Спирала или монтаж на косъм ???

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от камен »

kaloyan-stz написа:И особено,когато на водоемите,на които ходиш има и риба :D
Това е най-нормалното нещо-да отидеш където има риби :wink: Иначе за една-две вечери кое по-напред :lol:
carpsliven2 написа: Трета въдица- (пружина с долна и горна кука, като горната е на метър от пружината-
Е па на тоя монтаж имам изтървани ''харни'' риби-причина винаги втората кука.Я ще се закачи на кепа,я на на друга въдица......Може наистина да е най-уловистия монтаж,но когато рибата си тръгне преди фотосесията мнооо мразим.
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от snegk »

И стотици празни удари :twisted: :twisted:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
carpsliven2
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1746
Регистриран на: Нед Окт 05, 2008 9:52 pm
Местоположение: Васил Николов - Сливен

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от carpsliven2 »

Да потвърждавам .. такае .. затова . непомна от кога несъм ползвал такъв монтаж .. напоследък съм наблегнал на болтриг .. както казах първия .. по-рядко ми кълве но, затва пък рибите са хубави.. И все пак тва е само от моя гледна точка. Добре е който него мързи от време на време да си прави експирименти.. понеже както казва бат Снегк има много хора доволни от пружина и отдолу косъм.
п.п. ако някой съм засегнал или обидил .. моля да бъда извинен.
Изображение
Колата да върви и рибата да кълве - друго неме интересува
Bully

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от Bully »

Пружина на косъм си е ин лаин фидер. Фидера ако е сложен на болт риг, мисля, че ще е най-безопасен за шараните.
Аватар
nikikati
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 1:01 pm
Местоположение: София/Бургас/Русе

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от nikikati »

Bully написа:Пружина на косъм си е ин лаин фидер. Фидера ако е сложен на болт риг, мисля, че ще е най-безопасен за шараните.
Ето едно точно попадение! Браво колега! Подкрепям на 100%! :smt023
Шаранът не ти гледа такъмите!

CATCH & RELEASE
PAYAKA
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 5:51 pm

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от PAYAKA »

здравеите имам няколко вапроса и ще се радвам да полуца одговор искам да питам тешкото на косам подвижно ли е или е застопорено говоря за риболов на дунав и ако може да ми покажете някои монташ ще сам много благодарен и сащо така косама можели да е от 4ерно влакно
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от snegk »

PAYAKA написа:здравеите имам няколко вапроса и ще се радвам да полуца одговор искам да питам тешкото на косам подвижно ли е или е застопорено говоря за риболов на дунав и ако може да ми покажете някои монташ ще сам много благодарен и сащо така косама можели да е от 4ерно влакно
Пиши по грмотно.Поразрови се във темите има доста писано за Дунав.
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Pavkata 1977

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от Pavkata 1977 »

snegk написа:
PAYAKA написа:здравеЙте имам няколко вЪпроса и ще се радвам да полуЧа оТговор искам да питам теЖкото на косЪм подвижно ли е или е застопорено говоря за риболов на Дунав и ако може да ми покажете някои монтаЖ ще сЪм много благодарен и сЪщо така косЪмЪТ може ли да е от черно влакно
Пиши по грмотно.Поразрови се във темите има доста писано за Дунав.
Сори за спама,ама толкова правописни грешки!!!
Bully

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от Bully »

Колеги по хоби, дайте да говорим за риболов, па макар и общи приказки :lol:
chanio
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 830
Регистриран на: Съб Окт 06, 2007 8:34 pm
Местоположение: Plovdiv BG,Muenster DE

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от chanio »

Трета въдица- (пружина с долна и горна кука, като горната е на метър от пружината- Винаги е на първо място .. с най много индикации .. всякакви риби .. абе общо взето .. сеч из кариерите.
И аз на пружината ползвам тоя монтаж,само дето горната кука ми е на 50-70см,над пружината :D Много сполучлив метод.

Пробвал съм и хранилка и под нея на косъм,както са описали други колеги по напред в темата(то си се води някъв фидер метод).Хранилката,която ползвах успешно и под нея косъм е тази,май беше на 35гр. Изображение
Натъпках я с хляб омесен с царевица и на косъма царевица.Двата метода могат да се съчетават и то доста сполучливо.
bisqo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Чет Апр 17, 2008 1:42 pm
Местоположение: пловдив

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от bisqo »

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=387932 на снимката се вижда(освен моето "атлетично тяло") , че монтажа спирала и под нея косъм си е успешен в зависимост от водоема и вида на рибата. и да не забравяме, че се казва наслука(т.е. ако си късметлия).
Изображение
Незнанието не е извинение.
NITro`bE
фен клуб-скобар
Мнения: 1298
Регистриран на: Вто Ное 04, 2008 10:27 pm

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от NITro`bE »

по Дунав никви пружини и прустотии едно кръгло улово тип геврек :wink: и кука на косъм повода го правя 30 сантима във уловото слагам качамак или някаква захранка на този монтаж есента мрените по Байкал се скъсхваха да кълвят
  • Изображение
TT България 2011
6tuki4
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Сря Май 09, 2007 12:37 pm
Местоположение: sofia

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от 6tuki4 »

Попринцип ме няма много по дъння риболов,но винаги съм ловил на пружина.Без куки на самата пружина по често,една под и една над която да стига точно до пружината.Так обаче вчера 25.08.09 на язовир Веринско какво ли не пробвах да се отърва от каракудата ,и се принудих да сложа само една кука под пружината на косъм.Резултата плачевен една каракудка малка!!!!та малка 10 см на кука номер 7.Може и да е заради захранкат!!!
Незнам каво стана,после минах на стария монтаж и за 24 часа 2ма души с по една пръчка 10 кг каракуда.
Аватар
Skorpi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1226
Регистриран на: Чет Яну 27, 2005 1:28 pm
Местоположение: St -Zagora

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от Skorpi »

Като единствена тема по актуална за монтажи да попитам че нещо тоя монтаж на хеликоптер ме хвърли в недуомение
Изображение
Е тая скобка най от долу не ми пасва в картинката къде точно трябва да и е мястото и трябва ли да отежнявам допълнително шлауха с оловца
Предварително ви благодаря :P
Бестрашния умира веднъж, страхливецът-хиляди пъти
Изображение
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от sapuna »

Е тая "скобичка" ти служи за бърза подмяна на повода!
Нанизвай две гумени топчета/ограничители/-от двете страни на вирбела!Посредством тях регулираш височината на монтажа! ;)
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”