СOM НА БУИ

Модератор: sapuna

metoo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 899
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 4:02 pm
Местоположение: Благоевград

СOM НА БУИ

Мнение от metoo »

Колеги това лято мисля да се започна риболова на сом на буи. Гледах по хоби тв сом на буи но не ми стана много ясно да не кажа нищо. Може ли някои да ми обясни как да го практикувам този риболов монтажи и така нататък само че с по ясни снимки ако може. :D А до лодката ще си купя някоя до 300лв да мога само да си вкарвам въдиците. :drinkers: Ще съм много благодарен. :mrgreen:
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: СOM НА БУИ

Мнение от GODzillata »

Изображение
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: СOM НА БУИ

Мнение от chirusa_bg »

Много ти малък сома бе Кире :lol:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: СOM НА БУИ

Мнение от GODzillata »

chirusa_bg написа:Много ти малък сома бе Кире :lol:
Бъркаш се, Владко, стръвта е 15 кг. шаран! :wink: :lol:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: СOM НА БУИ

Мнение от chirusa_bg »

Много ти голям шарана бе Кире :lol: :drinkers:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
ЖАБИ-2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Юли 26, 2011 2:11 pm
Местоположение: Варна

Re: СOM НА БУИ

Мнение от ЖАБИ-2 »

Да попитам и аз, че хич не ми е познат този вид риболов, а изглежда интересно - ако удари сом и го засечем успешно, предполагам че линията трябва да може при засичането да се разединява някъде около помощната шамандура - така ли е?!? И ако съм на прав път в разсъжденията, какво се позва на това място от линията - някаква карабинка или друго.... че с тая торба камъни зор ще дойде ваденето :)
И най-лошия ден на риболов е много по-добър от най-добрия ден на работа!
Аватар
stefan4etoo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1212
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 8:06 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: СOM НА БУИ

Мнение от stefan4etoo »

ЖАБИ-2 написа:Да попитам и аз, че хич не ми е познат този вид риболов, а изглежда интересно - ако удари сом и го засечем успешно, предполагам че линията трябва да може при засичането да се разединява някъде около помощната шамандура - така ли е?!? И ако съм на прав път в разсъжденията, какво се позва на това място от линията - някаква карабинка или друго.... че с тая торба камъни зор ще дойде ваденето :)
Между основната и помощната шамандура е тънко влакно и при засечка се къса .Поне аз така ловя толстолоб на тапа на по голямо разстояние, тук е същото ама знае ли човек може и някой друг трик да има за който не знам :D
metoo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 899
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 4:02 pm
Местоположение: Благоевград

Re: СOM НА БУИ

Мнение от metoo »

А да попитам, как да построя линията от вирбели и така нататък. На основното влакно каква дебелина да сложа с една дума има много да ми обяснявате. :finga: :shock: :D
metoo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 899
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 4:02 pm
Местоположение: Благоевград

Re: СOM НА БУИ

Мнение от metoo »

Хаиде де колеги пишете, знам че не малка част ловят така, тази информация ще ми трябва. :D :D
dimitar rashev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 248
Регистриран на: Съб Фев 26, 2011 8:43 am

Re: СOM НА БУИ

Мнение от dimitar rashev »

ЗДРАВЕЙТЕ,
Колеги,Киро(извинявам се на колегата от Видин-обрьщам се на малко име) Ви го е илюстрирал нагледно- ПЕРФЕКТНО !
Включвам се с една единствена цел:Да споделя опита който имам !!!
Колегите които проявяват интерес за този "метод"на риболов,трябва да почетат !!!!Написано е достатьчно.Казвам всичко това за да се получи в последствие интересна тема.Сега по сьщество:
Цялото ви оборудване(куки,влакна-монофили или плетени,олова,плувки,прьти,макари - мултипликатори ,сигнализатори и стойка)трябва да е на ниво(риболов на сом-няма лабаво)!Нивото всеки го разбира по своемо-сьвети НЕ ДАВАМ без да ми искат.
Няколко основни правила:
-Хранителни навици на сома(много наблюдения за конкретния водоем).То си е почети наука.
-Правилния избор на място за презентация на стрьвта е в основата на успеха(става с много проучване ).
-Стрьв(вид , големина)-Експерименти!
-Здрава стойка надежно забита (пример-лична галерия).
-Прьт ,мултипликатор , влакно и сигнализатор(пример-лична галерия).
Това ми е носело успех!
Като начало е достатьчно!
ПОЗДРАВИ
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: СOM НА БУИ

Мнение от GODzillata »

metoo написа:...има много да ми обяснявате. :finga:
Ти пусни още една такава емотиконка и ще имаш дъъъъъълго да чакаш някой да ти обясни!
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
metoo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 899
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 4:02 pm
Местоположение: Благоевград

Re: СOM НА БУИ

Мнение от metoo »

GODzillata Не те разбрах но няма да пускам вече ок щом ти пречи.
metoo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 899
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 4:02 pm
Местоположение: Благоевград

Re: СOM НА БУИ

Мнение от metoo »

dimitar rashev Благодаря за отговора, това което го изписа го имам, и съм разбрал хранителни навици и така нататък но незнам как да построя такъма ?
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: СOM НА БУИ

Мнение от GODzillata »

metoo написа:GODzillata Не те разбрах но няма да пускам вече ок щом ти пречи.
Е, това ---> :finga: с тия средни пръсти на какво ти прилича? :roll:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
martineti
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1238
Регистриран на: Сря Май 26, 2010 10:57 pm

Re: СOM НА БУИ

Мнение от martineti »

[youtube1]<object width="640" height="480"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/vIud6cmO4O0?ve ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/vIud6cmO4O0?version=3&hl=bg_BG" type="application/x-shockwave-flash" width="640" height="480" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>[/youtube1]


[youtube1]<object width="640" height="480"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/6Htj7uhWY5c?hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/6Htj7uhWY5c?hl=bg_BG&version=3" type="application/x-shockwave-flash" width="640" height="480" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>[/youtube1]


[youtube1]<object width="853" height="480"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/hvmvvCsA5Vc?ve ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/hvmvvCsA5Vc?version=3&hl=bg_BG" type="application/x-shockwave-flash" width="853" height="480" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>[/youtube1]


[youtube1]<object width="640" height="480"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/PXfm74r9NmE?hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/PXfm74r9NmE?hl=bg_BG&version=3" type="application/x-shockwave-flash" width="640" height="480" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>[/youtube1]



Имаш ли желание ще намериш и начин да си набавиш нужната информация. Имай в предвид ,че ти трябват наистина много здрави и качествени такъми както каза колегата по-горен пост
Маска за лице с краставица: Oбелва се и се нарязва.Добавя се олио и оцет.Изяжда се с ракия.Лицето се разтяга в блажена усмивка и поруменява.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”