Официално от агенция ПИК.

Модератор: sapuna

Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Официално от агенция ПИК.

Мнение от Д.Граховски »

delio-haidutin написа:
Д.Граховски написа:Не те питам за хищник, а за цялостна забрана от февруари до юни, нема каракуда, нема клен, по твойта логика така требе да е.
по моята логика ти (ви) обясних ,поне малко от малко ,как трябва да изглежда забраната.трябва всичко да е разбираемо,на какво да ловиш ,със какви въдици,и други подобни,да е смислено,да няма недоразумения и чак тогава да се селектира забраната.в сегашния вид всичко е пунта мара,повярвай ми ,ще се извадят и много сомове,а до 15 май и сулки(ако е успяла да създаде потомство няма да е от голямо значение ,но ако все още си пази гнездото тогава....).а за мрежите съм на 1000% ,сигорен ,че ще ги има и тогава и шарани със хайвер ще има.а и да ви попитам ,толкова ли заритахте ,че не може да изтраете 2-3 седмици :?: :roll: .прежалете 10-20 лв и отидете на платено
За правилното формулиране на начина на риболов съм ЗА. Обаче :

първо- през забраната се мрежари 3 пъти повече от колкото когато няма забрана

второ- заритахме щото траем месеца, не две три седмици.

трето- колко платени гьола с щука има и колко хора има които на платено не стъпват

четвърто- до преди 2 години когато бяла и щука се ловеше спокойно през размножителния период защо не се изявявахте като природозащитници ? Сега щяло да се лови свободно бяла пффф...

Защо не ревнеш и за пъстървата да се забрани от декември, па покрай щуката да пак забранена, и за да не се прескочи закона за хайверните шарани да се забрани и през общата забрана.

Аз спирам да пиша в темата тъй като се вижда че народа винаги си намира да циври за нещо. Като го няма защо го няма, като го има защо го има.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Официално от агенция ПИК.

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Колега delio-haidutin,според мен ти си противоречиш.
Аз след 1.май. ще ловя щуки.Ако закача сом,и успея да го изкарам,ще го пусна,защото е в забрана.
Тези,за които говориш ти:
delio-haidutin написа:.....споменах вече за вили и колове,аз не съм го виждал ,но по Тича ,масово се практикува от местните,и не е от вчера.и да дойдат служители ,онези ,ще се изнесат ,и след тях пак са във водата......
дори и да е забранен риболова,мислиш ли,че няма да действат по абсолютно същия начин.
И тогава каква е ползата от общата забрана за всички риби?Ще ти кажа:Съвестните риболовци няма да ходят на риба,защото риболова е забранен въпреки,че рибата в момента не се размножава,а въпросните индивиди ще си продължават по същия начин.Общата забрана би била огромна глупост!!!
Ще ви кажа какво е според мен решението:Вярно,че трудно се ловят бракониери,но който се хване - ГЛОБА.Ама не акт за 100 лева и той даже да не бъде платен,ами акт примерно за 5000 лева.Като не бъде платен до определен срок - наказателна лихва.Като пак не бъде платен - в пандиза,с ефективна присъда.
Със всеки следващ,изгорял по този начин,"човек" останалите му "колеги" ще се замислят все повече дали да продължават да практикуват "занаята".
Иначе и изцяло да забранят риболова в България,единствения ефект ще бъде,че риболовците няма да ловят риба а браковците още по - спокойно ще върлуват по водоемите.

ПП:Ей това твърдение е най - вярното.И то с отнася за абсолютно всичко а не само за риболовната забрана!
sestrata написа:Необходим е повече КОНТРОЛ, а не повече забрани. Контрол, докато и последния селянин не разбере, че кражбата е престъпление и се наказва, без значение дали е кокошката на съседа или риба от държавата.
Останалото е чесане на езици...
Поздрави на всички!!!
Изображение
Изображение
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Официално от агенция ПИК.

