Да направим клуб по риболов на пъстърва

Модератор: sapuna

ba4ob
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 4:58 pm

Re: Да направим клуб по риболов на пъстърва

Мнение от ba4ob »

времето кълве,а рибата тече??? ще има ли откриване в крайна сметка?
gorgy_ski
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2008 3:10 pm
Местоположение: Чепеларе/Пловдив

Re: Да направим клуб по риболов на пъстърва

Мнение от gorgy_ski »

и аз съм "ЗА"
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Да направим клуб по риболов на пъстърва

Мнение от Бат Стан »

Уважаеми колеги,

на 5 февруари 2011 г. се проведе символичното учредително събрание на риболовен клуб "Форел". Осем души се събрахме на река Искрецка и учредихме сдружението, поговорихме си за целите и задачите на клуба, след което подписахме учредителния протокол. Изпекохме по някоя мръвка, пихме по едно вино, уловихме и пуснахме обратно по някоя пъстърва. Ангажиментите, които сме поели на първо време, са записани в учредителния протокол, който бях пуснал по-рано в темата.
Някъде до средата на март ще бъде свикано първото общо събрание на клуба. В момента търся зала за провеждането му, след като я осигуря, ще пусна уведомление в темата.
В разговора се засегнаха основните проблеми на любителския риболов на пъстърва - лоша нормативна уредба, изтрепване на рибата с ток, недостатъчно зарибяване, липса на охрана и т.н. Разбрахме се, че това трябва да бъдат основните приоритети в работата на клуба. Обсъдиха се някои от механизмите, по които ще работим. Става въпрос и за това, че ще си сътрудничим с сродни организации - клубове по риболов, ЛРД-та и т.н., с които имаме сходни виждания по определен проблем.
От няколко населени места извън София колеги изявиха желание да направят подразделения на клуба. Например от единия град казаха, че нямат организация, от чието име да настояват пред ИАРА поне за еднократно зарибяване на хубава местна пъстървова в река, в която никога не е пусната и една балканка даже, а им събират такси на най-малко 2000 души с рибарски билети в града.
Прие се името на клуба да бъде "Форел". Хубаво-лошо, засега е това. Ако на общото събрание някой предложи нещо друго, разбира се, че ще бъде обсъдено и гласувано. До края на февруари ще пусна тук проектоустав на клуба, за да го видите и всеки заинтересован да си каже мнението.
Благодаря на всички, които се заинтересуваха и възприеха идеята.
tinkovetc
новобранец
новобранец
Мнения: 88
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 6:58 pm

Re: Да направим клуб по риболов на пъстърва

Мнение от tinkovetc »

вътресъм пишете и мен
Аватар
misho_tsakov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 415
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 4:17 pm
Местоположение: София

Re: Да направим клуб по риболов на пъстърва

Мнение от misho_tsakov »

Аз със сериозно закъснение - хем си говорих със Станил доста преди това, нещо се овъртях и не дойдох. 100% съм за и ме пишете.
Който ходи в мола - умира!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg
iuliia
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Мар 09, 2010 10:23 am

Re: Да направим клуб по риболов на пъстърва

Мнение от iuliia »

kris-uk написа:И Аз съм ЗА ! :smt023
И аз съм "за"!
niko0004
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Пет Дек 28, 2007 10:28 am

Re: Да направим клуб по риболов на пъстърва

Мнение от niko0004 »

Крайно време беше да се направи нещо такова.И аз съм за!!!
anastasovia
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Сеп 04, 2010 6:09 pm

Re: Да направим клуб по риболов на пъстърва

Мнение от anastasovia »

И аз съм за.
venciii
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 4:30 pm

Re: Да направим клуб по риболов на пъстърва

Мнение от venciii »

и аз съм за с вас съм :wink:
nikola133
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Мар 06, 2011 7:22 pm

Re: Да направим клуб по риболов на пъстърва

Мнение от nikola133 »

Идеята има още един фен. Пишете ме вътре. В допълнение - готов съм да финансирам зарибяването с между 500 -1000 едногодишни балканки една много красива река до София в която идиотите са изтрепали балканката с UPS-и ! Представяте ли си идиотите мръвкари влачат UPS по реките за кило две риба ??? Ако някой има информация откъде да купя едногодишни здрави балканки до 50-100 км от София - да ми пише. Като намерим подходящия развъдник ще се обърна за помощ - сам не мога да я свърша тая работа, а и това което гледам по интернет не ми допада - бутилки с кислород и т.н. Доколкото разбирам май вече не е възможно да се купят от Годеч - там преди години беше втория по големина развъдник за балканка след Тошков чарк. Ако е възможно да намерим доколкото е възможно по -близо до София ще бъде най-добре. Няма информация дали стария риборазвъдник в Самоков работи - ако имате информация - пишете.
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Да направим клуб по риболов на пъстърва

Мнение от Бат Стан »

