за шаран в студените дни

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
carpsliven2
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1746
Регистриран на: Нед Окт 05, 2008 9:52 pm
Местоположение: Васил Николов - Сливен

Re: за шаран в студените дни

Мнение от carpsliven2 »

Съгласен съсм с теб snegk , но все ми се иска да пробвам.. на 2 авгус хванах 12 килограма шаран на една дупка до сливен на аромат риба , 9 килограма на дип: кръв от черъви , 14 килограмов на дип скопекс ... макар да нямам снимки на рибите имах свидетели много сливенски риболовци.... и винаги съм си мислил дали шарана като е гладен налита на всичко или си избира миризмите и защо постоянно хващам на различни миризми ... на много вапроси немога да си отговора , а шаранджиите които разбират повече несе намисат да споделим опит , освен теб де. Благодарности и за съветите които даваш. На теца небях стъпвал 11 години .. понеже бях там на риболов когато почина баща ми и си втълпих разни глупости .. и все пак се извинявам са спама.. нали темата е зимните месеци. мисла един нов коктеил дип и ще пробвам дали ще донесе успех. мислихме да атакуваме дълбок водоем . но след като споделих със миро, се отказах .. понеже ме посъветва че там е много трудно и и дълбоко и рибата е легнала. €Дали през зимата ще трябва да атакуваме по плитки водоеми .. и аз незнам , понеже зимата съм многоо слаб.
Изображение
Колата да върви и рибата да кълве - друго неме интересува
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: за шаран в студените дни

Мнение от Венелин Радушев »

Без претендирам да имам опит с шараните колкото вас.... и все пак...дори и в риболова има логика. Плитките водоеми се охлаждат много по-лесно от дълбоките. Шаранът в тях се заравя в тинята още преди да сме заговорили за зима. Приемете един водоем за акомулатор....през лятото акомулира енергия и колкото е по-дълбок /по-малък % от водата в него има контакт с доста по-студеният въздух/.....толкова по-бавно отдава тази енергия. Да речем че без да се стига до крайности от 15-20 метра....търсим големи дълбочини. Колкото до ароматите ..... макар и не колкото нас разумен, рибите имат инстинкти и памет. В всеки един сезон рибата е привикнала към определена храна. Примерно....далеч по-малък е шанса да хванем шаран на черница в ранна пролет, отколкото в сезона на този плод. Изхождайки от почти нулевото количество растителна храна в водоемите през зимата, както и от твърдяното от много колеги, че с нарастването на един шаран....нерастителната храна заема все по-голям дял от менюто му......не е ли по правдоподобна и логична тезата на snegk? Вас да питам....диня сега яде ли ви се? И защо аджеба не ви се яде....
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
carpsliven2
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1746
Регистриран на: Нед Окт 05, 2008 9:52 pm
Местоположение: Васил Николов - Сливен

Re: за шаран в студените дни

Мнение от carpsliven2 »

Прав си колега.... трябва да се примирим с тази истина. Благодарности за искренния пост
Изображение
Колата да върви и рибата да кълве - друго неме интересува
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: за шаран в студените дни

Мнение от sapuna »

Не да се примирим,а да я осъзнаеш! :wink: :lol:
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: за шаран в студените дни

Мнение от sapuna »

IDA написа:Шарана изобщо не се заравя в тинята и се храни целогодишно. Ако все пак се ловят шарани и през зимата , то това е точно в тези малките плитки водоеми....
....по точно,в някоя дълбока яма на тези плитки водоеми! :wink:
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: за шаран в студените дни

Мнение от Венелин Радушев »

Тоест....трябва да го класифицираме като студенолюбива риба? Незнам.... в моя край има само малки язовири/езера с дълбочина до 3-4 метра....и няма случай на хванат шаран зимно време. Има зими и зими....това че някой е хванал шаран декември месец /примерно/ в топла година /преди да се е застудяло/.....нищо не значи. Виж....ако ми кажеш че в края на зимата/началото на пролетта шарана излиза в плитчините..... :smt023 . Само си мисля че има разлика между "разгара" на зимата и началото на пролетта....и не за това говорим...
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
carpsliven2
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1746
Регистриран на: Нед Окт 05, 2008 9:52 pm
Местоположение: Васил Николов - Сливен

Re: за шаран в студените дни

Мнение от carpsliven2 »