Мнение от delio-haidutin »

не съм обеден че мрежарите са в повече по време на забраната,имам наблюдения,някой си преди забраната поне всяка седмица ходи да бракониерства ,а някой път и по два пъти в седмицата,по време на забраната не е ходил. :idea:
Д.Граховски написа:четвърто- до преди 2 години когато бяла и щука се ловеше спокойно през размножителния период защо не се изявявахте като природозащитници
преди някой замислял ли се е ,че тези риби си хвърлят хайвера по-рано????тя така си беше забраната от край време -април -май :idea:
Д.Граховски написа:
Д.Граховски написа:Защо не ревнеш и за пъстървата да се забрани от декември, па покрай щуката да пак забранена, и за да не се прескочи закона за хайверните шарани да се забрани и през общата забрана.
пичага,първо не съм взел да рева,и второ-до колкото ми е известно ,местообитанията и начина на живот на пъстървата и на пролетно размножаващите се риби са коренно различни,ако изключим високопланинските ,то в други язовири почти няма пъстърва.никой няма да тръгне с пълно оборудване за шаран посред зима,и да симулира ,че голови ,а да си мята за пъстърва :lol: :lol: :lol:


и аз спирам да пиша,през х.я ми е че и от татък,ако искате и хич да няма забрана.на свободен ходя от дъжд на вятър,вместо да ги давам за билет и да се чудя на простотии ,да ли е разрешен нощният или не ,по-добре давам си 15 лв за 24 ч,риба си вземам каквато си хвана ,не се плаща,сянка ,бунгала ,навеси,ток ,хладилниг,шапка на тояга и не се занимаваш със простотии.шаран ,ако не хвана ,има сулка ,каракуда ,кефал ,пълно капо почти не съм се пребирал.ама искам от вас да спрете да мрънкате ,че нямало риба по свободните.с плевелна е пълно,но другата може и да понамалее,докато не се измислят смислени закони :idea: :idea: :idea:
хайде на слука със щуките :drinkers:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Официално от агенция ПИК.

Мнение от delio-haidutin »

само последно:
Вуйчо-Ваньо написа:з след 1.май. ще ловя щуки.Ако закача сом,и успея да го изкарам,ще го пусна,защото е в забрана.
Тези,за които говориш ти:
нали за това говоря по-горе ,този сом ако си пази гнездото ,каква е файдата тогава от забрана,гаранция ли е че ще се върне в гнездото,да не фазан или яребица. :lol:
Вуйчо-Ваньо написа:ПП:Ей това твърдение е най - вярното.И то с отнася за абсолютно всичко а не само за риболовната забрана!
sestrata написа:
Необходим е повече КОНТРОЛ, а не повече забрани. Контрол, докато и последния селянин не разбере, че кражбата е престъпление и се наказва, без значение дали е кокошката на съседа или риба от държавата.
Останалото е чесане на езици...
напълно съм съгласен ,но нали знаете ,че живеем в анархична държава,за едни правилата важат ,за други не.
ето пример от днес (извън темата):събарят незаконни постройки в столипиново :idea: .добре само че не е толкова добре,щели да премахват само павилионите ,а тези в които се живеело ,нямало да ги бутат,е питам аз КАТО Е НЕЗАКОННО ,НЕ ТРЯБВА ЛИ ДА СЕ БУТА НА РЕД :evil: ,ИЛИ АЗ АКО СИ НАПРАВЯ НЯКОЯ БАРАЧКА НА БРЕГА НА ЯЗОВИР ,ЩЕ МИ Я СЪБОРЯТ ,АМА НАЛИ СА "БРАТЯТА РОМИ" ,ТЕ МОГАТ ВСИЧКО,ИНАЧЕ ДИСКРИМИНАЦИЯ.
ИЛИ ПЪК СЪС ВИЛИЧКИТЕ В ЧАШКИТЕ НА ЯЗОВИРИТЕ,,БУТНАХА НЯКОЛКО ,ДРУГИТЕ СТОЯТ.И НЯКОЙ ОТ СЪРНИЦА ДА КАЖЕ ,ТАМ КАК СЕ СТРОИ ВЪРХУ НАТУРА 2000?
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Официално от агенция ПИК.

