относно монтаж за щука

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: относно монтаж за щука

Мнение от kasabinho »

emil-lom написа:здравейте колеги ловя щуки предимно на дълбочина от 4-7метра на дунав без течение.пръчките са ми 4 метрови сменям върховите водачи с по широки сикчета.ловя с основно влакно 0.30. монтажат ми е първо поставям стопер след това тапа от тез червеножълтите 25гр след нея стопер -повод като предварително стисна вирбела на повода за да не прескача стопера.след повода два стопера и тежина 30гр. вдигам горният стопер примерно на 5метра следва стопера под тапата на 2 метра и двата стопера на метър от оловото. хвърлям и питеглям докато се покаже тапата повода с рибето се движи свободно метъра и не се оплита . след всеки проверявам и ако се наложи махам 1.5 от влакното повдигам двата стопера от оловото на 2метра късам 1.5 метра и връзвам наново тежината.след като засечеш рибето и ако е добро стоперите с повода слизат до оловото .
Не му харесвам само едно нещо на този монтаж, че може да загубиш засечката. Ако хванеш закачка, рибата не стои под опън и има шанс да се откачи. Иначе ловя на подобен монтаж бяла риба.
Изображение
Аватар
androalex
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 194
Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 6:58 pm

Re: относно монтаж за щука

Мнение от androalex »

колега, просто ползвай по добри стопери и проблема е решен
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14820
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: относно монтаж за щука

Мнение от G.Petkov »

emil-lom написа:здравейте колеги ловя щуки предимно на дълбочина от 4-7метра на дунав без течение.пръчките са ми 4 метрови сменям върховите водачи с по широки сикчета.ловя с основно влакно 0.30. монтажат ми е първо поставям стопер след това тапа от тез червеножълтите 25гр след нея стопер -повод като предварително стисна вирбела на повода за да не прескача стопера.след повода два стопера и тежина 30гр. вдигам горният стопер примерно на 5метра следва стопера под тапата на 2 метра и двата стопера на метър от оловото. хвърлям и питеглям докато се покаже тапата повода с рибето се движи свободно метъра и не се оплита . след всеки проверявам и ако се наложи махам 1.5 от влакното повдигам двата стопера от оловото на 2метра късам 1.5 метра и връзвам наново тежината.след като засечеш рибето и ако е добро стоперите с повода слизат до оловото .
Емиле,
редактирай малко поста си, чета го 3-4 пъти и "....повода с рибето се движи свободно метъра и не се оплита ...". А ми е интересно, защото и аз понякога използвам подобен такъм в много дълбоки водоеми.
emil-lom
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 10:49 pm
Местоположение: град Лом

Re: относно монтаж за щука

Мнение от emil-lom »

не се оплита около основното влакно .двата стопера след повода са китайски които много добре стоят при засичане. след като засека задържам рибата незапочвам веднага да навивам та рибето да свали стоперите до тежината
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: относно монтаж за щука

Мнение от Dimy »

А ето аз вчера какво си извадих от Звъничево :lol:

това беше заедно , но при ваденето се разпадна ,че кой знае от колко години седи във водата , още се чудя на 3-те метални повода :shock:
Изображение


тва са всички находки , клатушката излезе с едната тапа , но по скоро тапата се е заплела в клатушката тъй като беше по малко седяла във водата :lol: :lol: :lol:

Изображение
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14820
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: относно монтаж за щука

Мнение от G.Petkov »

Такъмът в дясно е добре направен, а този в ляво - нямам и представа за какво са трите повода!!!
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: относно монтаж за щука

Мнение от Dimy »

Да ма основното на десният беше не повече от 0.20 :lol:
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14820
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: относно монтаж за щука

Мнение от G.Petkov »

Има и такива колеги, Дими,
Ловят на 0.20 основно. Редовно и аз вадя скъсани части от такъми с този диаметър.
Допускам, че има и начинаещи, а и други, които не искат да ловят с по-дебело влакно.
Моите влакна за щука са 0.30 - 0.35, многоцветно шаранджийско влакно.
Аватар
czd
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1423
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 9:21 pm
Местоположение: София-Видин
Обратна връзка:

Re: относно монтаж за щука

Мнение от czd »

и аз ползвам 0.20 и в редки случаи 0.25 и съм се убедил ,че повода е решаващ ,а не влакно ,но колкото по тънко основно съм слагал толкова повече слука съм имал,но не трябва да се прекалява ,че става лошо :lol: :lol:
Ако слушаш хората, можеш в морето да ловиш зайци, а в гората - риба!!!
Аватар
misho_tsakov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 415
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 4:17 pm
Местоположение: София

Re: относно монтаж за щука

Мнение от misho_tsakov »

За мен и клатушката си е попадение. Клатушка с две тройки не бях виждал! Според мен първата тройка ще се оплита често в повода (или исновното влакно)Някой колега ползвал ли е подобна да сподели нещо?
Който ходи в мола - умира!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg
legolata
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 158
Регистриран на: Сря Авг 06, 2008 6:41 pm
Местоположение: Ловеч

Re: относно монтаж за щука

Мнение от legolata »

не знам за клатушката,ама имах воблерче с 2 тройки.......при замятане ми се е случвало едната да се захване за другата.......
Изображение
Нека вали,нека вей,ич на уя да ти ней!
Аватар
Franko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 629
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 9:15 am
Местоположение: пловдив

Re: относно монтаж за щука

Мнение от Franko »

misho_tsakov написа:За мен и клатушката си е попадение. Клатушка с две тройки не бях виждал! Според мен първата тройка ще се оплита често в повода (или исновното влакно)Някой колега ползвал ли е подобна да сподели нещо?
Така се прави при по голяма дълбочина и щуката удря по време на пропадането.
Добри са блесните над 25гр :wink:.
Колегата ,който ползва влакно 30-35 може след време да мине и на 40.
Щуката, не отбира :D ,а водораслите тежат доста. :wink:
http://www.vbox7.com/play:1dbd3caf
Кой знае на къде?Кой знае до кога?....
Аватар
katri
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 790
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 4:05 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: относно монтаж за щука

Мнение от katri »

Клатушка с две тройки не бях виждал!
На Дам има фабрично модели клатушки с по 2 тройки - по-големите размери
Риболовец,а не рибар съм аз!!
вълк1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Съб Окт 06, 2007 8:18 pm
Местоположение: Stara Zagora

Re: относно монтаж за щука

Мнение от вълк1 »

От доста време ползвам 0.40 влакно и 40гр тапа,повод на midy черен.Искам да попитам някй ползвал ли е флуорокарбонов повод и какъв диаметър?
Аватар
Milkonti
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 393
Регистриран на: Чет Апр 15, 2010 3:08 pm

Re: относно монтаж за щука

Мнение от Milkonti »

Колеги ПРОБВАИТЕ системата Драшкович това е мнг.добро и доказано в чисти води дори в течения пробваите и щесе оверите :drinkers: :drinkers: :drinkers: Наслука на всички
m-kar.mobile.bg
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”