Риболов на Сом на язовир от брега

Модератор: sapuna

Аватар
ivo24m
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Яну 13, 2007 7:41 pm
Местоположение: Асеновград

Риболов на Сом на язовир от брега

Мнение от ivo24m »

Здравейте ,колеги можете ли да ми обясните един монтаж на сом,казват че сома се ловял на дъно с дънен монтаж по успешно на жива рибка.До тук добре куко 2 до 4-0 влакно 0,40 нагоре повод може да е от тия шаранджйските конци 25 либри които се ползват за косъм с дължина на повода 80см. Ако има нещо поправете ме,че това разбрах от форума:) Но не ми е ясно как се нанизва рибката дали трябва да ежива и да мърда и как се прави този монтаж дъния
До колкото разбрах епо следния начин кука после повод 80см ворбел следва основното влакно се завързва за вирбела ,а преди това сме промушили оловото 90гр примерно. Това ли емонтажа като шаранджйския и стръвта седи на дъното.
Риболова е от ръка на Язовир,следователно на колко метра се замята навътре?ще ловя предимно вечер.
Благодаря предварително.
Аватар
pavre
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 10:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Риболов на Сом на язовир от брега

Мнение от pavre »

Здравей, колега. Монтажа е този, който си описал. Но за да селектираш единствено сом, според мен трябва да сложиш черен дроб за стръв. На рибка може да ти удари от бяла риба до едър шаран, но на дроб взима само сом и едра пъстърва... :) Успех!

пс: оправи си правописа :!:
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Риболов на Сом на язовир от брега

Мнение от yankosan »

Вдигни стръвта от дъното с малка тапа,живата рибка е предпочитана стръв!
п.с.Когато сома се храни,щуките и малките сомчета се крият в дън земя :wink: :lol:
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: Риболов на Сом на язовир от брега

Мнение от Dimy »

Земен червей на грозд , 3-ка кука 1-2 нули и слагаш червей колко събере след престои във водата допълваш
valmet
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 926
Регистриран на: Съб Яну 17, 2009 9:51 am
Местоположение: Стамболийски

Re: Риболов на Сом на язовир от брега

Мнение от valmet »

Привет,колега!
Лично аз,слагам жива рибка.Закачването за куката,през устата за джуката на рибето.За мен,най-сигурно е през очите,колкото и варварско да звучи.Но,така закачена стръвта,няма сваляне от куката.Успех!
"Пише жени - влизаш то тоалетна"
Райчин
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Съб Яну 04, 2014 5:17 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Риболов на Сом на язовир от брега

Мнение от Райчин »

Абе колега виждам че си от Асеновград.Ако имаш желание,сподели за кой язовир става въпрос,защото на различните язовири сома е с различно меню.Та ако някой от нас е ходил там,щете насочи най-добре.Наслука.
Аватар
ivo24m
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Яну 13, 2007 7:41 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Риболов на Сом на язовир от брега

Мнение от ivo24m »

Райчин написа:Абе колега виждам че си от Асеновград.Ако имаш желание,сподели за кой язовир става въпрос,защото на различните язовири сома е с различно меню.Та ако някой от нас е ходил там,щете насочи най-добре.Наслука.
На черногорово ще ходя ,за шаран и мисля между другото да хвърля една въдица за сом но не ми е ясно на брега ли се лови сома навътре ли се търси ...
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Риболов на Сом на язовир от брега

Мнение от yankosan »

Така кажи,че нищо не ти е ясно...
Аре сега който може да помага :arrow:
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: Риболов на Сом на язовир от брега

Мнение от Dimy »

Аз ползвам следния прост монтаж 0,25м нагоре плетено тежест 100-150гр плоска -подвижна ,вирбел 30-40см повод пак плетено . Кука както казах по нагоре 1-2 нули кована 3-ка, понякога слагам и булдо на повода за повдигане . Та това е в общи линий стръв земен червей.
търсиш място с дълбочина и корени :D и най -вече късмет.

п.с. пръчката с по охлабен аванс и добре хваната че да не я гониш във водата върха нагоре
Аватар
BACHI
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 8:34 am

Re: Риболов на Сом на язовир от брега

Мнение от BACHI »

Колега,сом се хваща най - успешно на буй ,има писано много какъв е монтажа ,но ако искаш пиши на лични
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Риболов на Сом на язовир от брега

Мнение от аксел »

Дими,твоят монтаж става за стръв червей или дроб,но не е много удачен за улов на едър сом.......,доколкото знам Черногорово е платен водоем,при положение,че колегата вкарва въдиците с помощта на лодка/радиоуправляема/,може да спретне един такъм на буй на риба,в момента е сезона,когато за трофей се използва рибка за стръв.
валатът не най-лошото нещо на света
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”