За сом в река

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
marko1
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Юли 15, 2008 6:02 pm
Местоположение: благоевград

Re: За сом в река

Мнение от marko1 »

такае,гръмотевиците го дразнат и активират,ще ви разкажа една история с моите излети по струма.обикновено ги знам местата със сом,и чакам аз една вечер под един мост ,жепеиски мост ,точно минава влака и ....удар на една от дънните .борба и един хубавец осем кила.помислих чее случайно,да ама не ,на следващия влак същата работа.после от далече като чуех влака настръхвах в очакване.звучи невероятно ,но е факт.
Аватар
Franko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 629
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 9:15 am
Местоположение: пловдив

Re: За сом в река

Мнение от Franko »

.
Последно промяна от Franko на Съб Авг 29, 2009 5:40 am, променено общо 1 път.
http://www.vbox7.com/play:1dbd3caf
Кой знае на къде?Кой знае до кога?....
Аватар
QvorDelchev
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 6:40 pm

Re: За сом в река

Мнение от QvorDelchev »

А сега е доста нашумяла жабата.Вапроса ми е дали се лови успешно или това са поредните глупости.Също така гледах в един магазин продаваха ларва на торен бръмбър и пишеше че се използва главно за сом и кефал.За жабата си мисля че е една от успешните примамки но тази ларва чесно казано малко ме съмнява за сом,но кефала съм сигурен че ще си я зима яко. :roll: :roll:
Не се къса кордата,а нервите на рибаря!!!
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: За сом в река

Мнение от krokibg »

QvorDelchev написа:А сега е доста нашумяла жабата.Вапроса ми е дали се лови успешно или това са поредните глупости.Също така гледах в един магазин продаваха ларва на торен бръмбър и пишеше че се използва главно за сом и кефал.За жабата си мисля че е една от успешните примамки но тази ларва чесно казано малко ме съмнява за сом,но кефала съм сигурен че ще си я зима яко. :roll: :roll:
Яворе,на това чудо удря сом,големи щарани и наистина кефала,направо е деликатес за тези риби.Иска се обаче да намериш точното място и да случиш на време.Иска се да познаваш реката,да следиш нивото и т.н и т.н. Шарана и Сома,държат определени места,докато кефала е навсякъде доли и на педя вода,където двата гиганта просто нямат работа през деня или по-точно,сома излиза вечер да гони на плитча,но шарана винаги си стой в дълбоките дупки и там се храни.Давам гаранция че човек ако спазва някой неща,важни за успешния риболов на двата гиганта,просто на две-три ходенета ще има успех.Има стари майстори,които почти нямат празно когато отидат на реката но стоят с часове и чакат и чакат и чакат но на определени места,с определен такъм и на определена стръв.Успех и дано съм дал някакви насоки за по-късен успех на колеги които са подпалили чергата по този риболов на чакане по Марица или други големи наши реки !!! Аз отдавна не съм го правил,но никога не е късно да се поразходя само с една въдица :lol: :lol: :lol:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
Franko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 629
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 9:15 am
Местоположение: пловдив

Re: За сом в река

Мнение от Franko »

.
Последно промяна от Franko на Съб Авг 29, 2009 5:40 am, променено общо 1 път.
http://www.vbox7.com/play:1dbd3caf
Кой знае на къде?Кой знае до кога?....
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: За сом в река

Мнение от аксел »

Мойте уважения Франко,ама за жабата не си прав.Миналата седмица едно "аджамийче" пред мой приятел е изпортило около 15-20кг. сом на жаба и то щото са нямали канджа та като са го дърпали на сухото им е скъсал и си заминал.Момчето е от Садово.Моят най-голям сом на жаба е 14кг.,но знам за извадени и по-големи.Сложиш ли му я както трябва не я пропуска.
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
Franko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 629
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 9:15 am
Местоположение: пловдив

Re: За сом в река

Мнение от Franko »

.
Последно промяна от Franko на Съб Авг 29, 2009 5:40 am, променено общо 2 пъти.
http://www.vbox7.com/play:1dbd3caf
Кой знае на къде?Кой знае до кога?....
Аватар
enduro51
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 338
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 3:27 pm
Местоположение: гр. Любимец

