Силикон за щука

Модератор: sapuna

gergi762
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 741
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: Силикон за щука

Мнение от gergi762 »

Тази щука няма и 200 грама и е на номер 4

Изображение
Остави само стъпки
Аватар
miroslav97
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Пет Юли 22, 2011 12:04 am
Местоположение: Козлодуй

Re: Силикон за щука

Мнение от miroslav97 »

Ясно значи когато гони щуката непробира какви и колко големи.
Аватар
miroslav97
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Пет Юли 22, 2011 12:04 am
Местоположение: Козлодуй

Re: Силикон за щука

Мнение от miroslav97 »

А може ли да ми кажете къде мога да намеря мепс лусокс номер 4 или 5 защото в нета намирам само до 3-ти номер.Мерси предварително.
gergi762
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 741
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: Силикон за щука

Мнение от gergi762 »

miroslav97 написа:Ясно значи когато гони щуката непробира какви и колко големи.
Не пробира колко големи,но пробира какви.Мепса си го взами от магазин.Всъщност има и имитаций на лусокса които са на половин цена и също работят много добре(тази от снимката е такава)
Остави само стъпки
colorado
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 7:02 pm

Re: Силикон за щука

Мнение от colorado »

Лусокс номер 3 е достатъчна! По голяма не можеш я въртя; да не казвам че ако ти е по фин такъма от вибрацията ще се скърши!
mgrozdanov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 3:26 pm
Местоположение: София

Re: Силикон за щука

Мнение от mgrozdanov »

Най-големия номер на Лусокс е номер 3. Не знам от къде ги взимате тези 4 и 5ти номер :)) Може и да съм в грешка, за което се извинявам предварително...
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Силикон за щука

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

mgrozdanov написа:Най-големия номер на Лусокс е номер 3. Не знам от къде ги взимате тези 4 и 5ти номер :)) Може и да съм в грешка, за което се извинявам предварително...
И аз мисля така.
Изображение
Изображение
Аватар
КалинПетров
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 667
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 11:58 am
Местоположение: По бентовете на р.Марица(Димитровград)

Re: Силикон за щука

Мнение от КалинПетров »

аз като щукар да се намеся и да споделя примамки при мене тази година най успешна блесна се оказа http://www.google.bg/imgres?q=mepps+agl ... 4,s:0,i:90
тоста съм доволволен а от воблерите salmo frsky и SPRO Crank
Изображение
Reel Tuning
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Силикон за щука

Мнение от Vid »

1/3 от щуките, които съм уловил са на силикон. Та, вярвайте ми, че щуката много успешно се лови на тези примамки. Явно, че силиконите не са твърде тачена примамка от болшинството спинингисти и същите през повечето време събират прах в кутиите, може би и затова нямат успехи на нея...
По това време на годината основно залагам на силикони, дори и по Марица, на които удрят освен щуки и бели риби, колкото и невероятно да ви се струва, а също и сомове.. :D През миналата година имам сулка 3 кг. и сом 6 и кусур уловени на силикон по реката, като сома ми удари на 15 декември, а друг по голям ми скъса...
Уловистите силикони за щука са тези с по ярки цветове - червено, жълто, оранжево и пр..., при мен работят основно туистерите в размер 9-11 см. и по зле шадовете. Залагам основно на марките Wake, Action Plastics и Relax. Проводката може да бъде както стандартната степенчата, така и равномерна с потръпвания, все пак това си зависи от дълбочина, сила на течение и пр., т.е. конкретните условия при мястото на риболов.

п.п. Имайте в предвид, че ударите на щуката при силикона не са толкова отчетливи, как при ползване на другите примамки (може би заради по отпуснатата линия при самата проводка) и бих препоръчал при целенасочен риболов със силикони да се монтират двойни и тройни куки в примамката....
Това от личен опит, поздрави на всички ентусиасти в тези студени дни....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
iordigd
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 9:59 am
Местоположение: Русе

Re: Силикон за щука

Мнение от iordigd »

Вързах с пчеларска тел топчета от старо серкме. Мислите ли, че мога да ги използвам като джиг глави с туистери за щука и бяла риба. Притесняваше ме малко дъното на реката /Дунав/, защото е обрасло с водорасли има камъни и прагове. Може би ще трябва да се води с равномерна проводка с леки подръпвания, както е казал колегата Vid за да не се оплита във водораслите. Снимката е малко лоша за което се извинявам.
http://prikachi.com/images.php?images/71/6664071S.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
hkoko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 140
Регистриран на: Нед Май 15, 2011 11:30 am

Re: Силикон за щука

Мнение от hkoko »

Да кажа и аз :D мепс 5 има ,и ти скъсва ръцете като въртиш,по дребен костур не дава такъв откат на пръта като блесната.Доста често тежеста изпреварва блесната и се оплита, затова свикнах да я спирам в момента на падането като булдо.За големината - на 12 см.клатушка съм закачал 20 сантиметрова писалка.
направи каквото трябва пък да става каквото ще
Аватар
robber_79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора-Казанлък

Re: Силикон за щука

Мнение от robber_79 »

Здравей . Колегите вече са изброили подходящите примамки за щуки . Aз да добавя ,че е добре да си вземеш една бяла клатушка D.A.M. - Effzett Classic Pointer . и туистери с цветове кафяво с брукат , бял , и бял с червено .
За всеки случай хвърли 1 тапа със риба , и я поглеждай от време на време :wink:
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Силикон за щука

Мнение от maranzika »

hkoko написа:мепс 5 има ,
Има...но не и Лусокс.. :wink:
colorado
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 7:02 pm

Re: Силикон за щука

Мнение от colorado »

Бял силикон с червена опашка! При мен няколк пъти е давало резултат когато друго не иска...
Аватар
SAMURAI 99
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 7:54 pm

Re: Силикон за щука

Мнение от SAMURAI 99 »

При мен 56 сантиметрова щука удари на оранжев туистер. Целият туистер се беше скрил в устата и... И ако не беше стоманения повод, щуката щеше да си замине, заедно с туистера ... Денят беше облачен, мътна вода, януари... Воденето на примамката зависи от температурата на водата, от това дали активно се храни хищника или е муден. Избора на примамка, зависи от цвета на водата, от сезона... от това, дали е облачно или слънчево... На същото място един колега около 40 минути хвърляше на изкуствени примамки, ( не видях какви ) но, не удари нищо и се отказа. Аз застанах на мястото му и щуката захапа туистера от първото хвърляне, на около 2-3 метра от брега. Друг ден хвърлях на воблер, плуващ, дълбоко газещ, направо вибрира по линията, но след няколко хвърляния, нямах удар и реших да го сменя. Сложих потъващ... рещих да го водя и използвам играта му като болна рибка, (може да се води и на равномерна проводка ) и на третото хвърляне щуката удари на 7-8 метра от брега... Друга ефектна примамка, с отличен резултат за щука, при мен са въртящите блесни, № 2, 3 и по-големи номера...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”