Първи сом на кльонк!

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
KRASSI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1518
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 10:13 am
Местоположение: Plovdiv Bulgaria

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от KRASSI »

Teleto написа:Той през това време ще ми обясни и ще ми се извини за това,че аз някога съм плюл Корбуса..
Може би не си изтъкнал причини заради които не го харесваш и в този случай просто плюеш . Но и редача и мерника на метри които има Корбуса си остават предимства и удобства ( според мен ) които нашите макари НЯМАТ.
Извинявам се на Кроки че охендрихме темата му но все пак се пишат интересни неща и полезни мисля на много от нас .
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от Emo-83 »

KRASSI написа:
Teleto написа:Той през това време ще ми обясни и ще ми се извини за това,че аз някога съм плюл Корбуса..
Може би не си изтъкнал причини заради които не го харесваш и в този случай просто плюеш . Но и редача и мерника на метри които има Корбуса си остават предимства и удобства ( според мен ) които нашите макари НЯМАТ.
Извинявам се на Кроки че охендрихме темата му но все пак се пишат интересни неща и полезни мисля на много от нас .
Не те разбирам Краси.Ти с мене ли спориш за Корбуса. :!: Може,щом имаш желание.Но аз нищо не съм казал за него като макара.Ако искаш да ми обясниш колко е готина ми звънни по телефона и ми разкажи как с редача е супер полезен за дебели влакна и големи риби.Аре не се подвеждай по думите на някой и не създавай впечатление,че някой от нас е т....
Според мен сома може да бъде изваден със всякакъв вид макара.Аз също бих рекламирал някой вид стига да ми плащат за това.Както е в тениса например.Но не ми плащат и за това мога да пиша всичко стига да е истина.
Причината поради която не харесвам Корбуса е,че има доста видове и марки мултита с по-добро качество от Корбуса.Даже БГ 60 ми харесва повече от него.Въпрос на вкус.Хора и марки различни.Но това е първото ми мнение с някаква оценка за Корбус 511-макара та макара.
Със сигурност има доста по-гадни мултита на пазара от Корбуса.На Тиката какво и е,като мулти.Или щом не се изказваш позитивно-значи я плюеш.Но на мен ми харесва.
KRASSI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1518
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 10:13 am
Местоположение: Plovdiv Bulgaria

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от KRASSI »

Teleto написа:Може,щом имаш желание.Но аз нищо не съм казал за него като макара.На Тиката какво и е,като мулти.Или щом не се изказваш позитивно-значи я плюеш.Но на мен ми харесва.
Ти пак почна с "Размисли и страсти" на проф. Вучков .
Не съм спорел и не искам да споря . Явно съм се подвел за мнението ти за корбуса - извини ме . А за Тиката не мога да коментирам защото не съм ги ползвал . Но и не всеки е баровец като теб да се харчи за Авети . За тези пари на Корбуса има и по-добри и по-лоши . Разни хора разни идеали.
За датчика на метри и редача си е мое мнение и точка . В сучая нито твоите Авети нито моите макари ме устройват идеално . Просто избрах оптималния вариант за мен .
И накрая много ми е интересно какво за редача и дебелите влакна . :shock: :shock: :shock:
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
kalinux
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Пет Дек 30, 2005 3:29 pm
Обратна връзка:

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от kalinux »

Teleto написа:Опа,а сома от Студен Кладенец на влачене-70кг мерен и за жалост продаден.И тоя от Искъра не е ли 63кг.Уж разтеглил кантара до 67 и повече не могъл,а сега нещо за 63 говорят(снощи го чух).
Ама ти сериозно ли говориш? :shock:
От Въча по-хубав няма.
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от Emo-83 »

Е сериозно разбира се.От Студен Кладенец сома е водач.Не зная само дали ще му го признаят,защото е продаден и аз съм за сома от Искъра,защото е пуснат.Това трябва да се стимулира по някакъв начин пускането на риби.А не продал го-едвам изчакал да го измерят и после Ямаха.Впрочем не зная регламента.
За сома с фидер от Ивайловград разбра ли се истината. :!: На мене ми казаха,че е закачен на въдицата.Влезна ли са с лодка да ходят след него.И след това са извикали харпунджия да пусне една стрела.Защото е ясно,че с такова влакно не можеш да го докараш до брега.Това ми го разказа Петьо от Ивайловград-бачка на стената и е човека може би с най-много уловени големи сомове.А и при този сом се мина през всички килограми от 120 до 60кг.
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от barutchiata © »

Пичове в този подфорум не се научихте как се пише по темите,спамите си и стигате до един и същи разговор на кой сома е по голям и дали мястото и килограмите не са менте.Вземете и си отворете една тема в РАЗНИ "Сомски лакърдии" и си пишете на воля.Тука в сомски риболов всички теми си заприличаха като една.
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от Diman »

Баруте, на тях това им е работата- да си бият шамари, изобщо шамара е основна мерка и теглилка, даже стръвта им е колкото шамар.
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от barutchiata © »

Diman написа:Баруте, на тях това им е работата- да си бият шамари, изобщо шамара е основна мерка и теглилка, даже стръвта им е колкото шамар.

