Странно пипане на шаран ?

Модератор: sapuna

Аватар
sandista
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1738
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2004 8:14 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Странно пипане на шаран ?

Мнение от sandista »

Значи на дъно .. изведнъж удря .. и повечето пъти не го закачам .. пробвах да изчакам малко ( при положение че съм му оставил 50см свободно) , пробвах веднага да го засека .... На 5 удара един вадя ... С люспи около кило ... Съвет ? :) Става въпрос за царевица за стръв...
И друго питане - как да набивам кукуте в плочка кюспе ( чух че се придържали с ластик ? ) ? Някакъв специален монтажл и е ?
Аватар
man1966
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 585
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:52 pm
Местоположение: Свиленград

Мнение от man1966 »

Не ги набивай тез куки в кюспето-просто ги вържи с къси поводи и те ще са си там.Шарана ще ги смукне и е твой... :lol:
Па колкото до другия ти проблем с нехващането-пробвай...
Или смени куките, или царевицата, или пък с по къс повод, а може и по свободна да оставиш линията ,та да има време да глътне както требе или....смени гьола та да не береш яд... :wink:
Я елате рибенца при батко...
Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

Мнение от Кърцата »

на царевица не оставяи аванс. влакното да е почти изпънато. като засмуче царевичката и усети куката плюе и тогава се убожда. като е изпъната , като се убоде и се метне встрани куката се забива, а като е отпуснато влакно трябва бая да се помята и през това време куката която го е закачила само с връхчето изпада
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
Николай-Русе
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1251
Регистриран на: Пет Юни 17, 2005 12:55 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Николай-Русе »

Виж си куките, да не би да са много малки или много големи.
Mitchell
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Пет Апр 22, 2005 6:26 am

Мнение от Mitchell »

Забрави единичното зърно царевица или тия простотии с капаните и плочките - естествено е на тях да се прилъжат дребосъци. Това е така заради размерите на стръвта - в първия случай, и заради кюспето - във втория. Заложи на сериозна като вид и размери стръв - 3-4 зърна едра царевица на косъм или пък топче.
lz1igr
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 625
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 7:56 pm
Местоположение: plovdiv

Мнение от lz1igr »

И аз имах такъв период,но беше отдавна.Ловях с влакно 0,35 и кука №14.След многото неуспешни опити да се закачи шарко,реших че съм в грешка.Промених въдиците.Влакно 0,25,а кука №8.,като повода е с влакно0,125/издържа до 2,390кг/.Резултата веднага дойде.От 5-6г не си променям шаранския дюзен и съм много доволен.Колкото до стръвта,сега е времето на царевица и жито.Тук обаче има много променливи и човек трябва да е добре подготвен.Например каква е царевицата-варена,с подправки,млечна сурова,твърда,мека и тн.Житото да не е много сварено,за да има някаква твърдост и да не пада от куката.Въобще,добре е колега да имаш от нсички атрибути,защото на различните водоеми,шарана различно кълве.Наслука.
Аватар
krezo_bg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 212
Регистриран на: Пет Яну 06, 2006 1:13 pm
Местоположение: Нова Загора-точен адрес Сливен

Мнение от krezo_bg »

Като говорим за шаран и за захранки онзи ден видях че пуснали по риб.магазини бурканчета с царевица -едната беше с аромат на мед другата с дъх на миди,на анасон и т.н.Коя дава по-добър ефект.Може някой да е пробвал.Знам че е доста индивидуално за всеки един водоем но все пак.
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Мнение от sapuna »

krezo_bg написа:Като говорим за шаран и за захранки онзи ден видях че пуснали по риб.магазини бурканчета с царевица -едната беше с аромат на мед другата с дъх на миди,на анасон и т.н.Коя дава по-добър ефект.Може някой да е пробвал.Знам че е доста индивидуално за всеки един водоем но все пак.
При последният ми излет (преди четири дни) носих такава,ароматизирана с мед и такава с ванилия.Вярно,едри са зърната,но шаранче по голямо от кило не бутна.А много се понамеси и каракудата.На сухата излязоха два по 2кг,един 11кг и амур 4кг.Сухата си е суха за този сезон.Само я понакисвайте ден два предварително,или я използвайте замразена в чашки за кафе,като предварително поставяте повода с куката и набодено зърно.Така имате стръв и захранка в едно.С кофичките забравих дори и за протеина.
НАСЛУКА!!!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
AMUR4ETO
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 8:17 pm
Местоположение: TARGOVISHTE

