Зарибяване на яз. Малко Шарково

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Зарибяване на яз. Малко Шарково

Мнение от mita4eto »

Привет колеги,

Бих искал да обособя в отделна тема вече подетата инициатива на няколко сърцати и отговорни наши колеги, които се нагърбиха с организирането на акция по зарибяване на яз. Малко Шарково с амур с цел преди всичко изчистването на изобилието от водна растителност и далеч не на последно място, да обогатим ихтиофауната на водоема. В зависимост от обема на събраните средства, бихме искали да пуснем и шаран, но само ако успеем да получим подкрепата на по-голям кръг от колеги, милеещи за този водоем.

И още нещо - когато по-голям кръг хора са дали от джоба си, участвали са в опазването на водоема, малко по-лесна става и борбата с бракониерщината, примери вече има не един и два на колеги от други региони.

Искрено апелирам за помощта на всички вас, които посещавате и обичате този прекрасен водоем. Ето линк към оригиналната тема http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... &start=570

Прилагам и откритата сметка, по която могат да се превеждат средства, всеки според възможностите:
Сметка за набиране на средства, за зарибяване, ,,,, с амур,,, на язовир Малко шарково !
BG 38 UNCR 7000 4522 3249 47
Ако някой иска да помогне от чужбина, опознавателен код на банката
UNCR BG SF
Уникредит Булбанк!
Моето име :Георги Алексиев Костадинов
Тел.0888315380.?!
Благодаря на всички които ще се включат!
Искрено благодаря на всички, които ще ни подкрепите!
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Зарибяване на яз. Малко Шарково

Мнение от топлия »

Кутии за събиране на средства, има в магазини : кука видракс ; меркурия ;риболов за майстори, до пазара ;Тодор брадата,;магазина под фото венера;това са сериозните. Който иска да отиде до някой от изброените и да даде колкото му е на сърце, а и на джоб, защото българите сме щедри но не много богати. За съжаление!
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Зарибяване на яз. Малко Шарково

Мнение от mita4eto »

Ъпдейт относно движенията по сметката до момента (упълномощен съм от колегата Топлия да го направя вместо него):
до момента (02.07.2015) в сметката има 220лв, наредени от колегата dakataegotin, топлия и mita4eto. Благодаря искрено на Даката и на Жоро - за пореден път доказвате, че сте железни!

Колеги, апелирам за по-сериозна активност, убеден съм има не един и двама от нас, които милеят за този водоем, всеки може да отдели някоя стотинка, всеки според възможностите му. Нека не гледаме отстрани, а да действаме активно. Благодаря предварително за което!

п.с. само да допълня, все още няма активирано електронно банкиране, затова и извлеченията не са в електронен вариант. Във всеки един миг, ако някой има желание, може да се обърне към титуляра на сметката и да се убеди лично в движенията по тази сметка. Прозрачността е 100% гарантирана!
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Зарибяване на яз. Малко Шарково

Мнение от mita4eto »

mita4eto написа:Ъпдейт относно движенията по сметката до момента (упълномощен съм от колегата Топлия да го направя вместо него):
до момента (02.07.2015) в сметката има 220лв, наредени от колегата dakataegotin, топлия и mita4eto. Благодаря искрено на Даката и на Жоро - за пореден път доказвате, че сте железни!

Колеги, апелирам за по-сериозна активност, убеден съм има не един и двама от нас, които милеят за този водоем, всеки може да отдели някоя стотинка, всеки според възможностите му. Нека не гледаме отстрани, а да действаме активно. Благодаря предварително за което!

п.с. само да допълня, все още няма активирано електронно банкиране, затова и извлеченията не са в електронен вариант. Във всеки един миг, ако някой има желание, може да се обърне към титуляра на сметката и да се убеди лично в движенията по тази сметка. Прозрачността е 100% гарантирана!
Важна корекция - колегата Милен Илчев е наредил средства по сметката, за което искрено му благодаря! Колега, SORRY за пропуска :(
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Зарибяване на яз. Малко Шарково

Мнение от mita4eto »

Наличността по сметката към днешна дата (17.07.2015) е 300 лева, колеги. Активността по рибарските магазини в кутиите е по-голяма, предстои да проверим какви са наличностите и ще дадем инфо и затова. Използвам момента отново да апелирам да бъдем по-активни, от нас си зависи в крайна сметка какво ще успеем да постигнем.
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Зарибяване на яз. Малко Шарково

Мнение от Vid »

Имам въпрос? Зарибяването е добро нещо, но след това кой го пази? ИАРА ли? Има ли обособена дружинка риболовци кои да го пазят?
Ако ли не, парите за зарибяване отиват в джобовете на бракониерите..., в този смисъл, защо да даваме пари за да пълним джобовете на бракониерите?????
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Зарибяване на яз. Малко Шарково

Мнение от топлия »

Не си прав колега, за последния си риболов бях проверен от Иара. Шефа на агенцията е изключително заинтересуван от язовира. Проверки, наблюдения, съдействие с термокамерата на гранични, много се подобри охраната на язовира. А и всеки си знае, ще съм ти благодарен ако се включиш в тази инициатива, но все пак ти си решаваш.
Наслука колега и късмет.
П. С. Използвах проверката да си поговоря с ясен от иарата, човека е много доволен от инициативата но не вярва, че ще съберем пари
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Зарибяване на яз. Малко Шарково

Мнение от топлия »

Напомням, че крайния срок е началото на забраната. Който иска да се включи, нека го направи сега....
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Зарибяване на яз. Малко Шарково

Мнение от mita4eto »

