Официално от агенция ПИК.

Модератор: sapuna

delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Официално от агенция ПИК.

Мнение от delio-haidutin »

кмета написа:Абе пич,ти верно ли не разбираш какво искам да кажа или просто си чешеш езика?
аз не знам да ли си чеша езика ,ама ,ти не разбираш за какво се въвежда забрана :lol: .
за да може рибата необезпокоявано да си хвърли хайвера да бъде оплоден и да го опази :idea: не знам ти да ли си виждал ,ама аз съм виждал каракуда като си хвърля хайвера.брега почернява,голямо шляпане пада,ама колкото и да е зашеметена рибата,като види хора се дърпа във дълбокото.така ще пречим за нормалното хвърляне на хайвера.
по твоята логика няма нужда от забрана ,всеки ще е добронамерен и ще пуска определения вид риба отново във водата.само се определят датите от тази до тази ,нямаш право да прибираш щука ,после за сулката и т.н и т.н.
ловиш си на воля и пускаш. :wink:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Официално от агенция ПИК.

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

delio-haidutin написа:.....ти не разбираш за какво се въвежда забрана :lol: .
за да може рибата необезпокоявано да си хвърли хайвера да бъде оплоден и да го опази :idea: .....по твоята логика няма нужда от забрана.....
Ти наистина не ме разбираш!Аз изобщо не държа на това да отида на 1-ви май за щука.Освен това според мен забрана трябва да има - и я има.Разликата между нас е,че аз приемам забраната такава каквато е!Има достатъчно умни специалисти,на които това им е работата.А ти,колега,си от хората,които все са недоволни.Няма значение,какъвто и нов закон да излезе,вечната реакция е:Някой малоумник,дето нищо не разбира го е измислил това.
Ако всички започнем да спазваме правилата и законите (не само отнасящите за риболов,а въобще всички),вместо постоянно да се опитваме да ги променяме по наш вкус,ще живеем в страната си много по - добре!Убеден съм в това!!!
Изображение
Изображение
кмета
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 304
Регистриран на: Сря Дек 24, 2008 4:37 pm
Местоположение: Велико Търново - Ново село

Re: Официално от агенция ПИК.

Мнение от кмета »

sestrata написа:
кмета написа:Що бе Сестрата? Миро Найденов ич не го сбърка тая работа :lol: :lol: :lol:
Той не го промени. Той го наруши. Едва ли знае какво точно е подписал (ако беше ирландско говеждо - да, ама то - българска риба), но пък ти отвори работа по съдилищата, нали... :)
Сам си я отворих и не съжалявам :!:
Миро може и да не знае, какво е подписал. :shock: За това пък е назначил куп неграмотни и некомпетентни юристи със заплати три и повече пъти по-големи от моята :idea:

Значи виновен е!!! :wink:
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Официално от агенция ПИК.

Мнение от delio-haidutin »

Вуйчо-Ваньо написа:Има достатъчно умни специалисти,на които това им е работата.
умни специалисти има във всяка област ,но дали са на работа или навсякъде е пълно със "калинки",това е друг, но не по-маловажен въпрос.ти ще си от малкото съвестни,но какво ще става със тези които влачат?къде са тези "специалисти",които да въведат някакъв ред при риболова с моторна лодка?имам чувството ,че не живееш в България и не гледаш телевизия.то и горите трябваше да опазваме ,ама навсякъде е безобразна сеч :idea: ,нали има закони?
и други колеги ти го казаха ,ще се огледа ,огледа и ,хайде в багажника,изкушението е голямо,а да не забравяме и за търговията.и стига с това клише "морал",щото ако имаше малко от малко морал ,нямаше 1000 души да са мултимилионери ,а останалото население с по 400-500 лв и да теглят кредити.всеки гледа да пре..бе другия,а после много "моралисти" :evil:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Официално от агенция ПИК.

Мнение от maranzika »

delio-haidutin написа: аз не знам да ли си чеша езика ,ама ,ти не разбираш за какво се въвежда забрана ........
по твоята логика няма нужда от забрана
Колега,ти вярно нещо не си в час.Кажи ТИ какво предлагаш ,а не само да плюеш по нещо свършено.
Знаеш ли кога бялата риба отива по гнездата да си хвърля хайвера?Какво предлагаш тогава...Да е забранена 3 месеца заради твоята каракуда ли? :?:
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Официално от агенция ПИК.

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Все пак мисля,че продължаваш да си противоречиш!Нали се сещаш,че както и да се промени закона,с него ще се съобразят тези малкото съвестни риболовци,за които говориш и ти.Останалите дето ще гребат рибата с мрежи,или ще я изтрепят с ток или с бомби,хич няма да им пука коя риба е в забрана и коя - не.
Що се отнася до промените в закона - самия факт,че половината сме на едно мнение а другата половина на противоположното означава,че ако хипотетично закона бъде променен така както мислиш ти,другата половина ще ревне,че това е неправилно и ще се вкараме в омагьосан кръг.
Пак казвам:имаме си закони.От нас се иска да ги спазваме.Важното е да има сериозен контрол и ефективни наказания.Само така ще се подобри положението.
Изображение
Изображение
кмета
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 304
Регистриран на: Сря Дек 24, 2008 4:37 pm
Местоположение: Велико Търново - Ново село

Re: Официално от агенция ПИК.

Мнение от кмета »

Абе, Вуйка!!!
Как не умаля бе!!!
То убаво, ама айде утивай за щука де :-D :-D :-D
Пък, каквото искаш я прави после, ако е мерна :!: :!: :!:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”