Уважаеми колеги,

първото общо събрание на клуба ще се проведе на 30 март (сряда) от 18.30 часа в София. Моля тези, които са заинтересовани, да присъстват, да ми изпратят лично съобщение в сайта, да ги запиша за делегати и да получат информация за мястото на събирането. Досега е свършено следното:
1. Подготвил съм проект за устав, който ще ви представя на събранието. В най-общи линии в него са формулирани целите и задачите на клуба, които се упоменати по-горе в темата. Старал съм се структурата да е по-проста, от 5 души управителен съвет, секретар-касиер и контролен съвет от трима души. Размерът на членския внос ще го определим на място, предлагам ви той да бъде 30 лв. годишно. Целият членски внос, както и допълнително набраните средства от спонсори и спомоществуватели, се предлага да отиват за зарибяване с пъстърва на определени от клуба водоеми. За фанелки, шапки и т.н. ще си плащаме отделно.
2. Отделно ще ви помоля на самото събрание да съберем около 180 лв., пада се по десетина лева на човек ако сме 20 души, с които следва да бъде направена съдебната регистрация на клуба. Това е сума, която отива за следното: 50 лв. съдебна такса, 60 лв. за име, 10 лв. за нотариална заверка, 40 лв. за Булстат, 20 лв. други разходи. Адвокатски хонорар няма да плащаме.
3. Има възможност за първа акция - зарибяване с балканска пъстърва през април. Повече информация ще ви бъде предоставена на самото събрание.
Поздрави и наслука
Аватар
jorro11
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Пет Яну 15, 2010 9:42 pm
Местоположение: Samokov/Sofia

Re: Да направим клуб по риболов на пъстърва

Мнение от jorro11 »

nikola133 написа:Няма информация дали стария риборазвъдник в Самоков работи - ако имате информация - пишете.
Работи, но незнам дали имат балканка в момента за сивен и американка съм сигурен!
п.п.Аз също съм съгласен да участвам финансово в зарибяването.
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Да направим клуб по риболов на пъстърва

Мнение от Бат Стан »

Колеги, общото събрание на клуб "Форел" ще бъде на 30 март, сряда, от 18.30 часа в сградата на община Оборище, барчето. Намира се на пресечката на "Мадрид" и "Евлоги Георгиев". Заинтересованите пъстърваджии са добре дошли.
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Да направим клуб по риболов на пъстърва

Мнение от Бат Стан »

Здравейте колеги,

както по-рано беше обявено, на 30 март се проведе първото общо събрание на новия риболовен клуб за пъстърва. Събрахме се 10 души в барчето на община Оборище (сред тях и модераторът на този форум Кърцата), имаше и доста колеги, които не успяха да дойдат заради работния ден, командировки и т.н. Обединихме се около това, че хобито ни - пъстървовият риболов, има нужда от коренна промяна, ако искаме да правим силни риболовни излети. Дебатите продължиха повече от два часа. Представен беше проектоустав на клуба. Накрая се реши следното:
1. Клубът пристъпва към легитимирането си. За целта ще се направи следното:
- на следващото събиране на 15 април ще се приеме на устава на клуба и ще се избере управителен съвет, за да се направи съдебната регистрация
- започва разработвайне на уеб-сайт на клуба, който обаче няма да има само представителни функции, а ще съдържа полезна информация за любителите на пъстървовия риболов
- обсъжда се име на клуба. Вариантът "Форел" може да отпадне за сметка на българско наименование. Все още се обсъждат идеи как да бъде името на български език
2. Зарибяване
Първата акция по зарибяване най-вероятно ще се състои в средата на месец април. Дотогава върви акция по набиране на средства за закупуване на балканки, които ще бъдат пуснати в една или няколко реки
3. Контакти с ИАРА
Тъй като платформата на клуба включва предложение за цялостно реформиране на нормативната база в пъстървовия риболов, ще бъде организирана среща на клуба с представители на ИАРА, за да видим как може да си бъдем полезни и да си прокараме предложенията
Това са трите непосредствени задачи, които си поставихме като първостепенни за изпълнение. Говорихме и за ред други неща, които са в приоритетите на клуба, но засега тези трите са първите за изпълнение. Освен това клубът е място, където можем да се организираме за съвместни излети, размяна на примамки, събиране на раздумка и ред такива приятни неща. Много благодаря на всички приятели, които подкрепиха идеята. Продължаваме напред и това е.
Поздрави: Бат Стан
Jechev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1968
Регистриран на: Пон Дек 11, 2006 1:36 pm
Местоположение: София

Re: Да направим клуб по риболов на пъстърва

Мнение от Jechev »

Хубава сте я свършили момци, бравозз!
Бат Стане, сори за отсъствието, но вчера бях до 20.00 часа на работа, акостирах пред общината почти в 21.00 и освен няколко патрулки пред входа друго не сварих, другия път съм с вас!
Ако цял живот се взираш в едно лайно, то цял живот ще ти мирише!
Джоко Росич

Алкохола не решава проблемите....млякото също.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”