Момчета, имаме раздвижване по темата и бих желал ИСКРЕНО да апелирам към хората със сърца, които милеят за Малко Шарково.
Получаваме много ценна помощ от сърцати хора и се открива възможност да бъде закупен зарибител при много добри условия и трябва да реагираме в рамките на няколко дни. Затова, идният Вторник (15.03) или Сряда(16.03) предстои да направим теглене на събраната сума до момента, както и събирането на събраните средства по магазините до настоящия момент. За да го направим обаче имаме отчайваща нужда от следното: ПОНЕ още един местен колега (живеещ в Ямбол) да бъде заедно с Жоро, за да има поне няколко колеги свидетели на тегленето и събирането на сумата, респективно и отчета от събраните до момента средства. АПЕЛИРАМ искрено към всички вас, колегите, които живеете в Ямбол (или региона), имаме нужда от поне двама човека, за да бъде цялата операция максимално открита и да се осигури максимално прозрачно теглене и разходване на събраните средства. Моля желаещите да пишат в темата или да се свържат с Жоро (Топлия) на лично съобщение. За съжаление аз самият отдавна съм извън града и няма как да се включа директно :-(

Благодаря предварително на отзовалите се! И, не забравяйте, все още ДАЛЕЧ не е късно да помогнете с някоя стотинка в името на любимия ни водоем.
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Зарибяване на яз. Малко Шарково

Мнение от mita4eto »

Благодарение на Жоро и на колегите, които се отзоваха да му помогнат, даренията от всички стъклени кутии, разпространени в магазинната мрежа на Ямбол, както и преведените средства по банков път бяха изтеглени и крайната сума, която всички ние сме успели да съберем до настоящия момент (16.03.2016г.) е 1240лв. Искрени благодарности към ВСИЧКИ вас, които се ангажирахте и отделихте всекиму според възможностите в името на нашия любим водоем Малко Шарково!

Тепърва предстои да се изготви план за зарибяването, количество, място и всякакви подробности, като ние своевременно ще ви уведомяваме. Възможно най-рано ще пишем и за мястото, за да може възможно повече от вас, колеги, да присъстват на това мероприятие.

И още нещо - по идея на Жоро обмисляме вариант за постоянно присъствие на кутиите за дарения и всяка година преди забраната да се събират средствата и да се организират последващи мероприятия - допълнителни зарибявания, средства за патрулиране и обходи на язовира и т.н. Мислим, че това е в интерес на всички нас и силно се надявам да стане една добра традиция.
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Зарибяване на яз. Малко Шарково

Мнение от топлия »

Сметката вече не е активна...... Ако продължим събирането на средства ще открием нова сметка .
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Зарибяване на яз. Малко Шарково

Мнение от mita4eto »

И така, след известни трудности от организационно естество, С ОГРОМНИ БЛАГОДАРНОСТИ КЪМ ЖОРО (ТОПЛИЯ), в крайна сметка днес, 05 Април във водите на язовир Малко Шарково бяха разселени 3000 амурчета педарки. Първата съвместна акция е вече факт и всички ние, които бяхме по някакъв начин съпричастни към деянието мисля имаме поне още един повод да се гордеем от постигнатото! Жоро ми предостави следните снимки:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Нека това начинание стане една прекрасна традиция и всяка следваща година да е по-резултатна от предходната. И нека не забравяме - ОТ НАС ЗАВИСИ, момци!
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
GoriLLaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 404
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:38 pm
Местоположение: Бургас/София
Обратна връзка:

Re: Зарибяване на яз. Малко Шарково

Мнение от GoriLLaz »

Похвално момчета :) следващият път и аз ще даря някоя стотинка, че късно видях темата. Поклон пред това което сте направили!
Хващайте и ловете, ама повече отколкото можете да изядете не носете!
От десет риби осем върни, за да има следващият път пак какво да се лови.
:fishing1:
Изображение
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Зарибяване на яз. Малко Шарково

Мнение от mita4eto »

Момчета, днес ще се състои следващото зарибяване на Малко Шарково, този път със сом. Благодарение на прекрасната организация на Жоро и отзивчивостта и готовността да помага на Ганчо, организацията е направена и във водите на водоема ще бъдат разселени голям брой сомчета. Точната бройка все още не е ясна, понеже имаме изразена готовност тя да се дублира, затова подробностите, заедно с репортажа ще бъдат предоставени и публикувани идния Понеделник.
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Зарибяване на яз. Малко Шарково

Мнение от mita4eto »

След като тази година отчетохме няколко осъществени зарибявания и след като все повече хора се ангажираха с каузата Малко Шарково, далеч не бе трудно да вземем решението да продължим кампанията по набиране на средства за последващи зарибявания на този прекрасен язовир. Благодарни сме на колегите, които подкрепиха кампанията до момента всеки според възможностите си и дълбоко вярваме, че когато човек лично е съпричастен към дадена кауза, спомага допълнително за последващи грижи и опазване на вече създаденото. Вече сме едно малко общество от колеги и хора, които са ангажирани с опазването и последващо развитие на язовира като прекрасно място за риболов сред уникална природа и съхранено биоразнообразие.

От днес е открита и активна дарителска сметка за набиране на средства за следващи зарибявания на Малко Шарково. Сметката е на мое име както следва:

Райфайзенбанк
IBAN: BG40RZBB91551059708832
Димитър Димитров


Паралелно с това, в момента отново подготвяме познатите ни стъклени кутии, които ще бъдат разположени в почти всички риболовни магазини в Ямбол. Ако всеки колега и клиент на тези магазини пуска по някоя стотинка, всички задружно ще спомогнем да имаме прекрасно място за риболов, а и ще можем да му се наслаждаваме пълноценно.

Отново бих желал да апелирам към колегите, част от чието сърце е някъде по Малко Шарково, да бъдем единни и да продължаваме да бъдем ангажирани към това уникално място. Благодаря предварително :-)
Периодично ще давам информация за движението по сметката (предполагам месечно).
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”