Разлика в окрасата на щуката !!!

Модератор: sapuna

Аватар
ESOXPIKE
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 131
Регистриран на: Нед Юни 17, 2012 8:13 am
Местоположение: Видин

Разлика в окрасата на щуката !!!

Мнение от ESOXPIKE »

Здравейте приятели имам един въпрос искам да разбера защо понякога в камуфлажа на щуката има разлика
едни са с ярко червени перки други с по - тъмни до черно и при някои украсата е от зелени раета а при други тъмнозелен на светли петна.

http://prikachi.com/images.php?images/702/6456702L.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

http://prikachi.com/images.php?images/703/6456703g.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

http://prikachi.com/images.php?images/708/6456708O.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

това са по-често срещаните украси за нашата щука зам че по другите държави си има други видове но за тук от реките до затворените водоеми това са срещаните за нас украси.
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: Разлика в окрасата на щуката !!!

Мнение от boki speca »

Мимикрия щото иначе глад и полов диморфизъм-иначе секс ама друг път.
И в двата случая е виновна средата.
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
Аватар
ESOXPIKE
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 131
Регистриран на: Нед Юни 17, 2012 8:13 am
Местоположение: Видин

Re: Разлика в окрасата на щуката !!!

Мнение от ESOXPIKE »

Аз си мислих,че става на въпрос за това че едните са chain pikerel а другите са европейски вид.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Разлика в окрасата на щуката !!!

Мнение от Vid »

И Я оня ден седя и се чудя?? Що оне в африка са черни, а ние сме бледо мургави..., а оне в скандинавия са си чисто бели? Нали всички сме хора, както и щуките са си щуки???
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
ESOXPIKE
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 131
Регистриран на: Нед Юни 17, 2012 8:13 am
Местоположение: Видин

Re: Разлика в окрасата на щуката !!!

Мнение от ESOXPIKE »

красиви са си тези риби де да можеше да се хвърлят хиляди малки в Дунав и навред в нашите водоеми да се пискаше и малко smalmouth bass и largemouth bass tiger moskye,chain pikerel,amur pike,chanal catfish,bullhead catfish,black crappie,rock bass и да чисти тия попчета и плевелите да са естествеия филтър на тези попчета,слънчаци и други излишни рибки.Както и яко бял и черен амур и толстолоб да ахат водораслите.Красота ще е супер риболов ма никой неще да се заеме да итегрира готина рибка тука.
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: Разлика в окрасата на щуката !!!

Мнение от boki speca »

Еййй намери се някой да ни ограмоти , ще ги сънувам тая вечер на язовира тия ""chain pikerel,amur pike,chanal catfish,bullhead catfish,black crappie,rock bass"""
Благодарим ти повелителю на имената.

Само дето половината от тия дето си ги описал не Фиреят по умереноконтиненталните води,а другата половина не се размножава там, а Третата половина така ще наруши екологичното равновесие че чак не ми се продължава за четвъртата и други половини.
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
Аватар
ESOXPIKE
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 131
Регистриран на: Нед Юни 17, 2012 8:13 am
Местоположение: Видин

Re: Разлика в окрасата на щуката !!!

Мнение от ESOXPIKE »

Вярвам,че животинките могат да се приспособят за да оцелеят в дадена среда.
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: Разлика в окрасата на щуката !!!

Мнение от boki speca »

Има си наука за тези работи.Да си чувал за пингвини в Амазонка примерно.Че кво им е, има си вода има си и риба.

Това в какво вярваш и как стоят действително нещата са 2 различни бири.
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
Аватар
pavre
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 10:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Разлика в окрасата на щуката !!!

Мнение от pavre »

Колега, с течение на времето и броя на хванатите риби всичко ще ти стане ясно. Тези щуки, дето си ги снимал са малки, сиреч не са достигнали полова зрялост, за това са с различен от обикновенния цвят ( по-бледи са и перките им не са оранжеви). Лови си риба, наблюдавай и чети. Ще разбереш и защо не се взимат маломерни риби, след като вземеш и видиш, че няма какво да им се яде.. Може да стигнеш до момент да пускаш зарибител на любимите си места и да наблюдаваш развитието му. Тогава ще видиш, че у нас виреят само определени видове, въпреки, че би било хубаво да виреят и други..
dimitur_dimitrov90
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 8:21 pm
Местоположение: Русе

Re: Разлика в окрасата на щуката !!!

Мнение от dimitur_dimitrov90 »

Окраската е маскировъчна и силно варира според средата на обитание. Общо взето, при нашенските щуки преобладава ивичната шарка, докато в Северна Европа тя е точковидна. Преобладаващите цветове на рибата са маслинено зелен, златисто-кафяв, сивкаво-зелен. С възрастта обаче цветовете потъмняват, като гърбът, главата и горната част на страните могат и да почернеят.
Аватар
ESOXPIKE
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 131
Регистриран на: Нед Юни 17, 2012 8:13 am
Местоположение: Видин

Re: Разлика в окрасата на щуката !!!

Мнение от ESOXPIKE »

Ами не знам но знам само,че нещо им пречи бързо да израстват повечето слуки са ми с бебета.
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Разлика в окрасата на щуката !!!

Мнение от Д.Граховски »

Пречи им прекомерния улов и прибрането докато са бебета.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
FlyFishing
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 253
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 12:20 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Разлика в окрасата на щуката !!!

Мнение от FlyFishing »

Колега ходи лови риба остай ти тука разни окраски и тем подобни. :lol: :lol:
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Разлика в окрасата на щуката !!!

Мнение от Vid »

ESOXPIKE написа:Ами не знам но знам само,че нещо им пречи бързо да израстват повечето слуки са ми с бебета.
Ами щото ти и такива като теб бързате да ги приберете и изпържите.... Инак щуката е дълголетна риба, има писания за уловени щуки на възраст над 200г. Ама все още май никой не знае средната възраст на тези риби??
Според мен от все което съм чел, щуката може да надживее човек, особено ако местообитанието и е в северните части, което е свързано с по чиста среда, по изобилна храна и по слаб метаболизъм като цяло, дължащ се на по студената вода.

Пускайте ги бе хора, кой нормален човек ще яде жълто, сухо и безвкусно рибешко месо от щука??? Тая риба както и да я готвиш пак нищо не става от нея.... Освен ако не е 10 кила де :lol:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
ESOXPIKE
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 131
Регистриран на: Нед Юни 17, 2012 8:13 am
Местоположение: Видин

Re: Разлика в окрасата на щуката !!!

Мнение от ESOXPIKE »

Поне се радвам,че ги има да си живуркат пускам ги аз нямам ни едно прибрано това лято по-добре да съм за посмешище "Хаха хахахах !!!!! Глей го тоя пак е без риба" отколкото да съм месар за 200 грама месо.Риболова за мен е за спорта да бих се зарадвал на трофей.Но сега в тези жеги само си почиват бебешоци по-края на бреговата линия.
Единствения ми яд (къхър) е късането на много примамки оставих много джиг воблери,спинери,цикади по разни дънери.И тука 11лв за спинер там 11,50 за цикада евентуално други белсни и капитолация с парите.И това когато се комбинира с голямо капо ти убива мерака за риболов.Евентуално сега с встъпване на есента захладняването и оттеглянето на малките рибки може да настъпи по друго време.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”