пробвал, защото нямам други по-големи риби уловени :D
Относно миризмата на риба, след като лакирам, тя се изпарява и се заменя с лека миризма на лак :)
Вече на коя фирма се чудя дали да споделя да не би да се окаже, че правя реклама ;)
Много скоро ще покажа последната си лакирана щука в темата :D
Изображение
Аватар
vasety
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 11:05 am

Re: препариране

Мнение от vasety »

JettroniX написа:Аз лакирам с Лазурен лак. Повърхността на главата става лъскава и гладка след 2-рото минаване и цветовете изпъкват много добре. Бялото (окиси и сол) почиствам леко с нож, после със суха четка да махна праха и накрая с леко намокрена четка и ми се получава, но само при щуки съм пробвал, защото нямам други по-големи риби уловени :D
Относно миризмата на риба, след като лакирам, тя се изпарява и се заменя с лека миризма на лак :)
Вече на коя фирма се чудя дали да споделя да не би да се окаже, че правя реклама ;)
Много скоро ще покажа последната си лакирана щука в темата :D
Като цяло побеляването може да се изчисти и като се лакира спира да мирише. Благодаря, това ме интересуваше. :) :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: препариране

Мнение от Troli Rapala »

Главата мирише,защото в долната част на съда в който сушиш главата остава влажно и за това трябва да обърнеш солта!Изсушената глава е по-добре да не се лакира или поне да се лакира с матов лак,така изглежда по-естественно!От трите сомски глави,които пуснах първата е с матов лак,втората с гланц-лак,а третата не е лакирана и не мирише,защото е изсъхнала перфектно!Ако държите на лака,пробвайте с матов и ще ви хареса повече визията! :wink:
Аватар
vasety
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 11:05 am

Re: препариране

Мнение от vasety »

Troli Rapala написа:Главата мирише,защото в долната част на съда в който сушиш главата остава влажно и за това трябва да обърнеш солта!Изсушената глава е по-добре да не се лакира или поне да се лакира с матов лак,така изглежда по-естественно!От трите сомски глави,които пуснах първата е с матов лак,втората с гланц-лак,а третата не е лакирана и не мирише,защото е изсъхнала перфектно!Ако държите на лака,пробвайте с матов и ще ви хареса повече визията! :wink:
Мойта не е останала отдоло влажна, защото бях прекарал 2 летвички през устата назад и я нях провиснал и седеше в въздуха. Може би трябва да съхне още, ще пробвам да махна побелялото и ще я оставя още малко. :)
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: препариране

Мнение от JettroniX »

Ето и както обещах това е една 2-ка, която бях изкарал от Марица преди доста време вече.
Както по-напред съм споменал, главата съм я солил само със трапезна сол и съм я сушил при стайна температура.
На работа един колега ми изряза тая шайба от дъб и ми я изглади с шмергел, с диск от шкурка и се получи една доста гладка повърхност :

Изображение

Жълтото дето се вижда е кит за дърво. Трябваше да запълня някои цепнатини. За съжаление това беше най-доброто дърво, от което си направих шайба.Другите, с които разполагах бяха още по-напукани :)

Изображение

Отрязана е с електрическа резачка под произволен ъгъгл и произволна дебелина :

Изображение

С поялника и направих аматьорска гравюра за спомен :D :

Изображение

Ето я след 2 ръце лазурен лак как изглеждаше :

Изображение

Това беше максималното разпъване на устата. Просто много остра и дълга муцуна имаше щуката и така се получи най-добре. Ето и главата след лакирането й как изглеждаше :

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: препариране

Мнение от JettroniX »

След 4-ри ръце с лак шайбата изглежда вече така :

Изображение

Изображение

Ще поставя ето така главата върху шайбата, но с какво ще я захвана към дървото все още съм в процес на обмисляне :D , а също така и с какво да захвана шайбата с главата към стената :mrgreen:

Изображение
Изображение

Ето и очите как станаха. Не смятам да слагам стъклени топчета :D , защото качеството на очите е задоволително.

