относно монтаж за щука

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
legolata
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 158
Регистриран на: Сря Авг 06, 2008 6:41 pm
Местоположение: Ловеч

Re: относно монтаж за щука

Мнение от legolata »

само едно нещо не разбрах:какво струно ползвате(в смисъл марка и диаметър)
Изображение
Нека вали,нека вей,ич на уя да ти ней!
Аватар
bigfish133
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 595
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 6:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: относно монтаж за щука

Мнение от bigfish133 »

legolata написа:само едно нещо не разбрах:какво струно ползвате(в смисъл марка и диаметър)
Колега , струно на металния повод ли казваш , или ...?
Ааааа , сега ти видях подписа и разбрах , че говориш за влакното . Аз лично ползвам 0.30 - 0.35 , в зависимост от това колко е обрасъл водоема . При тази дебелина мисля , че марката не е чак от толкова голямо значение . Е , това не означава , че трябва да взимаш от най - големите боклуци :idea:
legolata
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 158
Регистриран на: Сря Авг 06, 2008 6:41 pm
Местоположение: Ловеч

Re: относно монтаж за щука

Мнение от legolata »

ок колега.благодаря :)
Изображение
Нека вали,нека вей,ич на уя да ти ней!
MonsTer_EnerGy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 600
Регистриран на: Чет Мар 26, 2009 2:34 pm
Местоположение: гр.Троян

Re: относно монтаж за щука

Мнение от MonsTer_EnerGy »

Аз на дънната ми въдица съм с Kevlon Dyneema 0.35 / 150м. , което струва 2.50-3 лв. и е доста здравичко . Като цяло съм доволен защото вора година ловя с него и го сменям на всеки сезон . Попринцип го ползвам за шаран , но няма да е проблем да се ползва и за щука . ;)
Изображение
legolata
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 158
Регистриран на: Сря Авг 06, 2008 6:41 pm
Местоположение: Ловеч

Re: относно монтаж за щука

Мнение от legolata »

щото имам едно Tarantula 0.30,ама не знам дали ще стане
Изображение
Нека вали,нека вей,ич на уя да ти ней!
Ribko
фен клуб-скобар
Мнения: 1751
Регистриран на: Съб Дек 26, 2009 6:23 pm
Местоположение: София

Re: относно монтаж за щука

Мнение от Ribko »

Колеги понеже не съм много на ти с риболова на хищници, някой ще обясни ли дънния монтаж за щука, трябва ми за река със силно течение и тапата неможе да се задържи(кой номер тройки да ползвам).. ? Поздрави ! :oops: :drinkers:
''Голямата риба е прекалено ценна, за да бъде улавяна само по един път!''
С ЩЕКА И МАЧ, ПАК СЪМ СИ НЕМОЖАЧ !
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: относно монтаж за щука

Мнение от kasabinho »

Ribko написа:Колеги понеже не съм много на ти с риболова на хищници, някой ще обясни ли дънния монтаж за щука, трябва ми за река със силно течение и тапата неможе да се задържи(кой номер тройки да ползвам).. ? Поздрави ! :oops: :drinkers:
Колега опит от Дунава.

Когато ловя щука в силно течение изобщо не използвам плувка просто си вдигам куката по нависоко, както и пръта ми стои изправен.
Изображение
Аватар
drajetooo
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 6:26 pm

Re: относно монтаж за щука

Мнение от drajetooo »

bigfish133 написа:Това е , което ползвам аз ,мисля , че е същият за който говорят колегите :
Изображение
Ползвам го и за течащи и стоящи води , единственият му недостатък е , че не работи добре в много плитки и много силно обрасли участъци :!:
За там стандартния монтаж е по- добър.

