здравейте колеги сомаджии.

Модератор: sapuna

baiivan
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 6:40 pm
Местоположение: София

здравейте колеги сомаджии.

Мнение от baiivan »

здравейте колеги сомаджии от известнво време на сам съм увлчен по този вид рибилов, не мога да се похваля с кой знае какви успехи но пък имим огромно желание, най голямята ми уловена риба е 9 кила и половина но яз, огоста преди един месец и още няколко по малки на други язовири,от тогава не признавам друг вид риболов,миналата седмица бях 6 дни на ивайловград, почти всяка вечер кльонках на булеварда и съм напълно разочарован ,водата спадна сигорно с 2 метра вертикал ,дали това може да е причината за неуспеха ,някойможе ли да ми даде информация в момента за яз,кърджали ,благодаряви предварително и успехи на всички
turboo
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 5:32 pm

Мнение от turboo »

Ми аз знам,че когато нивото на водата на язовирите и т.н. се понижи рибите имат такъв инстинкт,че започват да се хранят!!! :idea:
Аватар
HOOLIGAN
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 525
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 8:39 pm
Местоположение: София

Re: здравейте колеги сомаджии.

Мнение от HOOLIGAN »

baiivan написа:здравейте колеги сомаджии,миналата седмица бях 6 дни на ивайловград, почти всяка вечер кльонках на булеварда и съм напълно разочарован ,водата спадна сигорно с 2 метра вертикал ,дали това може да е причината за неуспеха
здравей, колега, би ли разказал по -подробно за риболова си на Ивайловград, а именно, мястото на което си бивакувал,на кои места си кльонкал/Булеварда е доста обширно понятие/ каква стръв си ползвал и на каква дълбочина си я пускал? Може би ще успея да ти помогна с нещо!
Изображение
baiivan
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 6:40 pm
Местоположение: София

Мнение от baiivan »

бивакьт ни беше на крушата до митничарското.кльонках от средата на бул.където отдясно има фургон с некролози на бате Милко.дълбочината под нас беше 26/27м,работех с 4пръчки на дълбочина от 4до15м.стръвта беше кленове малко над педя и костур около педя
йебига ше кара ...
Торбалан
новобранец
новобранец
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 9:05 am
Местоположение: София

Мнение от Торбалан »

Здравей Бай Иване, пожеланията да ти се връщат стократно.

Добре дошъл в лоното на истинския риболов и суровите емоции. Желая ти много приятни моменти и да ловиш големи риби, а аз ......... /вие си знаете :lol: /


За Ивайловград: имаше ли мрежи по Булеварда, като беше там?
Ръката МУ отдава всекиму - дължимото.
baiivan
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 6:40 pm
Местоположение: София

Мнение от baiivan »

здравей колега Торбалан.благодаря ти за пожеланията от твоите уста в божийте уши.на Булеварда нямаше мрежи или поне аз не видях но на 3/4км. преди него имаше даже едни със синя лодка спяха там.иначе в широкото имаше колкото искаш.даже 15м от една ни се оплете в двигателя в тъмното,отрязах я и се прибрах с малкия двигател.
йебига ше кара ...
Аватар
HOOLIGAN
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 525
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 8:39 pm
Местоположение: София

Мнение от HOOLIGAN »

БайИване, ти значи доста си пътувал по вода :D Както и да е, на "Булеварда са извадени доста сериозни риби, но в последните няколко години той се превърна в най кльонканото , но и най безрезултатното място :evil: факт е че повечето от извадените там риби са през август! Трябвало е да пробваш да биеш пред заливите и деренцата, на по малка дълбочина, по думите ти разбирам че си кльонкал някъде в талвега, при това в края на Булеварда! Защо си подминал места като Лика гьол, Саите, Слюдите, Острова? Друго което си мисля, е че с четири въдици по-скоро може да имаш отрицателни емоции - според мен две са оптимални за една лодка!
Желая ти успех, дано се засечем на Ивайловград :wink:
Изображение
baiivan
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 6:40 pm
Местоположение: София

Мнение от baiivan »

Благодаря ти Хулигане за инфо.което ми даде.За мен тя е много ценна.Дано скоро да се засечеме на Ивайловград.Покрай местата където ми ги изброи съм минавал много пъти ,но не ги знам като наименования.Единствено за Булеварда бях чувал.
йебига ше кара ...
Аватар
Franko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 629
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 9:15 am
Местоположение: пловдив

Мнение от Franko »

Бай Иване,на Кърджали до преди 15дена даваше.Бях и хванах.Предполагам,че и още дава.Търси ги на 30-40м.дъно и 14м.под лодка.Стръв,каракуда.От 21.00ч до ....01-02ч.Бих отишъл пак,но ми блъснаха колата и....шейба,дейба...много неприятно.Успех,ако ходиш пък
може и да се засечем.
http://www.vbox7.com/play:1dbd3caf
Кой знае на къде?Кой знае до кога?....
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”