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

delio-haidutin написа:само последно:
Вуйчо-Ваньо написа:з след 1.май. ще ловя щуки.Ако закача сом,и успея да го изкарам,ще го пусна,защото е в забрана.
Тези,за които говориш ти:
нали за това говоря по-горе ,този сом ако си пази гнездото ,каква е файдата тогава от забрана,гаранция ли е че ще се върне в гнездото,да не фазан или яребица. :lol:
Абе пич,ти верно ли не разбираш какво искам да кажа или просто си чешеш езика?
Между 1-ви май и 23-ти май аз я закача някой сом между щуките,които също не се знае дали ще хвана или не,я не закача.По вероятно - НЕ.Вярно някои ще закачат.Ама аз като хвана сом,ако ще го пускам,ще го пусна там където съм го хванал и то само след няколко минутки.Нали се сещаш,че няма да го закарам на 1 километър от гнездото му,за да разбера дали е фазан или яребица?И сега,според теб,в този диапазон от 1-ви до 23-ти май бракониерите колко сома ще преебат заедно с гнездата им?Не казвам,че в забраната бракониерите ходят по - често по водоемите отколкото извън нея.Просто си ходят.Те не се съобразяват с нея и точно за това всеобщата такава би била безмислена.
Изображение
Изображение
Bai_Pe6o
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Авг 22, 2012 8:35 pm

Re: Официално от агенция ПИК.

Мнение от Bai_Pe6o »

Ако действието се развиваше в някоя нормална държава, примерно Германия, с техните рибни популации, с техния манталитет, с техните закони и с техния контрол, всичко щеше да е много хубаво и логично. Обаче, действието се развива в нашата мила България, с малко и постоянно намаляваща риба, със селяндури, цигани и бракониери, и никакъв контрол.
Представете си следната картинка: отивате си за щука, като съвестни риболовци и не само, че не си и помисляте да ловите друго, ами като/ако хванете разрешената риба я пускате, за да стане още по-голяма или защото ви е жал да я убиете и т. н. До тук всичко е чудесно, обаче освен вас отиват още 10 не толкова съвестни и цивилизовани, уж да ловят и те щука, ама с малко по-друга нагласа. Хващат нещо друго, поглед на ляво, поглед на дясно, никой не видя, айде в торбата.
Не ни отива някак си подобно разделение на забраните. Защото ако например вече споменатия германец хване нещо друго освен това, което му е позволено, и през акъла му няма да мине да играе по тъча, щото знае, че барнат ли го ще му разкажат играта от глоби, съдилища и т.н. Нещата тук обаче, са съвсем различни и всички ги знаете какви са.
Трябват яки забрани малко да живне и да си почине тая риба от масовата сеч, а не да разсъждават дали се размножава до 1ви или до 3ти. Щом е до 1ви всичко е 6+, давай юруш на маслините. Риба има много и за всички. Да ама не!
Подобна забрана ни подхожда като на свинче-звънче.
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Официално от агенция ПИК.

Мнение от GODzillata »

Bai_Pe6o написа:...действието се развива в нашата мила България, с малко и постоянно намаляваща риба, със селяндури, цигани и бракониери, и никакъв контрол.
...
Подобна забрана ни подхожда като на свинче-звънче.

То 'щото сме в Евросъюза, та сме европейци, та дрънкаме :lol: и зат'ва законодателството ни е синхронизирано и е копи пейст от баш си евро-страни с евро-манталитет, 'ма не сме дорасли за такива работи, 'щото по дифолт сме си балканска нация с тъмни помисли и страсти.......скоро ни българи, ни риби ще останат по тези земи... :evil:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
bacho acho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Чет Фев 28, 2013 3:22 pm

Re: Официално от агенция ПИК.

Мнение от bacho acho »

Питате ли се??? Що ли въведоха забрана в Гърция???
Аватар
Bai Dobri
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 8:52 am

Re: Официално от агенция ПИК.

