яз.Антонивановци(Въча)

Модератор: sapuna

stoqn_sm
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Авг 27, 2011 8:03 pm
Местоположение: Смолян

яз.Антонивановци(Въча)

Мнение от stoqn_sm »

Здравейте,искам да попитам за един определен вид риба а именно щуката някой търсел ли е там щука и хващали ли сте защото казват че там е доста трудно да се хване.Аз имах късмета да закача и то на дрозд от шарен червей колкото и невероятно да звучи,но както се и очакваше ми преряза влакното и си отиде та това беше преди 2 години може би и от тогава съм пробвал няколко пъти ама то винаги като си подготвен не става.И ако може споделете на какви монтажи ловите вие тези рибоци.
РАБОТАТА Е ЗА ХОРА, КОИТО НЕ ЗНАЯТ КАК ДА ЛОВЯТ РИБА !!!
CTAH
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Май 14, 2013 8:38 am

Re: яз.Антонивановци(Въча)

Мнение от CTAH »

Несъм ходил на Въча от 4-5 години но пък преди ходех често и имаше много щуки, хващахме ги на жива рибка, воблер и силиконови примамки. Виждал съм и харпунджии да ги бият. Сега незнам какво е положението... Предолагам плачевно заради много то мрежари ...
Аватар
pavre
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 10:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: яз.Антонивановци(Въча)

Мнение от pavre »

Щука на яз.Въча има, особенно в заливчетата. Обикаляхме язовира с лодка лятото и търсейки костур на рибе хванах една малка щучка около 800-900гр.(която освободих). Хора, които познават язовира са ми разказвали за метрови щуки, плуващи около лодките им. Язовира е голям и дълбок и въпреки мрежарите, държи трофейни риби. Просто иска търсене. :)
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: яз.Антонивановци(Въча)

Мнение от аксел »

преди две години по незнайни причини,голяма част от популацията на щука загина,лично съм намирал нееднократно умрели щуки с надути кореми,оттогава тя е доста по-рядка слука в язовира,интересното при нея че е активна през зимния сезон,като цяло язовира си няма риба,като причините за мене са безконтролното бракониерство с мрежи/нищо,че е дълбок,има си дънни мрежи/ най-вече от понтониерите,както и унищожаването на боищата на рибата след построяването на ВЕЦ Цанков камък,след няколко години риба почти няма да има!!!!!!
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
belovodski
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 8:13 am

Re: яз.Антонивановци(Въча)

Мнение от belovodski »

На 13.04.14 бях на Въча на джиг,около обяд мина щука може би около 1 метър,такова нещо не бях виждал на тоя язовир а отдавна ходя там,по късно излязохме на брега и до едни скали минаха още няколко около 1 1.5 кг като на парад,но при някакво движение от наша страна се стрелкаха към дълбокото!
За риболова 3ма човека нямяне ня удар цял ден :finga:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: яз.Антонивановци(Въча)

Мнение от Павел Иванов »

13.04.14г. не е ли в бъдещето :roll:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: яз.Антонивановци(Въча)

Мнение от Тедо »

На Въча съм виждал щука колкото руска подводница... А на моя колега му удари на воблер и прегриза доста дебел плетеняк за секунди... Обаче е труден язовир за риболов...
dobivam
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Юли 31, 2010 4:44 pm

Re: яз.Антонивановци(Въча)

Мнение от dobivam »

Опсссс посмали малко чак пък кат руска подводница. :shock: :lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”