Как да ловя на воблер ?

Модератор: sapuna

Заключено
Trakiecaa
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Авг 14, 2015 5:53 pm

Как да ловя на воблер ?

Мнение от Trakiecaa »

Здравейте колеги новобранец съм във спининг риболова може ли да ми обясните някои неща за риболова на воблер и на блесна благодаря предварително ?!
bantumi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 694
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 3:47 pm

Re: Как да ловя на воблер ?

Мнение от bantumi »

Закачаш воблера/блесната на една карабинка на края на основното влакно, хвърляш, почваш да навиваш и чакаш да се хване :fishing7: :D
Вчера кълвеше,днеска не ще!
Trakiecaa
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Авг 14, 2015 5:53 pm

Re: Как да ловя на воблер ?

Мнение от Trakiecaa »

Благодаря ти взех си 1 воблер утре ще си взема още но воблера от едната страна не е същия като от другата от ляво е като рибка а от дясно няма нищо и е плосък не е като тези които гледах в интернет та въпроса ми ще стане ли сложих го няма проблем но не съм го пробвал.Имам още един въпрос имам силиконови рибки без куки закачам я през гърба с кука а над куката има метален повод а над него нито плувка нито тежест та ще стане ли? Извинявам се колега за глупавите въпроси ...
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: Как да ловя на воблер ?

Мнение от daniel defoe »

Стефан Минчев 07.03.2005 г написа:... За всеки начинаещ е задължително първо да е наясно с това дали има желание да практикува този начин на риболов, дали му допада да скита с часове в търсене на рибата. Всеки, който прави първи стъпки в спининга трябва да се научи да поняся провалите и разочарованията, за да може да се радва пълноценно на успехите.
За да придобие известни умения и познания, начинаещият спинингист трябва първо да намери подходящ водоем - язовир или река, който държи прилично количество хищна риба. Този водоем е добре да бъде в близост до дома му, за да може да лови на него не само в почивни, но и в делнични дни. Обикновено по нашите реки и язовири на спининг се почва с улов на костур и кефал. За да започне да лови риба в обезрибените български водоеми всеки прохождащ в спининга трябва да е готов да загърби поне за година риболова на плувка и на тежко и да се посвети изцяло на блесните и воблерите. Най-бързо развитие в спининга може да има, ако ходите на риболов поне в началото с някой знаещ и можещ риболовец. Практиката е най-добрият учител и който ходи често на риба, усвоява тънкостите бързо и усеща истински тръпката, наречена спинингов риболов. Подходящото оборудване и екипировка също са от значение ...
Извинявам се предварително на автора, че го цитирам БЕЗ НЕГОВОТО ИЗРИЧНО РАЗРЕШЕНИЕ :oops:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
Заключено

Обратно към “Риболов на хищници”