Мнение от AMUR4ETO »

krezo_bg написа:Като говорим за шаран и за захранки онзи ден видях че пуснали по риб.магазини бурканчета с царевица -едната беше с аромат на мед другата с дъх на миди,на анасон и т.н.Коя дава по-добър ефект.Може някой да е пробвал.Знам че е доста индивидуално за всеки един водоем но все пак.
.......за мен от купешките е МЕД и от АНАСОНА съм доволен и по принцип е по хубаво да имаш по няколко вида аромати а за МИДАТА съм си взимал още ми е пълно борканчето не съм доволен,но всеки язовир вси изка своето :wink:
Аватар
AMUR4ETO
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 8:17 pm
Местоположение: TARGOVISHTE

Re: Странно пипане на шаран ?

Мнение от AMUR4ETO »

sandista написа:Значи на дъно .. изведнъж удря .. и повечето пъти не го закачам .. пробвах да изчакам малко ( при положение че съм му оставил 50см свободно) , пробвах веднага да го засека .... На 5 удара един вадя ... С люспи около кило ... Съвет ? :) Става въпрос за царевица за стръв...
И друго питане - как да набивам кукуте в плочка кюспе ( чух че се придържали с ластик ? ) ? Някакъв специален монтажл и е ?
-------опиши какъв монтаж правиш кои номер куки важно е да са остри повода колко ти е голям
Аватар
nasco2
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1743
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 10:51 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от nasco2 »

Абе колеги къде ги ловите тия шарани???
Аватар
olpi
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 7:45 am

Мнение от olpi »

sapuna1971 написа:
При последният ми излет (преди четири дни) носих такава,ароматизирана с мед и такава с ванилия.Вярно,едри са зърната,но шаранче по голямо от кило не бутна.А много се понамеси и каракудата.На сухата излязоха два по 2кг,един 11кг и амур 4кг.Сухата си е суха за този сезон.Само я понакисвайте ден два предварително,или я използвайте замразена в чашки за кафе,като предварително поставяте повода с куката и набодено зърно.Така имате стръв и захранка в едно.С кофичките забравих дори и за протеина.
НАСЛУКА!!!
Интересно звучи.Но не се ли размразява бързо докато заметнеш?
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Мнение от sapuna »

Предполагам,че във водата държи 4-5 минути.Това е напълно достатъчно да си нагласиш линията.След разтапянето може да си стои с дни,но едва ли ще се наложи.Ударите са неизбежни.През събота и неделя имах удари дотогава,докато не ми свършиха чашките.Добре замразени и в хладилна чанта изкарват 2-3 дни.
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
AMUR4ETO
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 8:17 pm
Местоположение: TARGOVISHTE

Мнение от AMUR4ETO »

НИЩО НЕ МОЖАХ ДА РАЗБЕРА за те я замразени кофички :oops: :oops: :oops: :arrow: даите повече информация :wink:
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Мнение от sapuna »

"НИЩО НЕ МОЖАХ ДА РАЗБЕРА за те я замразени кофички,даите повече информация "

Значи процедурата е следната: Навързваш куките на конеца,слагаш по две зърна на косъма и поставяш повода в празна чашка от кафе.След това напълваш чашката с предварително накисната царевица и доливаш с вода.Във фризера и трябва едно денонощие за пълно замръзване.Редиш в хладилната чанта и заминаваш.Колкото повече чашки,толкова по дълго време се запазват.На водоема само качиш конеца на вирбела,отлепяш чашката и стреляш.С такава захранка/стръв не буташ пръчката докато няма удар.Доста време не съм споделял метода си с никого,но явно си рибарче.Пробвай и ще си ми благодарен. :wink:

На куката задължително стиропорено топче.И тежест трябва разбира се.Аз използвам монетите с тегло около 80 гр.А утре заминавам ПАК за топлото.Айде ще чакам за отзиви и от теб!
Последно промяна от sapuna на Вто Сеп 05, 2006 12:44 am, променено общо 1 път.
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”