относно монтаж за щука

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
spookymiro
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 2:22 pm
Местоположение: София

Re: относно монтаж за щука

Мнение от spookymiro »

Dimy написа:И аз да попитам щукарите , намерих си един водоем с щука но има един проблем целия почти е шавар :o как да процедирам , какви монтажи и прочие ?
В такъв случай бих използвал много здрави такъми и единична кука. Надали ще успееш да изчистиш достатъчно голямо петно и по всяка вероятност щуката ще се шмугне някъде из шавара. Преди години ходех и аз на едно такова гьолче с много шавар. Като удари щуката и ако се омотае около шавара, отпусках влакното и гледах кога ще го подръпне за да опитам пак да я изтегля. В този случай, според мен, единичната кука е за предпочитане. Виждал съм щука, едното жило на тройката и е в ъгълчето на устата а другото направило клуп с влакното около папура...

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: относно монтаж за щука

Мнение от Dimy »

Ми взимам яката пръчка и макара с 0.25 плетено пък ще видим , ако е хубаво времето понеделник ще ходя :D
Аватар
Franko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 629
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 9:15 am
Местоположение: пловдив

Re: относно монтаж за щука

Мнение от Franko »

После направи тва дето ти казах.Ако са много гъсти водораслите ,не знам как ще потопиш стръвта и изобщо дали ще остане на куката и как ще е намери щуката и.. и..?За здравия такъм ,то такъв трябва да си е по принцип.За да го използваш обаче,първо трябва да ти удари. :DДнеш чистиш ,утре ловиш :arrow: изпробвано.

п.с.Шавар или водорасли има във водоема,защото ако е първото-няма вадене.
http://www.vbox7.com/play:1dbd3caf
Кой знае на къде?Кой знае до кога?....
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: относно монтаж за щука

Мнение от Dimy »

Ми около 7-8 метра отвсякаде е папур по- навътре е чисто
Аватар
Franko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 629
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 9:15 am
Местоположение: пловдив

Re: относно монтаж за щука

Мнение от Franko »

Нека да разкажа за една случка преди време.Те тук май и е мястото.
Значи започвам с това ,че за пореден път си отивам да търся щуката(бях редовен-сега вече не) по Марица.Рибари бол.Свястно място свободно няма.Един никакъв си канал ,дълъг около 20м и широк 4м и дълбок до- точно над коляно ми хваща погледа на 10 м от реката.Обаче пълен ама мнооого пълен ти казвам с гъсти водорасли.Викам си,тук няма начин да няма някоя хубавица,защото на пролет при пълноводие влиза и излиза вода в него(при подобен случай в самия Симеоновград от такава "дупка"от първите осем хвърлянета с блесна мепс циклоп извадих 7 щуки и имах още един удар,после вече нищо).Местните гледат и ...гледат.
Та какво направих за сегашния случай който описвам.Паля джипката и право в къщи.Днешният риболов,майната му.Вземам една дъска и заковавам пирони от циганските от двете й страни.Нямах бодлива тел тогава.Вързах котвата на лодката с въжето за дъската и пак на Марица.
Започнах с почистването на мястото за утрешния ден.Тогава не знаех и каква е дълбочината на канала в последствие нагазих и свърших цялата работа с :) ръцете.Както и да е ,бях доволен от себе си.Когато се почиствах от пиявици и от мизерията която беше по мен и си мислех за прецакания ден ,срещнах погледите на колегите в близост ловящи в р.Марица.Смееха се. Тури го на женка им.Друга ми е мисълта.
Отивам на другия ден и нал се сещате какво виждам .На двете места които почистих,двама души с по три въдици.Две за две,а те с по три.Професионалисти.Стана ми много гадно,но не е мой канала.Тези същите се хилиха предишния ден.
Поздравих ги и попитах дали случайно имат резултат.Интересно ми беше да разбера дали инстинкта правилно ми е подсказал ,че тук може и да има щука.Отговора беше-нищо няма колега.
В това време нещо мръдна в тревата и аз погледнах на там.Видях две щуки над двойка и два лина по близо килограм.Викам им ,тва нищо ли е бре,а те "абе колега,утре тук ще е панаир....разбираш ли ...!Те на мен.Малеееее,откачих.Путки майни,вчера кат чистих вие кво правихте-смяхте се.Сега на готово ,как е.Казах им,че от утре мястото няма да го има и си тръгнах.
На другия ден станах по рано от рано и отидох там.Заметнах два пръта за щука,не ме вълнуваше лина.До осем и половина изкарах щука 4.5кг и една кило,а каква заигра,мани.Беше над 7-8 кила.Тя ми стана и целта за в бъдеще.
В 08.30 пристигат лайнарите от предния ден и видимо бяха много недоволни от това,че аз бях там(на местото си).Отидоха си пак на Марица.Стана обяд и реших да прибирам освен споменатите две щуки които бях изкарал извадих още една която се доближаваше до килограм,но върнах обратно.Изкарах от колата брадвичката и започнах да сека клони.Сека ,хвърлям,сека и пак така.На другия ден отивам вечерта,гледам клоните във водата.На никой не му се влиза да чисти.Всеки свикнал на готово.
Извадих клоните и пак шепа пиявици по краката,нямат махане.На другия ден отивам пак по рано от раното и си заварвам мястото свободно.На обяд резултата е два броя по близо двойка.Голямата пак заигра на няколко пъти.Подгонваше от тези пилета които се гмуркат и приличат на патета.Нямах късмета да ми удари.Хвърлих си клоните обратно и си тръгнах.
Случи се така,че цяла седмица нямах възможност да ходя за риба.Отивам след еди колко си дни за да почистя.На другия ден ,ще ловя.
Какво веждам обаче.Целият канал няма нито едно водорасло.Чист като сълза.Всички водорасли и клони бяха по брега на купчини.Няма и помен от риба.
Играла е яко мрежата.Без милост.Всичката риба ....и онази голямата,която ми беше целта......и... вече е нямаше.
За какво иде реч.Целта на това дълго писане беше- :arrow: хора,когато намерите добро място и ловите.До колкото можете бъдете деликатни и го запазете от хорските очи.
Другото което е -щуката не се плаши, ако на единия ден си почиствате място,а на другия ловите.
Успех на всички и :D търсете я ,тя е някъде там.
http://www.vbox7.com/play:1dbd3caf
Кой знае на къде?Кой знае до кога?....
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: относно монтаж за щука