Изображение

Страшен поглед вади :rolleyes:

Изображение
Изображение

Ето и зъбките колко са големи :

Изображение
Изображение
Изображение

Това е замисъла на гравюрата с поялника :D :

Изображение
Изображение
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: препариране

Мнение от JettroniX »

Ето и как играят цветовете на главата. Използвал съм различен баланс на бялото на фотоапарата ми :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Получи се много готина аматьорска работа за мен лично. Шайбата и главата са много гладки и лъскави благодарения на хубавия лак според мен. Само трябва да видя някакви начини за закрепване и си я слагам на стената. Нищо, че е 2-ка важното е, че ми навява хубави спомени отпреди 4 месеца вече ;) Дано ви е харесала и на вас.
Изображение
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: препариране

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Много е готина,колега. :smt023 Какъв точно лак си използвал?
Изображение
Изображение
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: препариране

Мнение от JettroniX »

Вуйчо, използвах Лазурен лак за дърво на фирмата Леко. Страхотен е просто, след 2-рото намазване се получава готиния ефект при главата, а при дървото иска малко повече :)

П.С.: Това не е някаква скрита реклама :lol:
Изображение
Аватар
botur
фен клуб-скобар
Мнения: 134
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 11:08 pm
Местоположение: Плевен

Re: препариране

Мнение от botur »

Добре се е получило колега :smt023
Дано ни покажеш скоро и друг трофей :D
Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
botur
фен клуб-скобар
Мнения: 134
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 11:08 pm
Местоположение: Плевен

Re: препариране

Мнение от botur »

Ето нещо и от мен,но за съжаление нямам снимки от приготвянето :(
Прикачени файлове
9.JPG
9.JPG (177.5 KiB) Преглеждано 1590 пъти
7.JPG
7.JPG (191.39 KiB) Преглеждано 1590 пъти
2.JPG
2.JPG (183.42 KiB) Преглеждано 1590 пъти
Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
botur
фен клуб-скобар
Мнения: 134
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 11:08 pm
Местоположение: Плевен

Re: препариране

Мнение от botur »

Ето и три заготовки,,,дано има какво да сложа на тях :D
Прикачени файлове
3.JPG
3.JPG (200.24 KiB) Преглеждано 1589 пъти
Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
begleca_sv
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2794
Регистриран на: Вто Ное 17, 2009 10:11 am
Местоположение: Свищов

Re: препариране

Мнение от begleca_sv »

не съм гледал от никаде как става препарирането но ето как ги правя аз мисля че зада стане красива главата трябва това дето се разтваря като ветрило до жрилете да е максимално разпънато като мойте иначе косури и мойте имат мн сол явно слагам и им се губят цветовете .......
Прикачени файлове
SL380056 (1077 x 807).jpg
SL380056 (1077 x 807).jpg (218.76 KiB) Преглеждано 1475 пъти
SL380055 (1077 x 807).jpg
SL380055 (1077 x 807).jpg (199.77 KiB) Преглеждано 1475 пъти
Обичам природата, но не само на картинка !!!
Аватар
6tukara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 499
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 8:10 pm
Местоположение: София

Re: препариране

Мнение от 6tukara »

След като изсъхне добре със солна я измии хубаво с четка за зъби и пак сушене. Ако се наложи повтори процедурата и така се връщат естествените цветове. Лакирането подчертава цвета.
АКО ИМА РИБА И НА БАСТУН, ЧЕ СЕ ХВАНЕ
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: препариране

Мнение от Д.Граховски »

Четката за зъби не е много добър вариант,тъй като е твърда и може да обели кожата,трябва някаква мека четчица и много внимателно,да се работи с хладка вода.
Друго много важно е да не я оставиш да седи много време в солта,щото побелява.


А аз пък сега съм решил от някой рибок,който си взема да направя трофей от скелета му.Демек да махна цялата кожа и месо и да си останат само кокалите,ако някой е опитвал успешно нека сподели.А също така и за препариране на цяла риба,това ме интересува много.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”