забрана за хищници 2015

Модератор: sapuna

Братът
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 12:18 pm

забрана за хищници 2015

Мнение от Братът »

Привет колеги,
бих искал да ви попитам за забрана за хищници за тази година понеже четох че през тази година ще има промени ако може някой да напише от кога започва и кога свършва за всеки вид хищник ако някой знае моля да сподели
благодаря предварително
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: забрана за хищници 2015

Мнение от bobo_33333 »

Промени ли???
А дано,ама надали.
Аз там съм пораснал...
Братът
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 12:18 pm

Re: забрана за хищници 2015

Мнение от Братът »

така четох но някой би ли казал от кога до кога е забраната
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: забрана за хищници 2015

Мнение от pitcha »

Ако няма изрична заповед на министъра, променяща сроковете в Законa за Рибарство и Аквакултури, каквато заповед няма - сроковете са както следва:

Щука - от 15 февруари до 30 април
Распер - от 1 март до 30 април
Бяла риба - от 15 март до 15 май
Аватар
dizela_88
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пон Сеп 22, 2014 6:13 pm
Местоположение: Якимово , Монтана

Re: забрана за хищници 2015

Мнение от dizela_88 »

То ако промените бяха за добро забраната за щука щеше вече да е в сила , но не е.Миналата година забраната за щука беше от 15 февруари ,а за бяла риба от 15 март, но за тази година поне аз още не съм намирал заповед.От една година се занимавам сериозно с риболов и въпреки малкото излети които направих веднага се сблъсках с бракониерството, не кълве щото вчера имаше мрежи тука, постоянно минава някой с парашути по реките, абе що не си вземеш въдица с ток да видиш кво става и куп други простотии.Проблема е ,че за дадена област има двама проверяващи ,а иначе по офисите има по десет човека "мислители" на закони и забрани които работят след свършен факт.Да подадеш сигнал за бракониерство означава повече да не се връщаш на това място за риба , а последващите проблеми ще са за теб а не за извършителя ,ама каквато ни е държавата такъв ни е риболова и всичко останало.Извинявай за спама колега ама днес нещо ми е нервно ,ако модератора прецени нека коментара ми бъде изтрит, с него не целя популизъм а изразявам мнение.Чудиш се как да си наредиш работата ,за да отидеш един ден за риба и там попадаш на косач, парашутист или друг малоумник и се чудя по удовлетворен ще съм от от успешен риболов или от това да му счупя тиквата.
Братът
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 12:18 pm

Re: забрана за хищници 2015

Мнение от Братът »

А за сом и костур
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: забрана за хищници 2015

Мнение от pitcha »

Братът написа:А за сом и костур
Има време. Най-рано ще е от 1 май вероятно. 45 дена.
Ще има официална заповед по въпроса като му дойде времето.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”