Дайте съвет

Модератор: sapuna

Аватар
Mitaka
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 12:10 pm
Местоположение: Варна

Дайте съвет

Мнение от Mitaka »

Колеги , канен съм на откриването на почивната база на фирмата. Шефа покрай банкета организира състезание по улов на риба на язовирчето. Има шаран и бял амур , предполага се на тегло от 500 до 750 гр. Дайте съвет с какви куки ,такъми и стръв да се въоръжа.
Аватар
riboxva6tacha
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 9:01 pm
Местоположение: sofia

Re: Дайте съвет

Мнение от riboxva6tacha »

братле ако ще хващаш на плувка бъди с влакно поне 0,18 и захрани добре,не мозеш да не хванеш,а вземи торен,бял,царевица и пинки сащо може,незнам много,защото сам още малък,но каквото знам ти го казах.надявам се да сам ти помогнал
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

Правилно те е ориентирал със захранката колегата.
Купуваш от магазина на Van der Ende - Carp 1kg и бисквитена галета 1кг, 1 по-голяма кутия царевица и вече стръвите царевица, жито, торен, бял (слагай по 2-3 акоще ловиш на него).
Смеси захранките и захрани с 6-7 топки (колкото ябълка, захранката не трябва да се разпилява като цопне във водата) метни и 2-3 стиски царевица и си готов да ги ловиш.
За корда ако е от реномирана марка и 0.16 ще издържи на такъв размер риби (става въпрос за директе телескоп, иначе може и с по-малко), за куките гледай да не са много тънки и с по-широка извивка.
Хвърляй точно на захраненото място, малко над дъното, и от време на време подръпвай стръвта, не презамятай много често ако не се налага.

Става въпрос за риболов на плувка.
Последно промяна от Ivak на Пет Май 05, 2006 6:28 pm, променено общо 1 път.
Аватар
asini
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 759
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 8:53 pm

Мнение от asini »

незнам дали кълве на тежко обаче с тия пикльовци нема какво да се занимаваш, лови си на плувка д влакно 0,20 за по сигурно че на мене шаран около кило ми е късал 0,35-куки си вържи 7 или 8 номер, стръв торен цервей и царевица,захранка-кюспе най-добре на плочки или омесено с хляб.Наслука!
Аватар
Mitaka
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 12:10 pm
Местоположение: Варна

Мнение от Mitaka »

Колеги , благодаря за съветите. Ще взема торен червей . За захранката ще помисля , управителя ми каза че рибките са опапали 2 т царевица за месец ( е и той сигурно е взел малко).
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”