Аквариумни риби

Модератор: sapuna

Аватар
ourglory
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 847
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 6:19 pm

Re: Аквариумни риби

Мнение от ourglory »

При отглеждането на ракообразни от съществено значение е водата не съдържа почти никакви метали, а най- вече мед.
Ако някой има някакви въпроси отностно акваристиката, може да ме пита. Ще отговоря с удоволствие. :) :wink:
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Аквариумни риби

Мнение от butnik »

ourglory написа:При отглеждането на ракообразни от съществено значение е водата не съдържа почти никакви метали, а най- вече мед.
Ако някой има някакви въпроси отностно акваристиката, може да ме пита. Ще отговоря с удоволствие. :) :wink:
Колега как ще наречеш 20литров съд с вода.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
lachezarnb
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 311
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 6:51 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Аквариумни риби

Мнение от lachezarnb »

Колега как ще наречеш 20литров съд с вода.
Развъден аквариум.
Моля да ме извините че отговарям вместо колегата, към който е зададен въпроса, но в толкова вода може да се гледа само двойка златни рибки или да се ползва за развъден аквариум и то не за всички видове типични аквариумни рибки. А иначе всички видове които виреят в Б Г могат да се гледат само с помпа за въздух, нагревател не им трябва защото в къщи е по-топло отколкото навън. Може дори и пъстърва, но трябва торбинен филтър и мощна помпа за въздух, която се поставя в хладилник под камерата, по този начин в аквариума се вкарва студен въздух и може, дори и лятото да се поддържа температура около 18 градуса. Същото важи и за есетрите, преди няколко години отглеждах няколко. Имай предвид че шанса да дадат поколение е минимален, а и ще живеят по-малко отколкото в естествени условия. Най-подходящи са слънчаците те и без това са пристигнали в България като аквариумни риби.
Големите умове обсъждат идеи. Средните умове обсъждат събития. Малките умове обсъждат хора.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://balkanka.bg/
Аватар
sl777
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 11:15 pm

Re: Аквариумни риби

Мнение от sl777 »

Алекс в Ловеч-ДЕКЕМВРИ 2011 162-1200.jpg
Алекс в Ловеч-ДЕКЕМВРИ 2011 162-1200.jpg (93.29 KiB) Преглеждано 574 пъти
Гледам уклей ,които хванах в реката заедно с декоративните ми рибки...скаларии,хелери ,сомчета ..чувстват се прекрасно и живеят в мир с останалите в 80 литров аквариум
КОЙ,АКО НЕ АЗ И КОГА ,АКО НЕ СЕГА.
Аватар
ourglory
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 847
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 6:19 pm

Re: Аквариумни риби

Мнение от ourglory »

butnik написа:
ourglory написа:При отглеждането на ракообразни от съществено значение е водата не съдържа почти никакви метали, а най- вече мед.
Ако някой има някакви въпроси отностно акваристиката, може да ме пита. Ще отговоря с удоволствие. :) :wink:
Колега как ще наречеш 20литров съд с вода.
:idea: Незнам дали съм разбрал правилно въпроса, но първата ми мисъл е Наноаквариум, в акваристиката това понятие се използва, когато говорим за малки аквариуми (до 30 литра).
:arrow: В такъв аквариум много лесно може да се създаде сполучлива илюзия за пространство и дълбочина чрез подходящи предмети и т.н.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”