Re: За сом в река

Мнение от enduro51 »

аксел написа:Сложиш ли му я както трябва не я пропуска.
:roll: :roll: :roll: как тъй както трябва , някаква особенност при монтажа или самото и закачане на ченгела :roll: даи малко по изчерпателно :wink: Иначе и аз съм ловкал такива по 2-3 кила на жабче ама рекорди нема :drinkers: НАСЛУКА!!!
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: За сом в река

Мнение от аксел »

Не знам при вас как е,но при мене има сезонни предпочитания на сома към определена стръв.Това е една от тънкостите в сомския риболов.Позволявам си даже да твърдя,въпреки несравнимо по-малкия си опит при риболов на кльонк,че в голяма част от случаите колегите експериментират с монтажите,но не и със стръвта/което за мене е по-важно/,предлагайки му единствено жива риба.Мисля,че това обяснява и по-голямата резултатност при този риболов през месеците август-октомври.Сега по въпроса на Франко:
1.Март-начало на забрана:стръв №1-червей,№2-пиявица.
2.След забрана-край на Юни:червей,пиявица,риба-в зависимост от годината.
3.Юли:Като цяло лош месец за дънен риболов,но добър за спининг.
4.Август-октомври:риба и жаба.
Има няколко начина за монтаж на жаба,но те разбира се не могат да бъдат строго определени.Важното при този риболов е мястото,където се поставя жабата.
Освен това "дънен" е много относителен термин при риболов на сом. :idea:
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
Franko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 629
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 9:15 am
Местоположение: пловдив

Re: За сом в река

Мнение от Franko »

.
Последно промяна от Franko на Съб Авг 29, 2009 5:40 am, променено общо 1 път.
http://www.vbox7.com/play:1dbd3caf
Кой знае на къде?Кой знае до кога?....
Nikola Polizovski
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3796
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 5:36 pm
Местоположение: Strumica/Macedonia
Обратна връзка:

Re: За сом в река

Мнение от Nikola Polizovski »

Macedonia
Братко, теб съм те признал! :drinkers: :D
Заклевам се, ще си сложа твоя снимка и преди излет ще я целувам, кръстя, кланям, моля... абе всичко, за да върже кадема! :lol:
Аватар
ilkonick
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 9:54 am
Местоположение: Видин

Re: За сом в река

Мнение от ilkonick »

Здравейте колеги.Предстои ми командировка до Симитли.Никога не съм ходил по този край и на Струма.
Въпросът ми е, покрай Симитли излиза ли сом?
http://www.duloknives.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
old fox
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 640
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:52 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: За сом в река

Мнение от old fox »

:D След Симитли има мост,а преди моста отбивка в дясно по стария път - там кълве на грозд торни и на местни рибета. Та си вземи и малки куки за бял. Излиза една особенна породи с мустаци само на горната устна, които не порастват големи - до 50 60 см. Има и европейски сом, но излиза все по редко.Това за сега и Успех!!! :wink:
РИБОЛОВА Е КАТО СЕКСА - ИЛИ МОЖЕШ -ИЛИ ГЛЕДАШ 1 1 1Р
Аватар
ilkonick
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 9:54 am
Местоположение: Видин

Re: За сом в река

Мнение от ilkonick »

old fox написа::D След Симитли има мост,а преди моста отбивка в дясно по стария път - там кълве на грозд торни и на местни рибета. Та си вземи и малки куки за бял. Излиза една особенна породи с мустаци само на горната устна, които не порастват големи - до 50 60 см. Има и европейски сом, но излиза все по редко.Това за сега и Успех!!! :wink:
Благодаря много за инфото.
Ако минете от там и има голф двойка с видинска регистрация се обадете да пиинеме по едно :drinkers:
http://www.duloknives.com" onclick="window.open(this.href);return false;
saiman
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 11:21 pm
Местоположение: София

Re: За сом в река

Мнение от saiman »

Тайната на успеха е в голямото олово и мятането на едно и също място,зависи колко е голяма реката де
Наслука!
"Никога не спори с тъпак,хората може да не забележат разликата."
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”