Риболов на Венелин

Модератор: sapuna

valy749
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 11:56 am

Re: Риболов на Венелин

Мнение от valy749 »

Да така е, 2кг.нее трофей,но 13кг. си е доста добър резултат. А и както каза тези гьолове не са много дълбоки, и не можем да очакваме по големи риби колега..А за тази дълбочина 0.8м. 13 кг. си е трофей.И не ме разбирайте погрешно.Аз не правя реклама.Просто съм имал късмет, и то не веднъж на това място.А ако не си имал слука на това място това не значи,че и другите са нямали,но хората които познавам са останали доволни. Който може, го може, а който не може злослови.Факт неоспорим.
sumset
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Юни 22, 2015 6:54 pm

Re: Риболов на Венелин

Мнение от sumset »

Здравейте колеги...
Не мога да кажа че съм добър рибар, но и аз като всички вас обичам от време на време да изляза някъде на пикник,да половя малко рибка, а ако хвана някое и друго шаранче добре дошло.
Не бях ходил на Венелин до сега, и чух много мнения включително и този форум.
Е това место просто ме мотивира да си направя регистрация в сайта!!!
Бях там тази събота и неделя, и ще ви кажа че на по - гадно място не съм бил, а съм обиколил повече от 15 водоема.
Да започнем от "бунгалата" - пълна лъжа. Това не са бунгала, а два големи фургона с по 10 стаи, в които е пълна мизерия - върху чаршафите имаше петна и женски косми, а душовете пръскаха в стените. Плащате 40лв за нощувка и на другия ден ако искате да изпиете една студена бира докато ловите риба - греда - в стаята няма хладилник!!! Ако обаче все пак решите да отидете гледайте стаята ви да е с номер над 10 защото тези под 10 не са пред язовира, а пред някаква локва, където освен жаба друго няма какво да хванете.
Водоемите са общо 5. На двата не дават да се лови - не ми стана много ясно защо, но скалъпиха нещо:)
Стаите бяха пълни, което показва, че имаше повече от 30 рибаря, от които за два дена никой не хвана нищо по - голямо от кило. Аз лично хванах 2 шаранчета, които пуснах защото бяха около300гр.,но каракуда и червеноперка колкото искаш,ама то тях навсякъде ги има. Иначе пазача говори за риби над 15 дори 20кг, но има една приказка "Не питай паря, а питай рибаря." Предполагам всеки знае как изглежда 20кг. шаран, и ако някой може да ми обясни как ще живее във водоем дълбок 1м. евала...
Колкото до колегата с 13кг. сом - разгледах му албума и виждам че се е снимал и с други големи риби, и ми е малко трудно да повярвам, че добър рибар като него не може да прецени дали рибата е 8 или 13 кг. :))
Пък и как колега си разбрал чак вкъщи, като улова на сом се плаща, и трябваше още там да ти го изтеглят за да си го платиш?
Мен лично никой не ме попита какво съм хванал за да си го платя. Явно и служителите знаят, че там рибата е само мит....
За всеобща информация ще заключа, че преди години там е било хубаво и чисто, а и е имало и риба, но сега е занимарено, рибата е изловена, и по всичко личи че не се инвестира нито в условията за туризъм, нито в риболова.

Приятна вечер на всички, и ако някой се сети за добър язовир около Варна с хубава природа и риба моля пишете, за да не си губим времето и парите по жабарници.......
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”