ааа разликата е много голяма даже .. аз на пролет изригвам като вулкан .. всички трофеи хващам тогава ... дори през забраната сливенските водоеми са разрешени и сечем яко , някои ако почерпи ще го взема на пролет да хване един 10+ :lol: :roll: ... все пак голяма дума да не казвам че нищо несе знае ... се кат се накана най-много и тогава нищо нехващам. :lol:
Изображение
Колата да върви и рибата да кълве - друго неме интересува
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: за шаран в студените дни

Мнение от sapuna »

Студените дни,аз ги разбирам като "Под леда" или "Сам в снега"! :idea: :wink:

Днес,два броя по кило и половина,и един три!...Не се броят!
Стръв-пелети риба!Всичко друго/обхващащо шаранджийските закони/ нъц!
При 50см разлика в дълбочината мисля,че все пак има напредък!Водата правеше ледена корица !:lol:
п.п.водоема е ....някъде около Стражица! :wink:
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

Re: за шаран в студените дни

Мнение от камен »

sapuna написа:
Днес,два броя по кило и половина,и един три!...Не се броят!
Ща мъ извинявате за спама,ама тоя другар вече съвсем през просото я удари-тия по 1,5-3кг веч не ги брои.Ам таквиз амсалаци кат мен дет не са виждали скоро изобщо шаран ги броим.Я бързо да та видя в моя риболовен излет.
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: за шаран в студените дни

Мнение от snegk »

Като говорим за шарани в зимните дни...........той Сапунчето е цвете,сливенския не ги брои 10-15кг за риби :lol: :lol: :lol: :lol:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

Re: за шаран в студените дни

Мнение от камен »

snegk написа:,сливенския не ги брои 10-15кг за риби :lol: :lol: :lol: :lol:
Ааааааа в тоя случай аз най-засрамено отивам в ъгъла да си правя разни неща от носа.
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
Аватар
Fat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 1:18 pm
Местоположение: Пловдив

Re: за шаран в студените дни

Мнение от Fat »

Хич да не ти пука! Те от Сливен са само професионалисти ...
20+ 30+ ... :roll: 40+ ... опа - световен рекорд ... :lol:
Аз броя и 3 килограма за риба. И не ме е срам. Толкоз мога.
Тоооо, затова и съм любител. :D

По темата - какво стана сега? На карамела, на рибка, на царевичка ... или?
На какво да залагаме ако около нас е сняг и водоема е малък, а водата е 8*C на 2,5м!?
Явно шаран се хваща и през зимата. Или "ляга"... вече се обърках.
Мисля да пробвам с малки PVA и косъм с пелета "blood", от 11 до 17, а?
"Щастие за всички, щастие даром!"
Аватар
nikikati
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 1:01 pm
Местоположение: София/Бургас/Русе

Re: за шаран в студените дни

Мнение от nikikati »

Колеги, стига глупости ами кажете има ли още шаран на куката! Някой хващал ли е тези дни или е време да зазимявам! Ходи ми се та ми се плаче чак. :cry: Споделете за наистина успешни есенно-зимни излети.
Айде успех от мен и наслука!
Шаранът не ти гледа такъмите!

CATCH & RELEASE
Аватар
carpsliven2
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1746
Регистриран на: Нед Окт 05, 2008 9:52 pm
Местоположение: Васил Николов - Сливен

Re: за шаран в студените дни

Мнение от carpsliven2 »

май хвърляте камъни в мойта градина .. или да ви пусна снимки от стотици вестници и списания , дали мислите че са ме снимали с риби по кило? я чак сега видях че даже във вестник труд ме снимали с едно амурче от 10'ти ноември на жребчево ... ама вии хем искате да ви уча бесплатно на някои друг маимунжалък .. хем пък ма плюйте. изглежда трябва да пиша като другите: дааа .. точно така ... наи-добрия монтаж е хеликоптер .. или пък на фидер с качамак ... доста хора ше има да си фърлят на косъм и да се прибират валат.... аре ... нема ви учим повече ... щом сте всезнаещи ... хващаите си както знаите...
Изображение
Колата да върви и рибата да кълве - друго неме интересува
Аватар
Fat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 1:18 pm
Местоположение: Пловдив

Re: за шаран в студените дни

Мнение от Fat »

То, май ... всички се поуляхме ...
Да не става като в "сома-това, сома-онова" - рибарски е форума, ама да се сърдим,
нема нужда - всеки иска да научи нещо. Дай да не отиваме в крайности ...
Просто, за някои като мен 10+ си е дзвер и още как! Дразни, че 4 кг. не било риба.
Мир :drinkers:
"Щастие за всички, щастие даром!"
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”