Мнение от Dimy »

неприятна случка :(
jim_jim_jim
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 3:40 pm
Местоположение: Пловдив

Re: относно монтаж за щука

Мнение от jim_jim_jim »

Здравейте колеги ! Интересува ме един монтаж на рибка за щука,но немога да го разбера с точност/снимката е от книгата на Клисарски за риболов на щука/ .Идеята е при първото кълване да се засича а не да се изчаква няколко минути за обръщане и за нагълтване от страна на щуката.Доста се случва рибата да изплюе стръвта ,но при този монтаж мисля ,че директно при захапването тройката или тройките от двете страни на тялото ще са в устата на хищника.Ако някой е запознат или има идея как се прикрепят куките да сподели.

Изображение
Аватар
spookymiro
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 2:22 pm
Местоположение: София

Re: относно монтаж за щука

Мнение от spookymiro »

Аз съм си правил монтаж с две куки, прилича на този за сома. Закачам рибето на горната, а долната седи точно под рибката. Обаче веднъж имах следи от зъби по опашката на рибето ....
За този монтаж бих използвал халка от която тръгва тънка единична кука за закрепяне на рибето и двете тройки. Пускам двете тройки отстрани и с ластиче от тези за коса дето са (например червено) ще се пробвам да ги хвана една за друга през корема на рибката. Трябва да се екпериментира дали трабва да е леко стегнато или хлабаво ластичето. Ако е стегнато може да се изхлузят назад или забият в рибето. Идеята е да не застанат и двете от едната страна на рибето а и да не се мандахерцат и оплитат при замятане. Във всеки случай ще опитам да избегна забиването на някоя от страничните тройки в рибето.

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
jim_jim_jim
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 3:40 pm
Местоположение: Пловдив

Re: относно монтаж за щука

Мнение от jim_jim_jim »

Тук обаче влиза в употреба трета кука/единичната / което е извън правилата.Може би да се замени с телче което се прекарва през рибката
Аватар
spookymiro
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 2:22 pm
Местоположение: София

Re: относно монтаж за щука

Мнение от spookymiro »

jim_jim_jim написа:Тук обаче влиза в употреба трета кука/единичната / което е извън правилата.Може би да се замени с телче което се прекарва през рибката
Хич не ми дойде на ум, че куката, която използвам за закрепването на рибето се брои за трета. Но не вярвам ако другото ти е наред, някой да ти направи проблем точно за това. Телчето тип Дражкович мисля, че разрешава евентуалния проблем с третата кука.
Това е добра идея, колега! :drinkers:

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Аватар
Franko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 629
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 9:15 am
Местоположение: пловдив

Re: относно монтаж за щука

Мнение от Franko »

По добре да отпадне едната тройка.Забива се в дупето на рибето.
http://www.vbox7.com/play:1dbd3caf
Кой знае на къде?Кой знае до кога?....
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: относно монтаж за щука

Мнение от Dimy »

Намерих си по изчистено място за щука на 20 км от нас :D и утре при хубаво време ще ходя да го тествъм днес само към час помятах блесни но имаше много водорасли р имаше 5-6 човека месни по едно време единя вика хванах щука и аз отидох да я видя бях доста разочаровън , че беше малко по голяма от блесната ми :( после хванаха още една към 25 см и аз си тругнах и 2-те не ги върнали докато бях там във водата
Последно промяна от Dimy на Вто Апр 13, 2010 10:01 pm, променено общо 1 път.
jim_jim_jim
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 3:40 pm
Местоположение: Пловдив

Re: относно монтаж за щука

Мнение от jim_jim_jim »

Franko написа:По добре да отпадне едната тройка.Забива се в дупето на рибето.
това е добра идея....все пак първата захапка може да се окаже върху тройката
jim_jim_jim
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 3:40 pm
Местоположение: Пловдив

Re: относно монтаж за щука

Мнение от jim_jim_jim »

Изображение[/quote]

Много се надявам г-н Клисарски ако чете форума да се включи и да изясни по-подробно този монтаж който е публикувал в книгата си.
Аватар
danev69
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1447
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 6:18 pm
Местоположение: Пловдив

Re: относно монтаж за щука

Мнение от danev69 »

jim_jim_jim написа: .Идеята е при първото кълване да се засича а не да се изчаква няколко минути за обръщане и за нагълтване от страна на щуката.
здрасти,колега.монтажа,който си снимал изглежда интересен,но не мислиш ли ,че с толква много куки и ластичета все нещо ще се уплете някъде.аз ти препоръчвам следното.1. на металния повод откачи карабинката/да остане само ухото на повода/.2.прекарай го през устата на рибката така,че да излезе през хрилете.3.нанижи едната троика през ухото.4.закачи другата за карабинката.5.първата троика закачи малко след главата,а втората някъде към опашката.така си гарантираш,че откъдето и да атакува щуката все ще нацели някоя троика.при различна големина на рибката за стръв,може да слагаш различни по големина троики.на слука. :wink:
човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”