Река Банска

Модератор: sapuna

Milenribara
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 1:06 pm

Река Банска

Мнение от Milenribara »

В река Банска има ли хищник? На блесна/воблер какво излиза?
BBoev
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 5:54 pm

Re: Река Банска

Мнение от BBoev »

Здрасти,ако търсиш малки кефалчета и разтоварване от ежедневието,тръгвай от с.Клокотница нагоре през пущинака. С ботуши задължително по коритото,че съм срещал и пепелянки.Има и няколко хубави вира,излизала и щука,аз лично не съм я търсил.Блесни mepps и mosca от 00 до 2 ще ти свършат работа.За воблери не мога да ти дам съвет всичко е относително.В един ден най-много ми работеше една пластмаса китаец на Siweida,ама това беше само веднъж повече риба на него не съм хващал де.На слука и връщай рибата в реката.
Прикачени файлове
Банска268.jpg
Банска268.jpg (2.18 MiB) Преглеждано 1513 пъти
Milenribara
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 1:06 pm

Re: Река Банска

Мнение от Milenribara »

BBoev написа:Здрасти,ако търсиш малки кефалчета и разтоварване от ежедневието,тръгвай от с.Клокотница нагоре през пущинака. С ботуши задължително по коритото,че съм срещал и пепелянки.Има и няколко хубави вира,излизала и щука,аз лично не съм я търсил.Блесни mepps и mosca от 00 до 2 ще ти свършат работа.За воблери не мога да ти дам съвет всичко е относително.В един ден най-много ми работеше една пластмаса китаец на Siweida,ама това беше само веднъж повече риба на него не съм хващал де.На слука и връщай рибата в реката.
А до село Добрич излиза ли нещо или?
BBoev
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 5:54 pm

Re: Река Банска

Мнение от BBoev »

До Добрич не съм ходил скоро,последно бях там 80-те години :lol: ,когато чичо ми събираше една голяма тайфа и хващаха на ръце по устието на реката,та и в Марица влизаха.Мен ме взимаха да събирам рибата по брега,чак по късно ми стана ясно,че сме бракониерствали.Хващаха 3 тигана риба и бегом при бат Румен в селото за вечеря............и такива времена имаше.Не ми се вярва да е много по различно от по горното течение,само дето там може да има и распер.Стига приказки,взимай спининга и отивай на рЯката.После дай инфо.
Milenribara
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 1:06 pm

Re: Река Банска

Мнение от Milenribara »

BBoev написа:До Добрич не съм ходил скоро,последно бях там 80-те години :lol: ,когато чичо ми събираше една голяма тайфа и хващаха на ръце по устието на реката,та и в Марица влизаха.Мен ме взимаха да събирам рибата по брега,чак по късно ми стана ясно,че сме бракониерствали.Хващаха 3 тигана риба и бегом при бат Румен в селото за вечеря............и такива времена имаше.Не ми се вярва да е много по различно от по горното течение,само дето там може да има и распер.Стига приказки,взимай спининга и отивай на рЯката.После дай инфо.
Аз днеска ходих нищо не излезе след 4-5 дена пак ще ходя и ще дам инфо!
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: Река Банска

Мнение от Chromeo »

Основният хищник е кефалът в тази река, аз познавам по-добре периметъра от с.Каснаково до с.Татарево основно го ловя на мокра муха и foam мухи, също така са излизали и доста прилични екземпляри към 50/50+см. на воблерче и блесна и по-конкретно на: Изображение
и на 2-ри номер от този модел на Моска Изображение
Местата, които държат по-едри риби са Ванчов гьол над с. Клокотница и вира под него; над с. Гарваново т.н. Цигански гьол и сътветно над с. Татарево реката е забентена и се е образувало язовирче, което държи хубави риби. И както каза, колегата:
BBoev написа:На слука и връщай рибата в реката.
catch a fish or die trying !!!
Milenribara
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 1:06 pm

Re: Река Банска

Мнение от Milenribara »

Chromeo написа:Основният хищник е кефалът в тази река, аз познавам по-добре периметъра от с.Каснаково до с.Татарево основно го ловя на мокра муха и foam мухи, също така са излизали и доста прилични екземпляри към 50/50+см. на воблерче и блесна и по-конкретно на: Изображение
и на 2-ри номер от този модел на Моска Изображение
Местата, които държат по-едри риби са Ванчов гьол над с. Клокотница и вира под него; над с. Гарваново т.н. Цигански гьол и сътветно над с. Татарево реката е забентена и се е образувало язовирче, което държи хубави риби. И както каза, колегата:
BBoev написа:На слука и връщай рибата в реката.
Значи там не се въртят сомчетата, щуката, костура?
И както казах търся всякакъв хищник не само с блесна дето се хваща например като амур?
BBoev
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 5:54 pm

Re: Река Банска

Мнение от BBoev »

"Хищната риба амур"можеш да я закачиш единствено за ухото с блесната.Сега сериозно.........пробвай с малки блеснички и воблерчета,ако пък търсиш по-сериозните хищници сомове и щуки там вече колегите да помагат аз съм по дребното.
Milenribara
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 1:06 pm

Re: Река Банска

Мнение от Milenribara »

BBoev написа:"Хищната риба амур"можеш да я закачиш единствено за ухото с блесната.Сега сериозно.........пробвай с малки блеснички и воблерчета,ако пък търсиш по-сериозните хищници сомове и щуки там вече колегите да помагат аз съм по дребното.
За амура казах, защото казват, че е хищник!
Днеска пробвах малките блесни и воблери, но нямаше ефект!
След седмица ще дам инфо от втория риболов с малки блесни и воблери
Milenribara
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 1:06 pm

Re: Река Банска

Мнение от Milenribara »

Днеска пак бях на Банска след 1 часово фърляне прибрах спининга, защото се отчаях :lol: :lol:
И почнах с плувка на бял и резултата беше 4 уклея, 2 каракуди и 2 мряни!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”