искам да попитам само оловото доло колко грама е :? а и друго се сетих пречи ли вместо 3 ка да е единична куката
Изображение
Аватар
bigfish133
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 595
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 6:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: относно монтаж за щука

Мнение от bigfish133 »

drajetooo написа:искам да попитам само оловото доло колко грама е :? а и друго се сетих пречи ли вместо 3 ка да е единична куката
Тежестта на оловото зависи от това колко грама носи тапата . Например при тапа 25гр.(както е в случая) оловото трябва да е 30гр. и нагоре . По този начин се определя точно дълбочината на която ловиш . Колкото за куките - това е въпрос на личен избор , доста колеги ловят на единични куки , като дори твърдят , че ударите на тях са повече , в сравнение с тройките . Аз лично ползвам тройни . Мисля , че не е необходимо , но все пак да напомня , че каквато и кука да сложиш тя трябва да е монтирана на метален повод :D .
Аватар
ringo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 8:48 pm
Местоположение: Шумен

Re: относно монтаж за щука

Мнение от ringo »

За щука,тройката е просто задължителна.При вадене на едър екземпляр,почти винаги прави едно или две завъртания над водата(ветрило).По този начин отваряйки хрилете се мъчи да се отърве от това ,което е в гърлото и.С този кокалак и зъби,на една кука остава само красивия спомен и две кутии изпушени цигари :D :D :D .
G_S_H
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Ное 08, 2010 10:08 pm
Местоположение: km 697

Re: относно монтаж за щука

Мнение от G_S_H »

[quote="ringo"]За щука,тройката е просто задължителна.При вадене на едър екземпляр,почти винаги прави едно или две завъртания над водата(ветрило).По този начин отваряйки хрилете се мъчи да се отърве от това ,което е в гърлото и.С този кокалак и зъби,на една кука остава само красивия спомен и две кутии изпушени цигари :D :D :D .[/quo
Напълно подкрепям мнението на колегата.Онзи ден хванах на блесна щука около 1.5 кг.отстрани на горната устна имаше имаше дупка явно точно от такова премятане и единична кука.
Аватар
Franko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 629
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 9:15 am
Местоположение: пловдив

Re: относно монтаж за щука

Мнение от Franko »

Аз пък съм на друго мнение.Преди когато ходих за щука ползвах тройка.После към нея добавих и една единична.
Изтървани(както и уловени) риби и в двата варианта ,колкото си искаш.
но при ползването само на единица,нямам изтървана и една щука :idea: ,както и на силикон.
В 100% от случаите куката е била в гърлото. :wink: От зависимост е кога и как ,ще се подходи с различните монтажи. :wink:
http://www.vbox7.com/play:1dbd3caf
Кой знае на къде?Кой знае до кога?....
G_S_H
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Ное 08, 2010 10:08 pm
Местоположение: km 697

Re: относно монтаж за щука

Мнение от G_S_H »

(Мисля че си ги изтървал щото са били колкото рибето за стръв.Но си прав че 3 плюс една е по -добра като комбинация
Аватар
Franko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 629
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 9:15 am
Местоположение: пловдив

Re: относно монтаж за щука

Мнение от Franko »

G_S_H написа:(Мисля че си ги изтървал щото са били колкото рибето за стръв.Но си прав че 3 плюс една е по -добра като комбинация
От тук четеш и се учиш.Мисленето го остави на други. 8)
http://www.vbox7.com/play:1dbd3caf
Кой знае на къде?Кой знае до кога?....
emil-lom
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 10:49 pm
Местоположение: град Лом

Re: относно монтаж за щука

Мнение от emil-lom »

здравейте колеги ловя щуки предимно на дълбочина от 4-7метра на дунав без течение.пръчките са ми 4 метрови сменям върховите водачи с по широки сикчета.ловя с основно влакно 0.30. монтажат ми е първо поставям стопер след това тапа от тез червеножълтите 25гр след нея стопер -повод като предварително стисна вирбела на повода за да не прескача стопера.след повода два стопера и тежина 30гр. вдигам горният стопер примерно на 5метра следва стопера под тапата на 2 метра и двата стопера на метър от оловото. хвърлям и питеглям докато се покаже тапата повода с рибето се движи свободно метъра и не се оплита . след всеки проверявам и ако се наложи махам 1.5 от влакното повдигам двата стопера от оловото на 2метра късам 1.5 метра и връзвам наново тежината.след като засечеш рибето и ако е добро стоперите с повода слизат до оловото .
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”