Разпъване за шаранови риби

Модератор: sapuna

Secret Carp
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1144
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 12:30 pm
Местоположение: Сливен

Разпъване за шаранови риби

Мнение от Secret Carp »

Ето така според мен се разпъва за шаранови риби,за да си наистина сигурен,къде пада монтажа ти :lol: :lol: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=Na7hQuSIDIU
Естествено всеки го прави по свой начин,нека това е мястото да разкажем за това какви методи на разпъване ползваме в днешни дни и да научим за някои не толкова традиционни :wink:
Аватар
MiTaKa™
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1396
Регистриран на: Пет Фев 09, 2007 9:34 pm
Местоположение: От СоФиЯ Бе БаТе
Обратна връзка:

Re: Разпъване за шаранови риби

Мнение от MiTaKa™ »

Брат това вече е прекалено , :shock: и престарано . За всяко едно разпъване на въдица ако се прави , и ако има повече удари на дребни риби и само те разкарават , то ще ти омръзне риболова на 5-то влизане във водата , А също и през ноща кво прайм . Иначе аз си разпъвам с лодка по две въдици на куп. Примерно влизам с единия монтаж и кофата с царевицата и шамандурата , пускам шамандурата на избраното място захранвам оставям малко от царевицата пускам монтажа с който съм влязал и мятам малко от останалата царевица върху него, така и с дргите две . И дефакто с две влизания пускам 3 въдици и шамандурата с царевицата или с квото ще захранвам. Това е за далечни дистанциий а иначе за по-блиски ако няма шамандура с маркер и с друга въдица захранвам около маркера , но не много близо до него , че знаете какво става. Забравих да споменя че пръчките стоят на брега или с развит аванс или с махната скоба и с човек който я държи и преди да пусна монтажа близо до шамандурата опъваме влакното зада се дигне от водата , и при пускане на монтажа , се пуска пак скобата за да потъне на правилното място и се прави няколко оборота на макарата за да се опъне самата линия
Изображение
Аватар
drat
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1046
Регистриран на: Съб Дек 22, 2007 6:12 pm
Местоположение: Иван от Софето

Re: Разпъване за шаранови риби

Мнение от drat »

MiTaKa™ написа:Брат това вече е прекалено , :shock: и престарано . За всяко едно разпъване на въдица ако се прави , и ако има повече удари на дребни риби и само те разкарават , то ще ти омръзне риболова на 5-то влизане във водата , А също и през ноща кво прайм . Иначе аз си разпъвам с лодка по две въдици на куп. Примерно влизам с единия монтаж и кофата с царевицата и шамандурата , пускам шамандурата на избраното място захранвам оставям малко от царевицата пускам монтажа с който съм влязал и мятам малко от останалата царевица върху него, така и с дргите две . И дефакто с две влизания пускам 3 въдици и шамандурата с царевицата или с квото ще захранвам. Това е за далечни дистанциий а иначе за по-блиски ако няма шамандура с маркер и с друга въдица захранвам около маркера , но не много близо до него , че знаете какво става. Забравих да споменя че пръчките стоят на брега или с развит аванс или с махната скоба и с човек който я държи и преди да пусна монтажа близо до шамандурата опъваме влакното зада се дигне от водата , и при пускане на монтажа , се пуска пак скобата за да потъне на правилното място и се прави няколко оборота на макарата за да се опъне самата линия
:smt023
Изображение
kalcho
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Вто Мар 21, 2006 7:46 pm
Местоположение: Враца
Обратна връзка:

Re: Разпъване за шаранови риби

Мнение от kalcho »

Нормално!И аз това лято на по -продължителният ми риболов по Дунав търсих очила за гмуркане,заради многото водорасли и релефа на дъното :idea:
Аватар
dedeff
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1100
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 6:09 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Разпъване за шаранови риби

Мнение от dedeff »

kalcho написа:Нормално!И аз това лято на по -продължителният ми риболов по Дунав търсих очила за гмуркане,заради многото водорасли и релефа на дъното :idea:
Там да ме трепеш не влизам,навсякъде другаде влизам но на реката ми е малко страшно.
Без жени можем,без риболов не можем!
Secret Carp
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1144
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 12:30 pm
Местоположение: Сливен

Re: Разпъване за шаранови риби

Мнение от Secret Carp »

Абе това за гмуркането беше майтап...Въпроса е тук да се кажат някои по-нетрадиционни методи.Всякакви неща съм виждал..
Аватар
carpsliven2
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1746
Регистриран на: Нед Окт 05, 2008 9:52 pm
Местоположение: Васил Николов - Сливен

Re: Разпъване за шаранови риби

Мнение от carpsliven2 »

Навремето се распъваше със парче стериопот.. но само когато имаше вятър и трябваше да се нагаждаш според вятъра.. слагаш капанчето на стериопора и готово .. макар че тогава 70 метра беше нещо луксозно :lol: Обикновенно със засилка хвърляхме по 30 метра
Изображение
Колата да върви и рибата да кълве - друго неме интересува
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Разпъване за шаранови риби

Мнение от snegk »

