Някой практикува ли този монтаж на плувка?

Модератор: sapuna

Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Някой практикува ли този монтаж на плувка?

Мнение от butnik »

Има една подробност която пропуснах,на този монтаж ловя с много лека плувка.Въпреки,че е с подвижно олово плувката която описвате като щукарска оказва съпротивление.Ако плувката е подвижна и без стопер то според мен си губи смисъла,по-добре с Байт рънер макара,ръчни си е и чакай да запее аванса.Това са споделени разсъждения.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Някой практикува ли този монтаж на плувка?

Мнение от krokibg »

При всички положения,ако е два метра дълбоко,оставям на 2.20-2.30 см над дълбочината и тапата стой винаги легнала и водата я движи напред-назад.Гледам тапата да е максимум1-2 грама над оловото/олово 6-8- или10 гр а плувката 8-10 или 12 гр/Така винаги стои отгоре и рядко се потапя/това е за река/ ако а подхване течение.На язовир със стояща вода,пак се оставя лек аванс от 5-10см над дълбочината и само така може да се получи картинката която колегата е качил като показно на монтажа.На река си стои по друг начин,освен ако не намери човек тихо и спокойно място където водата няма движение.Може стръвта да си я направиш на система-косъм или да я нанижеш директно,за мен няма голяма разлика или значение начина на поставяне на стръвта !!!
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Някой практикува ли този монтаж на плувка?

Мнение от Бачо Илия »

Да драсна и аз няколко реда :D Ползвам подобен монтаж вече доста години. Утежнението е подвижна тежест със шлаухка 5 ,8 или 10гр . За плувка ползвам гъше перо , иколо 25 сантиметрово с оцветен по-дебелия край. Разстоянието от оливетката до перото винаги е с 30-50см по-голяма от дълбочината. Поради това че перото е леко , линията винаги е изпъната от вятър , течение и т.н. При поемане на стръвта( обикновено 2-3 зърна царевица от кутийка) , плувката се изнася като на водни ски. За прът ползвам фидер 3.90/4.20 8)
Наслука :D
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”