И това е спам!!!Фоума не е чат!!!
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от Diman »

И е спам, и не е. Става въпрос за стръвта-тоя шамар дето го стискаш. Нали все "Първия" ни е в главата!? После ще му мислим, може да ни се прииска косатки да ловим.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от Troli Rapala »

Верно се отплеснахме и за това решението е НОВИ ТЕМИ! :wink: Анализ:Кроки ми дигна кръвното,ма пих бира и ми мина!Краси не каза нищо за Корбос-а,дрън-дрън ярина!Емо се жегна за нищо! :shock: :shock: :shock: Просто нема риби,за сега! :D Това е проблема! :wink: Аз като отида на гьола не ме интересува,кво праи сега Лили Иванова!И във форума това е важно,да мислим за риби.На гьола,търся спокойствие от Софийската лудница,но удари ли нещо по-така става екшън.Екшън и адреналин търся,веднъж се живее! :D :D :D Ако сме толерантни един към друг,всичко ще е точно.Следващият път,като засека некой от вас на гьола ще се обадя. :wink:Изображение
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от Troli Rapala »

Главата на сома е набутана в хладилната чанта заедно с куките,за да не спука лодката! :D ИзображениеТука вадя куките,на брега! :wink:
Аватар
Митев
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6591
Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 6:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от Митев »

Нещо големички си ги качил :wink:

Изображение

Изображение
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от krokibg »

Troli Rapala написа:Верно се отплеснахме и за това решението е НОВИ ТЕМИ! :wink: Анализ:Кроки ми дигна кръвното,ма пих бира и ми мина!Краси не каза нищо за Корбос-а,дрън-дрън ярина!Емо се жегна за нищо! :shock: :shock: :shock: Просто нема риби,за сега! :D Това е проблема! :wink: Аз като отида на гьола не ме интересува,кво праи сега Лили Иванова!И във форума това е важно,да мислим за риби.На гьола,търся спокойствие от Софийската лудница,но удари ли нещо по-така става екшън.Екшън и адреналин търся,веднъж се живее! :D :D :D Ако сме толерантни един към друг,всичко ще е точно.Следващият път,като засека некой от вас на гьола ще се обадя. :wink:
Ха сега,Кроки ти вдигнал кръвното :shock: :shock: :shock: Ти знаеш ли как вдигаш кръвните на хората дето ти четат глупостите :lol: :lol: :lol: Признавам че има и стойностни разсъждения но винаги има и такива бисери които ръсиш че направо се чувствам като във лудница :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Сега прочетох нещо,което ме зарадва.
Следващият път,като засека некой от вас на гьола ще се обадя. :wink:
Троли, това е начина да те взимат на сериозно хората,иначе другото се излажда със времето след като човек надскочи желанието да настигне и задмине недостижимите.Мене,във моето любимо занимание /гонене на сома по Марица на воблер/доста хора ще ме гонят за да стигнат бройката сомове дето съм хванал.Аз също имам да гоня някой колеги,които са хванали повече от мен,като това обаче не ми е ФИКС идея и да не ми дава СЪН да заспя че имам да ги гоня.Сега имам да наваксвам и със кльонкането,което обаче също не ми е първото и най важно нещо което трябва да свърша.Най важно поне за мен е да си ходя за риба и да усъваршенствам и допълвам познанията си за начините по които да имам успех със МУСТАКАТИЯ :lol: :lol: :lol: Та за обаждането,вземи се в ръце и се запознай със хората,ходи по збирките и ще видиш че има много готини и стойностни хора във този форум и най-важното е че НЕ ЯДЕМ ХОРА.Аз няма за какво да ти завиждам и ти също на мен,нито на който и да е друг.Имаш си твоите познания и желание за успех а това е най важното.Ходи и хващай,но не очаквай от мен ако продължаваш да се криеш като плъшок и да гониш боклукчийските камиони преди риболов,да остана спокоен и да не се смея със сълзи поне два-три дни.За кръвното обаче има лекарства - а по добре -ДОКТОР :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
ab_sent
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 8:57 pm

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от ab_sent »

Включвам се в темата , защото през този сезон ми се случи точно това- първи сом на кльонк. Точната цифра е първите пет, три от които отидоха да растат. Аз бях от тези , дето само четяха казаното от другите ,защото нямаха какво да споделят. Вече имам. Благодаря на всички , които пишеха във форума и от които се учех. Тези, които още помнят първите удари ще ме разберат. Изведнъж се получава , направил си го.
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от Diman »

:smt023 Добре си дошъл. Сега пък ние ще се учим от тебе.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”