относно монтаж за щука

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
shtilio
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1160
Регистриран на: Чет Авг 14, 2008 11:21 am
Местоположение: Ямбол

Re: относно монтаж за щука

Мнение от shtilio »

Awkword написа:Според мен е най добре на стандартния монтаж,доволен съм от него много е ефикасен в тихи води.Аз съм на 15 и често ловя ЩУКА пробвал съм много монтажи но стандартният е най ефикасен [МОЕ МНЕНИЕ ;)] ;) :)
Моето мнение пък е, че този монтаж на снимката е крайно неподходящ дори и за спокойни води. Отначало го ползвах, но с практиката се убедих колко по-добър е втория вариант.
Тапата е много малка и рибаката ще я разнася както си иска. Повода е от най- неподходящите, тежеста на него ще гипсира рибката.
Монтажа показан по-горе ( долната тежест) е най- подходящ, както за затворени водоеми, така и за реки.
За мен най- важното е тапата да остане там където съм я хвърлил ( до шавари, паднали дървета и т.н.) , като в същото време рибката е достатъчно подвижна и стои на такова разстояние от дъното каквото искам.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
niko_tod
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 196
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:18 pm
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: относно монтаж за щука

Мнение от niko_tod »

За много дълбоки още в началото язовири , както е примерно Ал. Стамболийски обичам да хвърля въдицата само с оловото. След като я изпъна на стойката, окачам на основното влакно с карабинка повода с рибката , която сама се придвижва към дълбините.
Аватар
shtilio
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1160
Регистриран на: Чет Авг 14, 2008 11:21 am
Местоположение: Ямбол

Re: относно монтаж за щука

Мнение от shtilio »

niko_tod написа:За много дълбоки още в началото язовири , както е примерно Ал. Стамболийски обичам да хвърля въдицата само с оловото. След като я изпъна на стойката, окачам на основното влакно с карабинка повода с рибката , която сама се придвижва към дълбините.
Интересно хрумване, но сподели с нас какво става, ако ти удари и рибката е на 5 метра от оловото, какво става като засечеш ?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
mitaka_bg
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Авг 16, 2013 8:06 pm

Re: относно монтаж за щука

Мнение от mitaka_bg »

Колеги виждам че много е изписано за улова на щука но никой не споменава готовите монтажи за жива рибка.Предимството им е голямо и най вече че използвам мъртви риби и не се налага да мъкнеш кофи с вода и да я сменяш на половин час.Преди ги нямаше по магазините но сега се намират без проблем.Системата Драшкович.
Аватар
hiper tunkvan
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Вто Авг 02, 2011 5:55 pm
Местоположение: Пловдив

Re: относно монтаж за щука

Мнение от hiper tunkvan »

mitaka_bg написа:Колеги виждам че много е изписано за улова на щука но никой не споменава готовите монтажи за жива рибка.Предимството им е голямо и най вече че използвам мъртви риби и не се налага да мъкнеш кофи с вода и да я сменяш на половин час.Преди ги нямаше по магазините но сега се намират без проблем.Системата Драшкович.
Това което имаш в предвид се отнася за спининг(пробвай се да водиш Драшкович пред водораслите и водна разтителност), като гледам тук коментират монтаж на жива риба.
nikval
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Съб Ное 23, 2013 8:43 pm

Re: относно монтаж за щука

Мнение от nikval »

Да спомена и моя монтаж и се надявам да не се смеете.
Значи монтажа ми го е казал един комшия, стар щукар :lol:

Значи на основното влакно нанизвам фиксирана тапа. След нея повод и завършвам с вирбел с карабинка. Това е.
Отделно на 50, 60 грама олово завързвам капрон :lol: може да се замени с влакно, около 70 см. Направил съм си няколко с различна дължина, според дълбочината на която ще ловя. В горния край на капрона клуп.
Когато отида на реката, разпъвам въдицата закачам капрона за карабинката и мятам. Когато си тръгвам откачам.
Предпочитам дънния монтаж, понеже искам където метна рибето, да остане там.

