Благотворителна акция 10

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

Благотворителна акция 10

Мнение от Кърцата »

Колко бързо се изнизва времето. Сядайки зад компютъра за да започна тази тема за поредната акция с изумление разбрах, че тя е вече 10-та. Колко много вода е изтекла от първите акции, колко риби са се изловили, колко нови приятели сме намерили.
Сещам се за началото. За онова гости в перник при Емо, когато той ни запозна, двамата с Ивака, с идеята си за провеждане на благотворителна акция в помощ на Дома на Отец Иван в Нови хан. С какъв хъс и настървение я захапахме тая идея, без въобще да се замисляме, че мове да я има и след толкова години. Но когато си млад ти се струва, че морето е до колене, че можеш да прескочиш планините с една крачка само.
В младостта си всички сме мечтатели. Мечтаем за щастие, любов, разбирателство с другите около нас. Мечтаем за безпроблемен, безбурен и лек живот. Но за колко от нас той се оказва такъв?
Както всички хубави неща, и оттърваването от илюзиите иска време. Нужно е това време, за да разберем, че животът е суров, че в повечето случаи ни раздава удари, вместо ласки, че трябва да се борим и да отстояваме себе си, идеите си, постиженията си. Мнозина не издържат и падат повалени – стоварват се върху тях удари, носещи им физически или психологически травми. Все по-често на въпроса “Как си?” чуваме ироничния отговор : “Добре, ама ще се оправя!”. Жилав е българинът, не се предава лесно, но за това оправяне са нужни не само собствени сили и кураж. Много често е необходима и друга помощ – една протегната ръка, едно рамо, на което да се опреш в трудния момент, една усмивка и една вяра, които да те подкрепят и да ти дадат сили, да ти вдъхнат надежда. Нужно е приятелство, доброта и милосърдие. Нужно е добро сърце, което да се трогне и да те накара да почувстваш, че си нужен на другите и можеш да облекчиш живота им, да намалиш или да отстраниш болката и нещастието им.
Вглеждали ли сте се се в лицата и в очите на разминаващите се с вас хора – колко много грижа, колко умисъл, колко болка мове са се види изписана на тях. Рядко ше съзрете усмивка или доволство. А колко бихме искали да ги има по-често. Но животът е тежък и суров и много хора имат нувда от протягане на приятелска ръка и помощ.Иска ми се да мисля, че и тази година, ще успеем да подадем приятелската си ръка на хората от приюта, ще им помогнем да се почувстват,поне за малко, по сигурни на прага на зимата.

Датата на която сме се спрели е 19,12,2015г. събота.
Начините по които можете да помогнете на това начинание са да преведете пари по банков път, да ги дадете на някои от организаторите (Аз , Ивака, Емо Василев, Фиксера) или на някой присъстващ на закупуването на продуктите, за да ги донесе на място или сам да дойдете на борсата в Слатина на 19.12. Което е и най-добрия вариант, защото ще имате удоволствието лично да се запознаете с Отеца и неговите деца, а техните усмивки и благодарни очи ще озарят деня Ви със сигурност.

Парите се събират по тази сметка на Ивака - (същата като на предните акции)


BG10UBBS80021017538614
BIC UBBSBGSF
OББ
Ивайло Георгиев Димитров


Със събраната сума ще бъдат закупени хранителни продукти за нуждите на дома в Нови хан.

Парите ще бъдат изтеглени на 18.12.2015г като след това ще бъде представен пълен отчет от мен за събраната и похарчена сума.
На 19.12.2015 в 8 ч. сборен пункт пред слатинската борса - пазаруваме необходимите неща и отиваме в Нови Хан.

Линк към миналогодишната акция:
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=25&t=88947" onclick="window.open(this.href);return false;

Линк към Благотворителна акция8
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... B8%D1%8F+8" onclick="window.open(this.href);return false;

Линк към предходните акции:
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... B8%D1%8F+7" onclick="window.open(this.href);return false;
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Благотворителна акция 10

Мнение от chirusa_bg »

Ще се радвам да се видим!
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
da378ve
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 10:29 pm

Re: Благотворителна акция 10

Мнение от da378ve »

Браво колега. Дано повече хора подкрепят начинанието.
Новак съм, ама така ме сърбят такъмите че....
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Благотворителна акция 10

Мнение от emo vasilev »

Продължаваме една стара традиция , дано и този път да се справим подобаващо !
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14789
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Благотворителна акция 10

Мнение от G.Petkov »

Вече няколко години участвам в акцията със събиране на пари,
Понякога успявам с повече, понякога с по-малко, но участвам!
Така ще е и сега, а надявам се - да сме живи и здрави, и занапред :D !
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Благотворителна акция 10

Мнение от lusienn »

Е една статистика световна.

:arrow: http://www.jivotatdnes.bg/news/jivot/da ... ya-i-u-nas" onclick="window.open(this.href);return false;

Мернах я в нета.

То щом традицийте трябва да се спазват-кога най е зле-заставам до вас,макар и скромно.

Аз знам че приятелите трябва да се подкрепят,в най трудния момент.

Не знам как ми е салдото-но така е а всички-днеска имаш утре нямаш,да сме живи и здрави.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
nissana
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 319
Регистриран на: Пет Яну 05, 2007 3:40 pm

Re: Благотворителна акция 10

Мнение от nissana »

Закачете я навсякъде бе хора,прерових всичко да я открия.Както винаги разчитайте на мене.Не че нещо,ма да ви следя да не объркате нещо :)
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Благотворителна акция 10

Мнение от emo vasilev »

Валка, само Сашката може да я сложи най отгоре за да се вижда - иначе остава като съобщение.
lusienn написа:
То щом традицийте трябва да се спазват-кога най е зле-заставам до вас,макар и скромно
Люска , в мен има едни твои 10 лв останали от срещата на Езерово - така че ти откри събирането на средства още през м.май !
Аватар
webfusion
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 10:59 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Благотворителна акция 10

Мнение от webfusion »

Ще гледам да се организирам да дойда, без туй нямам време за нищо поне за нещо хубаво.
Ще гледам да събера и някой лев от клиенти приятели... дрехи играчки кото набарам още дето ще е полезно на нямащите и тъй
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Благотворителна акция 10

Мнение от emo vasilev »

Благодаря ти Валка , тъкмо мислех да ти звъня !
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Благотворителна акция 10

Мнение от butnik »

Включвам се с продукти,не съм наясно още дали ще мога да ги донеса лично или ще търся колега минаващ през Пловдив за доставката им.До 5-6 декември ще обявя точно какво ще изпратя да не се дублира.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
ivanwe
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Юли 14, 2011 7:16 pm

Re: Благотворителна акция 10

Мнение от ivanwe »

Аз ще участвам със сигурност с превод на сума по посочената сметка!
Незнам дали на 19.12.2015 ще успея да дойда, дано да успея.
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Благотворителна акция 10

Мнение от Bigmarlin »

Днес подкрепих малко :wink:

При вноска на каса в ОББ няма такса,а ако се ползва интернет банкиране пак
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Благотворителна акция 10

Мнение от stiviti »

Не мога да дойда , но вече преведох пари по сметката на Ивака.Зарадвайте децата!!!
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Re: Благотворителна акция 10

Мнение от Ivak »

хайде отново, колкото и малко да отделим, винаги ще е повече отколкото имат. Ще ми се да мечтая, че тази традиция може да продължи и просъществува и след нас!
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”