Въпрос относно щуката

Модератор: sapuna

zaribeniq
фен клуб-скобар
Мнения: 111
Регистриран на: Нед Юли 14, 2013 10:03 am

Въпрос относно щуката

Мнение от zaribeniq »

След 1 май ще може ли да се лови свободно из реките?
bacho acho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Чет Фев 28, 2013 3:22 pm

Re: Въпрос относно щуката

Мнение от bacho acho »

Ами,да
Аватар
ХАМАЛИН
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 9:09 am
Местоположение: София и Ловеч
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно щуката

Мнение от ХАМАЛИН »

Малко ме съмнява. Ще си ловя аз карукуди и кленчета, а като дойдат органите ще твърдя, че ловя щука.
Аватар
максимов96
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Мар 22, 2014 4:14 pm
Местоположение: Сандански

Re: Въпрос относно щуката

Мнение от максимов96 »

Не виждам причина,да е забранена в реките.Ти като ловиш във водоем,друга риба няма ли.Тъй че с какво е по-различна реката?
Разкажи как го води попера?На каква дълбочина ти удари?
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14909
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Въпрос относно щуката

Мнение от Павел Иванов »

Да , от първи май щуката е разрешена навсякъде , с изключение на целогодишно забранените водоеми и тези с регионални забрани , без значение кой , какво и как го тълкува . Освен това каракуда и щука с един и същ такъм да се ловят , си е нереално . По реките и не само , има и други разрешени от първи видове като распер , разрешената още от февруари пъстърва , а от петнайсти и бяла риба . Важното при евентуална проверка е какво имаш в кошчето . Демек прибрал ли си някоя от забранените в момента риби си приготвяш едни 500 лв. ако ловиш с разрешените от закона въдици като брой и куки и 2000 и нагоре лв. ако го правиш с неразрешени такива . Всеки има глава на раменете и не я носи само за баласт .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
maverini
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 11:21 am
Местоположение: Плевен

Re: Въпрос относно щуката

Мнение от maverini »

Абе де да знам,за мен това разминаване в забраните си остава минус.Българина няма нужните дисциплина,лоялност,разум за да ползва подобни привилегий.Практически по-сега действащия закон,дори да лови на плувка на бял червей,не можеш да му кажеш нищо...
stas
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:52 pm

Re: Въпрос относно щуката

Мнение от stas »

Така е колега, могат да се ловят всякакви риби... Но пък хубавото е, че тролингистите ще стреснат наглите мрежари и ще ги принудят да си поизвадят мрежите. Поне през деня. Няма кой друг да я свърши тая работа. Това, погледнато от добрата страна.
saw1977ewa
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Съб Ное 22, 2014 8:50 am

Re: Въпрос относно щуката

Мнение от saw1977ewa »

:smt017 :smt024 А каракудките в кофата,като ги инспектират зелените човечета :smt044 да няма после :smt084 и :smt102 и :smt100 и бам 500л. глоба. :smt022
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14909
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Въпрос относно щуката

Мнение от Павел Иванов »

Те каракудките в кофата винаги си подлежат на 500лв. глоба ако нямаме касова бележка от къде и кога сме ги закупили , особено ако са маломерки .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно щуката

Мнение от аксел »

проблема Стас,не са само мрежарите,проблема е,че тролингистите пълнят трюмчета и няма кой да ги проверява..........даже през деня.
валатът не най-лошото нещо на света
Vedenlope
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 10:55 am

Re: Въпрос относно щуката

Мнение от Vedenlope »

Thank you informed me.
stas
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:52 pm

Re: Въпрос относно щуката

Мнение от stas »

Павел Иванов написа:Те каракудките в кофата винаги си подлежат на 500лв. глоба ако нямаме касова бележка от къде и кога сме ги закупили , особено ако са маломерки .
Павеле, на нищо не подлежат. Има разрешени баластриери, корекции и т. н. Всеки тарикат ще каже, че ги е хванал там и "случайно" е минал през дадения язовир да пробва щуката. За маломерките си прав - единствено за тях е необходима касова бележка и то ако са от видове с обявен минимално допустим размер. За бибан, виюн, слънчак и пр. бележка не е необходима според мен.
Към аксел- това е така, макар и твърде оптимистично да звучи онова с "пълните трюмчета", но проблем са ми мрежите, много щети нанасят върху мирната риба тия бе, и не само ...
Ivailo87
новобранец
новобранец
Мнения: 98
Регистриран на: Пон Авг 18, 2014 8:47 am
Местоположение: София

Re: Въпрос относно щуката

Мнение от Ivailo87 »

Аз имам едно питане.
Ако хвана няколко щуки, примерно 3,4,5 дай боже и ги държа на кукан във водата могат ли да ми направят нещо от ИАРА?
Защото в закона, пише, че мога да прибера 1 екземпляр ако е по-едър, аз ако ги пускам и чакам да хвана едрия, може да си остана с празни ръце накрая.
И като приключа взимам най-големия екземпляр или 2 и останалите ги пускам.

В този ред на мисли, мога да прибера 1 щука ако е 3 кг или повече и 2-3 ако са по-малко кг.
Аз как да преценя, че е 3 кг или по-малко.

Другото ми питане е за Кукана.
Как точно се ползва?
Защото гледам, че някои го прекарват през хрилете на рибата:
Изображение

А други дупчат устата:
Изображение

Кой е правилният начин?
или през хрилете когато се пуска, а през устата когато няма да се пуска на свобода?
Daiwa BG PILK 802HFS + DAIWA BG 3500 + Daiwa J-BRAID X8 - 300м #2.0
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно щуката

Мнение от аксел »

Правилен въпрос Ивайло,с малко неправилна трактовка все пак ако си хванал 3,4,5 щуки и си ги пуснал да си живеят не си останал празни ръце. :idea: :idea: ,а първо си голям майстор риболовец и после си не по-малко благороден и умен човек :idea: :idea: :idea: ,който следващият път ще ги улови вече пораснали,някои от тях станали и с трофейни размери.
Що се отнася до същината на твоят въпрос смятам,че тук закона е несъвършен и трябва да се промени-уловената риба или незабавно да се пуска във водата,или да не се задържа на кукани,живарници и др. повече от законовата норма за деня.
валатът не най-лошото нещо на света
Ivailo87
новобранец
новобранец
Мнения: 98
Регистриран на: Пон Авг 18, 2014 8:47 am
Местоположение: София

Re: Въпрос относно щуката

Мнение от Ivailo87 »

Да но ИАРА пак може да се заяде, че има 3-4 щуки на кукана (живи).
Явно се хваща първата и се закача, ако се хване втората и е по-голяма заема мястото на първата, а първата се пуска.
Защото закона мога да го тълкувам по един начин, но испектор 1 по друг начин, а инспектор 2 по съвсем различен.
Това е кофтито, че има много закони и много тълкувания на тях.
Най-много пак да остана с празни ръце :D
Но се надявам, че щуката ще е гладна и ще се хване поне едничка :)
Daiwa BG PILK 802HFS + DAIWA BG 3500 + Daiwa J-BRAID X8 - 300м #2.0
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”