Брат ми също ползва дънен монтаж, но вместо фиксирана тапа, ползва разпробита подвижна коркова тапа за да издигне влакното вертикално. След като заметне, отваря скобата, издърпва малко от влакното и го защипва на предварително завързана ластичка пред макарата.
Рибето няма силата да издърпа влакното, за щуката не е проблем.
За да следи какво става и кога потегля щуката, на влакното непосредствено след първия водач, закача малък стиропор. Така по никакъв начин не ограничава/спъва, не знам как точно да се израза, щуката за да не се усъмни. Напоследък гледам, че не слага вече и стиропор, а при по-обрасли места не отваря и скобата.
Според мен монтажа е подходящ за чисти места.

Ползвам една тройна кука, а рибето го закачам както ми падне, и за гръбната перка, и пред опашната, и за устата.
mihalkov87
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Фев 15, 2014 2:24 pm

Re: относно монтаж за щука

Мнение от mihalkov87 »

Колеги, мога ли да ловя щуки с мухарка 6/7 клас? Благодаря предварително.
toribo
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 7:26 pm
Местоположение: сливен

Re: относно монтаж за щука

Мнение от toribo »

и така става
Аватар
old fox
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 640
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:52 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: относно монтаж за щука

Мнение от old fox »

krokibg написа:
snegk написа:Зависи за къде е монтажа, ако е за водоем с течение се прави с долно олово о по нагоре монтаж, тип хеликоптер, после тапата. :wink:
:smt023 :smt023 :smt023 И на река,и на язовир го ползвам този монтаж,особенно,когато не пускам близо до брега.Троиния вирбел си върши работата и 10-15 гр олово с 0.10 повод,че когато удари рибата,ако има драки да се къса повода и да остава само тапата и рибата закачена на куката :idea: :idea: :idea:


:smt041 :smt041 Проверено!!! Много добър монтаж!
РИБОЛОВА Е КАТО СЕКСА - ИЛИ МОЖЕШ -ИЛИ ГЛЕДАШ 1 1 1Р
Аватар
old fox
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 640
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:52 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: относно монтаж за щука

Мнение от old fox »

krokibg написа:
snegk написа:Зависи за къде е монтажа, ако е за водоем с течение се прави с долно олово о по нагоре монтаж, тип хеликоптер, после тапата. :wink:
:smt023 :smt023 :smt023 И на река,и на язовир го ползвам този монтаж,особенно,когато не пускам близо до брега.Троиния вирбел си върши работата и 10-15 гр олово с 0.10 повод,че когато удари рибата,ако има драки да се къса повода и да остава само тапата и рибата закачена на куката :idea: :idea: :idea:


:lol: Кроки - ходи ли на проверка по Марица и как е ако имаш свежо инфо :D
РИБОЛОВА Е КАТО СЕКСА - ИЛИ МОЖЕШ -ИЛИ ГЛЕДАШ 1 1 1Р
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: относно монтаж за щука

Мнение от smel1968 »

Разрешават щуката от 1-ви май.
>http://www.moreto.net/novini.php?n=248962
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
de4obg
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 11:01 am
Местоположение: Шумен

Re: относно монтаж за щука

Мнение от de4obg »

Те хубаво я разрешават ама стръвта как ще доказваме че не е хваната от водоема :)
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2489
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: относно монтаж за щука

Мнение от kukukuka »

de4obg написа:Те хубаво я разрешават ама стръвта как ще доказваме че не е хваната от водоема :)


с воблер колега :lol: :lol: :lol: :lol:
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
Nippon
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Мар 13, 2014 4:01 pm
Местоположение: Хасково

Re: относно монтаж за щука

Мнение от Nippon »

de4obg написа:Те хубаво я разрешават ама стръвта как ще доказваме че не е хваната от водоема :)
С касова бележка от магазина :)
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: относно монтаж за щука

Мнение от Д.Граховски »

Nippon написа:
de4obg написа:Те хубаво я разрешават ама стръвта как ще доказваме че не е хваната от водоема :)
С касова бележка от магазина :)
Задължително с касови бележки ходете ако ловите на стръв иначе лошо. Аз нямам таквиз притеснения щот съм целезар :)
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”