риболов на бял червеи

Модератор: sapuna

ribara_91
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Мар 19, 2007 5:04 pm

риболов на бял червеи

Мнение от ribara_91 »

на 18 март изкарах сулка на бял червеи.... това често ли се случва?
Краси_поборника
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2753
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:59 pm

Мнение от Краси_поборника »

Напълно е възможно,аз веднъж хванах сулка ина жито,когато ловиш на леко и придърпваш влакното това дразни сулката и тя атакува,но се хващат обикнаовено маломерки,същото е и с костура.
ribara_91
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Мар 19, 2007 5:04 pm

Мнение от ribara_91 »

колега мерси много за инфото.... :wink: аз сам любител предимно на уклея и др като него не хишници но когато сам по планини на лагери и почивки се опитвам да ловя и пастърва макар че нямам голям успер :)
Аватар
dimitar_
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1603
Регистриран на: Чет Дек 07, 2006 7:58 pm
Местоположение: Razgrad

Мнение от dimitar_ »

И на мен ми се е случвало колега , но много рядко , както и амур на торен червей . Наистина това става с почти маломерни екземпляри и аз си имам свое обеснение - "... като дойде сляпата неделя ", рибата ( няма значение 200 гр. или 20 кг. ) не избира кука , пръчка и рибар...!
ribara_91
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Мар 19, 2007 5:04 pm

Мнение от ribara_91 »

kolega dimitar_ mnogo ste prav .... a moje bi ako moje6e da gleda 6te6e da izbira... no vse pak ribarlaka e kasmet.... na koito kfoto doidi :)
Аватар
dimitar_
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1603
Регистриран на: Чет Дек 07, 2006 7:58 pm
Местоположение: Razgrad

Мнение от dimitar_ »

Стигнал съм и до още един извод - ... голяма риба може да клъвне на всеки , това си е чист късмет , но да я извадиш , това вече е майсторлък...!
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

и като тьй и тьй сте отворили тази тема,вьпреки глупавия повод,предлагам да я превьрнем в нещо наистина полезно :idea: понеже не видях в стрьв подрибности,може да уто4ним тук видовете,сьхранението,на4ина на риболов,присьствие в захранките и др полезни...аз напр,на младежа,любител на уклей мога да споделя,4е в кутииката с бял слагам по 2-3 капки портокалова или ягодова есенция за торти и не знам,дали си вьобразявам,но май има ефект :lol: вие сте-ама айде да забравим за риболова на сулка с бял :lol: :lol: :lol: инак активно ще се вклю4а сьс си4ко кьде знам по вьпроса :!:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Аватар
dimitar_
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1603
Регистриран на: Чет Дек 07, 2006 7:58 pm
Местоположение: Razgrad

Мнение от dimitar_ »

Като стана въпрос за аромат в белият червей може би колегата 5кила е прав , защото се сещам как преди две години един колега "скубеше" уклей и червенопера на бял червей . Около него хвърляха също на бял червей но вадеха 1-дно рибе спрямо 5-6 на колегата. Понеже се познавахме той каза какъв е "номера"- беше извадил десетина червейчета от " магарешки бодил" ( ранна пролет винаги има по едно червейче във всеки бодил ) и беше ги смесил в кутииката. Твърдеше че от миризмата след като се омешат уклея много я харесвал...
Да ви кажа честно и сега се чудя дали не ме метна в "трънето", но тогава го видях лично , пък и той не виждаше в мен конкуренция защото аз си дремех покрай дънарките...
okokrak
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 6:25 am
Местоположение: Sofia

Мнение от okokrak »

Колега, за 15 години стаж ми се е случвало 2 пъти да извадя бяла на "мартеничка". Едното си беше бебе - около 400-500 грама на плажа на Панчарево. Другото си беше истински рибок 1.5 кг. на Студена. Така , че случва се - веднъж на 7,5 години :D. И в тая връзка много често съм се питал дали целенасочено си е хапвала червейчетата или е гонила дребосъка и се е нахакала на куката. Е питах я тая по-голямата ама не ми каза :D
Мълчанието е злато, но ние не сме алчни
ribara_91
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Мар 19, 2007 5:04 pm

Мнение от ribara_91 »

колега 5крика много мерси за полезното инфо :) аз пак в белия слагам 1 2 или 3 ванилийки :) сащо имам чувството че дава ефек не искам да се хваля но тази неделя аз изкарах едно уклеиче 320 гр мн хора от реката се сабраха около мен за да го видат лично и аз не бях виждал такова ама все пак това е касмет... бил съм просто на точното време един от другите колеки които бяха на реката го изтегли с едно кантарче от там знам колко тежи и тои даже каза някакво друго име но аз от валнение и не го запомних... :D
Аватар
дидо
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 9:33 am
Местоположение: sevlievo
Обратна връзка:

Мнение от дидо »

на мен лично ми се е случвало да хващам и на торен червеи и на хляб (преди години когато се ползваше за стръв хляба) мисля че причината е дразнеето пти ваденето поне при мен така беше до мен имаше колиги като видяха кво стана и веднага извадиха блесните и силиконите 8)
Изображение
Аватар
DrAkoN
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1052
Регистриран на: Нед Окт 02, 2005 1:24 pm
Местоположение: Стара Загора - София
Обратна връзка:

Мнение от DrAkoN »

Аз съм хващал щука на Земен червей.
Аватар
petro_op
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Пет Мар 31, 2006 8:52 am
Местоположение: sofia

Мнение от petro_op »

Аз пък съм хващал шаран на 3-4 см лешанка... :shock:
Колегата Negar от форума ми е свидетел.....
rikosheth
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 883
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 12:29 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от rikosheth »

DrAkoN написа:Аз съм хващал щука на Земен червей.
petro_op написа:Аз пък съм хващал шаран на 3-4 см лешанка... :shock:

Aз пък съм хващал лешанка на червей ама не знам тва кво общо има с бялата риба :roll: :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”