балон вместо тапа

Модератор: sapuna

mirogti1983
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Окт 10, 2010 9:37 pm
Местоположение: пловдив

балон вместо тапа

Мнение от mirogti1983 »

Дойде ми странна идея . Вместо тапа да ползвам малко балонче . Някой да е пробвал ?
Еиии ,на тия чисто нови чорапи двамата с батко майката им е..хме за две години
Аватар
stoned
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 9:59 am
Местоположение: Варна

Re: балон вместо тапа

Мнение от stoned »

Еми аз съм използвал парче от царевичак, вместо тапа и работи .Така че не виждам причина да не ползваш и балон :fishing2:
Наслука
ЗАРИБЕН
mirogti1983
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Окт 10, 2010 9:37 pm
Местоположение: пловдив

Re: балон вместо тапа

Мнение от mirogti1983 »

В неделя ще пробвам . Главно ми трябва да има малък размер и голяма носимост . А и мисля че няма да пляска много при попадане във водата при замятане . Целта ми е с по малкият размер на балончето да намаля съпротивлението и да постигна по далечно замятане .
Еиии ,на тия чисто нови чорапи двамата с батко майката им е..хме за две години
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: балон вместо тапа

Мнение от oneillbgm »

Американците съм гледал как ловят с балони. Интересно е и има смисъл. Ловят сом, но техните видове са малки.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: балон вместо тапа

Мнение от кирил великий »

Направи си линията с тапата нормално, ако има вятър откъм гърба ти, слагаш си надут балон и вятърът отвежда линията където ти е кеф и където няма как да достигнеш със замятане. Балонът се захваща с кламер за цуцула и непосредствено на влакното над тапата. Като стигне балона там, където си искал, потапяш върха на въдицата във водата и много рязко дърпаш върха към тебе, както е при мачовия риболов, когато давиш влакното. Линията се изпъва и балонът се откача от избутването на самата тапа в 90 % от случаите. Ако не се откачи пробваш пак, ако не стане - прибираш и отново пускаш по вятъра. Така оставаш на труднодостъпното място, а балончето отлита към некое близко село за радост на някое циганенце.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
mirogti1983
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Окт 10, 2010 9:37 pm
Местоположение: пловдив

Re: балон вместо тапа

Мнение от mirogti1983 »

Това със вятъра е добре като идея само че не можеш да кажеш на вятъра от къде да духа .
Еиии ,на тия чисто нови чорапи двамата с батко майката им е..хме за две години
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: балон вместо тапа

Мнение от кирил великий »

Така е - става само, когато духа откъм гърба ти или леко от двете страни, но пак гръбно, инак трябва да се местиш срещуположно, ама на човек не му се иска чак толко да си разваля рахатя...
Само да кажа, че при такива големи разстояния, които постигаш с балона, не се церемониш с дебелината на линията, метален повод слагаш, изчаква се над 25 броенета, и се засича яко. Плетенякът улеснява засечката, но не ми държи добре стоперите на тапите.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
баткобатко
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 4:43 pm

Re: балон вместо тапа

Мнение от баткобатко »

Аз пък опитах на презерватив и на околовръстното веднага ми взе една "щука".....така че опитвай без да се плашиш!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”