Хайде да си кажа и аз.За теца, там разпъвам с дюшек, за въдиците използвам продълговата саксия, направил съм 3 нареза за 3 въдици.За гребла, две дъски за рязане на месо.Предварително влизам с въже и камак на него, проверявам дъното, дълбочината и захранвам.При разпъването си дохранвам.На свободни язовири използвам лодка.Влизам със сонара, проверка и захранване.Разпъвам по-две въдици.При вятър само една.Относно макарите при разпъване, използвам няколко модела.
1.На аванс-не е препорачително.
2.Използвам специална щипка.
3.използвам една каишка за китка със слепки, слагаш на шпулата и залепяш слепките.
4.Рязана пластмасова малка бутилка от безалкохолно.Режеш правоъгалната част от бутилката, махаш дъното, после я цепваш, слагаш на шпулата и отгоре нанизваш ластик.
5. Жената държи.
За групирано захранване съм си направил малка кофичка с тежест на дъното и две въжета.Едното въже е хванато за дъното вътре, другото за дъното отвънка.Това преспособление го използвам при групирано захранване и при много фини захранки.За да не ги отнася течението.Начина на употреба е прост.Пълним колкото искаме в кофата, слагаме монтажа вътре, хващаме вътрешното въже и спускаме до дъното, когато го достигнем, хващаме другото въже и издърпваме на горе, кофичката се обръща и монтажа със захранката е на място.При интерес мога да снимам и покажа. :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Secret Carp
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1144
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 12:30 pm
Местоположение: Сливен

Re: Разпъване за шаранови риби

Мнение от Secret Carp »

snegk написа:4.Рязана пластмасова малка бутилка от безалкохолно.Режеш правоъгалната част от бутилката, махаш дъното, после я цепваш, слагаш на шпулата и отгоре нанизваш ластик.
5. Жената държи.
За групирано захранване съм си направил малка кофичка с тежест на дъното и две въжета.Едното въже е хванато за дъното вътре, другото за дъното отвънка.Това преспособление го използвам при групирано захранване и при много фини захранки.За да не ги отнася течението.Начина на употреба е прост.Пълним колкото искаме в кофата, слагаме монтажа вътре, хващаме вътрешното въже и спускаме до дъното, когато го достигнем, хващаме другото въже и издърпваме на горе, кофичката се обръща и монтажа със захранката е на място.При интерес мога да снимам и покажа. :wink:
Илийка има ли ефект от 4 точка?
А това последното си го гледал от филма чешките шарани май :lol:
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Разпъване за шаранови риби

Мнение от snegk »

Ефекта е, че си разпъваш сам с отворен бигел.Това за кофичката наистина съм го взаимствал от филмите. :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
georg

Re: Разпъване за шаранови риби

Мнение от georg »

snegk написа:5. Жената държи.
Тук много се смях! :lol: И мойта! :wink:
snegk написа:За групирано захранване съм си направил малка кофичка с тежест на дъното и две въжета
А това не го знаех,но задължително ще си го направя! :smt023


Рядко ми се е случвало да разпъвам сам,но при такива случаи ползвам този вариант:
Вземам въдицата с мен в лодката и пускам монтажа на захранената линия,след което се връщам на брега с отворена скоба!
Не е най-удачния вариант,особено при вятър,но все пак помага! :wink:
Secret Carp
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1144
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 12:30 pm
Местоположение: Сливен

Re: Разпъване за шаранови риби

Мнение от Secret Carp »

AА аз на теца разпъвам с жилетка и латексова кофа с три каналчета в които поставям кордите да не се уплитат.Така разпъвам по един родпод на влизане,а Васко държи две въдици,третата Стефко или някой друг...После се сменяме и така филма 3-4 дни :lol: Иначе за други места имаме лодка-гумена със сонар и лодка с дистанционно :wink: Но с дистанционото само когато мноооого ни мързи :lol: :lol:
Аватар
carpsliven2
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1746
Регистриран на: Нед Окт 05, 2008 9:52 pm
Местоположение: Васил Николов - Сливен

Re: Разпъване за шаранови риби

Мнение от carpsliven2 »

Тоз риболов не е за сам човек - хиляди пъти съм го казвал.. макар и да неми е проблем да правя всичко сам.. правил съм го и много пъти на теца.. но неми се иска да го правя.
Според мен е най-добре да се разпъва с тиха радиоуправляема лодка за да несе смущават едрите екземпляри. :mrgreen:
Изображение
Колата да върви и рибата да кълве - друго неме интересува
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Разпъване за шаранови риби

Мнение от sapuna »

carpsliven2 написа:Тоз риболов не е за сам човек...
Аха!Докато си вътре спира кола и ... си без обурудване!Та по добре с жената/може и да плете през времето на разпъване,може и семки да чопли/,отколкото сам!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
pepi71
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2008 3:12 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Разпъване за шаранови риби

Мнение от pepi71 »

sapuna написа:
carpsliven2 написа:Тоз риболов не е за сам човек...
Аха!Докато си вътре спира кола и ... си без обурудване!Та по добре с жената/може и да плете през времето на разпъване,може и семки да чопли/,отколкото сам!
Така е,аз взимам жената и кучето,направоса като глутница. :D
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”