за шаран в студените дни

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: за шаран в студените дни

Мнение от snegk »

pepi71 написа:Не съм ловил но съм виждал,върхо оловото да правят топка от кал взета от язовира и се добавя шепа сварена царевица до напукване.Резултата на колегите беше отличен. :)
Да само, че го правя със захранка и царевица:wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
pepi71
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2008 3:12 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: за шаран в студените дни

Мнение от pepi71 »

Не със захранка а кал :!:
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: за шаран в студените дни

Мнение от snegk »

pepi71 написа:Не със захранка а кал :!:
Казвам как го правя аз :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: за шаран в студените дни

Мнение от sapuna »

И в двата случая,при омесване с царевични зърна се губи смисъла-още при допира с повърхността на водата и всичко е облак! ;)
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
ExTaZzY
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1750
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 8:58 pm
Местоположение: гр.Пловдив
Обратна връзка:

Re: за шаран в студените дни

Мнение от ExTaZzY »

Абе не,че нещо ама още ли продължаваме да говори за риболова на шаран в студените дни?
Тая кал с тая мътилка,която прави няма ли да събере дребната риба от която едрият шаран гледа да страни или Аз се самозалъгвам нещо ?
Мисля,че ако се слепят зърната с качамак ще има по-голям успех,ама все пак да не забравяме,че колкото по-ниско питателна и отвратително миришеща е захранката през този сезон толкова повече успех се постига.(със отвратително мишища визирам рибните аромати и други темподобни....)
Изображение
Без риболов няма любов !
Аватар
pepi71
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2008 3:12 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: за шаран в студените дни

Мнение от pepi71 »

Качамака в студената вода може да се разтвори чак май месец ако до тогава не са го опоскали дребосъците.Мисля,че целтъ е да се направи малко концентрирано хранително петно и то само от семена и с малко късмет да излъжем някоя харна риба :wink:
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: за шаран в студените дни

Мнение от snegk »

Пепи, дали е топла или студена водата, качамака се разтваря нормално, говорим за река, за затворените водоеми захранка.Относно дребосъците, изобщо не пречат на шарана, а напротив, привличат шарана.Сапунче за река, няма по-добро от фидер олово със захранка(качамак) или плочка кюспе.Стига да работим с косъм или по- голяма кука с няколко царевици на нея.Кал слагам само тогава когато работя с малка кука и с малка стръв, относно облака, ами той шарана си обича мизериите :D Не използвам захранка или качамак само когато има тулупи,раци, или когато разпъвам..Тогава слагам мляна варена царевица :D
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Secret Carp
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1144
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 12:30 pm
Местоположение: Сливен

Re: за шаран в студените дни

Мнение от Secret Carp »

snegk написа:Ако те истрах от капо, по- добре не тръгвай :wink: Относно захранката, вкисната става, но количеството зависи от мястото и рибите които са там в момента :wink:
Илийка а как определяш кои риби на кое място са?

Вторият и последен въпрос е,как закрепяш царевицата в захранка,без да те разкъсат таранките,щото съм чувал,че на теца имало един пасаж от около 1000 таранки,дето като тръгнели да ядът ставало мазало :lol: :?:
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: за шаран в студените дни

Мнение от snegk »

Не знам защо, но на теца не са ме нападали таранките.Шаранета до 1,5 ма нападнаха и след 90+ спрях да ги броя.Когато хвърлям от ръка не ме бърка дали ще калвът мушмороците, завърти ли се голямо, гони малките. :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Secret Carp
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1144
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 12:30 pm
Местоположение: Сливен

Re: за шаран в студените дни

Мнение от Secret Carp »

snegk написа:Не знам защо, но на теца не са ме нападали таранките.Шаранета до 1,5 ма нападнаха и след 90+ спрях да ги броя.Когато хвърлям от ръка не ме бърка дали ще калвът мушмороците, завърти ли се голямо, гони малките. :wink:
Говорим за топлото нали?Ако там не са те нападали,значи си бати къдемлията :lol:
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: за шаран в студените дни

Мнение от snegk »

На хамбарите нямам нападение.На ръкава съм хващал до 20бр. за 4 дена :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
pepi71
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2008 3:12 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: за шаран в студените дни

Мнение от pepi71 »

Според мене ,тези захранки с фидер олова и други подобни са излишни.Достатъчно е шепа царевица на въдица,стига да знаем къде са се групирали рибите по това време,било то дънери,ями,подмоли и др.места.На топлото нещата сигорно стоят по друг начин. :wink:
Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

Re: за шаран в студените дни

Мнение от камен »

От моя скромен опит при риболов в студени дни,май най-важния фактор е да намерим къде е рибата.От там нататък с една-две шепи захранка и работите проработват рано или късно.На ТЕЦа сигурно с толкова храна няма да стане ,но там условията са съвсем други.Аз говоря за температура на водата 6-7 градуса.
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: за шаран в студените дни

Мнение от snegk »

Тъй като чета, то риболова е лесна работа, особено зимата.Намираме къде е и ги мятаме.Да, ама не.То през другите сезони кълве когато си поиска, пък зимата е много, ама много по-трудно.Не знам колко от вас ходят зимата на свободен водоем за шаран, но аз определено ходих доста често, казвам ходих, защото вече е трудно да излъжеш риба през топлото врем, камо ли зимата.Сега се ловят инцидентно, когато ловим на река другите риби, или на язовир, когато ловим костур.
Относно захранката и шарана ще ви дам пример.На Мандра в Бургас се вадят шарани на дъно много трудно и рядко.Обаче не стоят така нещата със щекарите, на състезанията се вадят доста шаранета а след това бургазлии, просто ги разсипват.Още примери мога да ви дам, и то за риболов на тежко, но няма да е здравословно за рибите. :wink: :D
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: за шаран в студените дни

Мнение от sapuna »

snegk написа:...Сега се ловят инцидентно, когато ловим на река...
Пресен пример от вчера - метод "на изтичане",хранихме с бял за да смъкнем рибата долу,а ловихме само на жълто мънисто.Измежду кефалите лапна и един от нашите.Нямах никакъв шанс с "малката" болонезка! :D
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”