Мнение от Bai Dobri »

Даже гърците пропищяха от нашите бракониери. То не са кофи и багажници с риба. Въобще трябва да се забрани взимането на риба от водоемите. Каквото се хване се пуска, няма сом, няма бабушка. Като искаш да папкаш, си има магазини. Ей това само оправя положението.
Аватар
hristoogi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 11:31 am
Местоположение: London,Plovdiv

Re: Официално от агенция ПИК.

Мнение от hristoogi »

Koлкото и да ми се иска да не е така ,GODzillata ви го каза в прав текст .Жална ни майка ...такива сме.
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Официално от агенция ПИК.

Мнение от Д.Граховски »

Ще поживеем ще види. За сега има ефект от забраната за щука, защо да няма ефвкт и от това
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Официално от агенция ПИК.

Мнение от rap66 »

Bai Dobri написа:... Въобще трябва да се забрани взимането на риба от водоемите. Каквото се хване се пуска, няма сом, няма бабушка. Като искаш да папкаш, си има магазини...
Да живей търговията. Откъде ли идва всичката сулка, таранка, сом, щутки и платички във Варненския рибен пазар :cry: А, и пресния калкан, кая и карагьоз, дето уж били забранени.
кмета
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 304
Регистриран на: Сря Дек 24, 2008 4:37 pm
Местоположение: Велико Търново - Ново село

Re: Официално от агенция ПИК.

Мнение от кмета »

[quote="sestrata"]
---
Четете ЗАКОНА и се научете да го спазвате. Разделната забрана не е хрумване нито на Министъра, нито на ИАРА. Тя е гласувана в Парламента. ИАРА не може да променя Закона. Нито Министърът може, нито Премиерът, НИКОЙ освен Парламента.
---

Що бе Сестрата? Миро Найденов ич не го сбърка тая работа :lol: :lol: :lol:
кмета
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 304
Регистриран на: Сря Дек 24, 2008 4:37 pm
Местоположение: Велико Търново - Ново село

Re: Официално от агенция ПИК.

Мнение от кмета »

Вуйчо-Ваньо написа:
delio-haidutin написа:само последно:
Вуйчо-Ваньо написа:з след 1.май. ще ловя щуки.Ако закача сом,и успея да го изкарам,ще го пусна,защото е в забрана.
Тези,за които говориш ти:
нали за това говоря по-горе ,този сом ако си пази гнездото ,каква е файдата тогава от забрана,гаранция ли е че ще се върне в гнездото,да не фазан или яребица. :lol:
Абе пич,ти верно ли не разбираш какво искам да кажа или просто си чешеш езика?
Между 1-ви май и 23-ти май аз я закача някой сом между щуките,които също не се знае дали ще хвана или не,я не закача.По вероятно - НЕ.Вярно някои ще закачат.Ама аз като хвана сом,ако ще го пускам,ще го пусна там където съм го хванал и то само след няколко минутки.Нали се сещаш,че няма да го закарам на 1 километър от гнездото му,за да разбера дали е фазан или яребица?И сега,според теб,в този диапазон от 1-ви до 23-ти май бракониерите колко сома ще преебат заедно с гнездата им?Не казвам,че в забраната бракониерите ходят по - често по водоемите отколкото извън нея.Просто си ходят.Те не се съобразяват с нея и точно за това всеобщата такава би била безмислена.

:supz: :supz: :supz:
Аватар
sestrata
Модератор
Модератор
Мнения: 1493
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 7:32 am
Местоположение: Ruse

Re: Официално от агенция ПИК.

Мнение от sestrata »

кмета написа:Що бе Сестрата? Миро Найденов ич не го сбърка тая работа :lol: :lol: :lol:
Той не го промени. Той го наруши. Едва ли знае какво точно е подписал (ако беше ирландско говеждо - да, ама то - българска риба), но пък ти отвори работа по съдилищата, нали... :)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”