Как се лови зарган?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
wohim
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 194
Регистриран на: Сря Май 05, 2004 10:16 am
Местоположение: Варна

Мнение от wohim »

здревей Д`Урумов,
тези заргани къде ги закова
хайде не се стискай дай инфо
durumov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2346
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 8:13 pm
Местоположение: Варна,морето, сините вълни
Обратна връзка:

Мнение от durumov »

wohim написа:здревей Д`Урумов,
тези заргани къде ги закова
хайде не се стискай дай инфо
...по по-раничко
...на по-плитичко
...под носа на града
...освен буни има и райони м/у тях
...вечер разузнаваш
...сутрин хващаш
... :wink:

...ама не винаги е така... :lol: :lol: :lol:
били сме предупредени. Трябвало да слушкаме, Батка! Да имат много здраве от 12тата миля. GSMа ми го знаят който трябва!
badvan
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 09, 2005 1:49 pm
Местоположение: там където

Зарган на конец

Мнение от badvan »

Аз пък тази есен смятам да усвоя метода как се хваща зарган на конец. В Турция предимно така го хващат - вместо червей слагат снопче копринен конец. Миналата седмица пробвах на нос Агалина и ми удари нещо едро на оранжев конец. За съжаление вятърът беше отвратителен и трябваше да прибера такъмите. Тия дни ще пробвам пак и ще докладвам.
Само едно не мога да разбера. Турците продават конеца с възелчета, а тук в Бургас спорим по въпроса дали накрая на конеца трябва да има възел. Някой наясно ли е да подскаже?
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Re: Зарган на конец

Мнение от justinian »

badvan написа:Аз пък тази есен смятам да усвоя метода как се хваща зарган на конец. В Турция предимно така го хващат - вместо червей слагат снопче копринен конец. Миналата седмица пробвах на нос Агалина и ми удари нещо едро на оранжев конец. За съжаление вятърът беше отвратителен и трябваше да прибера такъмите. Тия дни ще пробвам пак и ще докладвам
badvan,моля те дай малко повече информация относно този метод на риболов.Доколкото разбирам куката се оформя като за чепаре,но вместо перо се поставя разнищен конец.В Бургас продават ли някъде тази турска стока?
От своя страна и аз ще ви споделя,че пробвах с оранжев силиконов червей-купих го от Пловдив.Улових няколко чернокопчета.Зарган не успях да хвана,но го отдавам на това,че през този ден просто нямаше риба.Това доста ме обнадежди,защото ми омръзна да давам по лев и петдесет за 20 червея.
Наслука на всички!
С уважение:JUSTINIAN
durumov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2346
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 8:13 pm
Местоположение: Варна,морето, сините вълни
Обратна връзка:

Re: Зарган на конец

Мнение от durumov »

justinian написа: пробвах с оранжев силиконов червей-купих го от Пловдив.Улових няколко чернокопчета.Зарган не успях да хвана...
Колега, колко ченокопа хвана точно и в какво състояние бе изкуствената ти стръв....... а след 20ия-30ия ченокоп каква ще бъде, в каква кондиция(външен вид, здравина, например).
Знае се, че атаката на чернокопа е якичка....ако прехвърлим това за заргана - при 2,3,5 броя - добре,.
.... ами при 20-30, ще остане ли той цял-целениък......
Все пак не си казал каква му е цената, за да си направим сметката с колегите риболовци
...е ли е изгодно :wink:
- защото и аз давам за морски червей(50бр.-1,50лв.)
ако пък имаш желание и възможност - качи го на *.jpg този червей да го видим...а м/у другото и в други цветове разполага ли магазина, от който си го купил?
Мен ако питате...досега голяма рядкост е заргана да удря на изкуствено(поне по Северното Черноморие)...но трябва да се опита, знае ли човек от къде ще изкочи заека. Аз доста съм мислил и опитвал по тоз въпрос - дамски чорапогащник лента/и , ламе/ламенца(бели, жълти, златни, сребърни); конец - бялочервен, жълточервен..и т. н. Успехи съм имал само колкото да и привлека вниманието...
...и тогава тя си отива на червея и си го лапа :lol:
били сме предупредени. Трябвало да слушкаме, Батка! Да имат много здраве от 12тата миля. GSMа ми го знаят който трябва!
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Мнение от justinian »

Утре ще ви пратя снимката,а цената на силикончетата е 1 лев.Имаше и други силиконови примамки,но ми се видяха доста груби и обемни,затова не купих от тях.Мястото откъдето ги купих е склад на "Трабуко".
Относно броя на хванатите чернокопи-3,големи колкото бръснарски ножчета.Днес хванах четири заргана,единият от които беше съвсем приличен по размер.От 18,00ч до към 20,00ч непрекъснато скачаха ята заргани,но бяха на около 150 метра от брега.Явно вече рибата се групира .Не пробвах силиконите,тъй като риба имаше,но не кълвеше.
Аватар
stoned
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 9:59 am
Местоположение: Варна

Мнение от stoned »

Преди няколко дена ходихме в Кранево с няколко приятели и единия от тях си беше купил точно такъв силиконов червей някъде от Варна ама незнам точно от къде, забравих да го питам. Хвана 2-3 чернокопа на него - дребни, нито една заргана, пък и не видях някой да е хванал заргана около нас, явно тоя ден е нямало. Обаче червейчето доста прилича на истинските и е доста здраво, изглежда ми добро и за заргана.
ЗАРИБЕН
durumov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2346
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 8:13 pm
Местоположение: Варна,морето, сините вълни
Обратна връзка:

Мнение от durumov »

... :roll: от 15 дена нямам никаква заргана уловена в залива на Варна, Другаде не съм ходил.
чернокопа...чернокопа...чернокопа - мразя я тази дребна вредна твар...всичката се е скаталa или си е билa камшика надалеч.
Последно промяна от durumov на Чет Сеп 15, 2005 1:22 pm, променено общо 1 път.
били сме предупредени. Трябвало да слушкаме, Батка! Да имат много здраве от 12тата миля. GSMа ми го знаят който трябва!
executor
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 561
Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 8:33 am
Местоположение: Varna

Мнение от executor »

Вчера бях на буната на хотел Ной.Общо на цялата буна се извадиха 5 заргани.Познайте кой ги изкара и петте :D :D :D .Всички опитваха на плуваща бомбарда,а аз като им видях резултатите заложих на потваща :roll: Интересното е че и петте ги изкарах замятайки към брега,на плиткото.Навътре нямах заргански удар.Само чернокопчетата пасяха.На дъно изкарах и една платеринка към 400 гр.
Джо
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Юли 31, 2005 11:58 am
Местоположение: Варна

Мнение от Джо »

Здравейте, колеги!
Първите три почивни дни ходих да пробвам в залива. Резултат: Траката - 5, Дружба яхтеното - 2. Вчера, 6.09, ходих на камъните между Тюленово и Шабла. Време - прекрасно - слънчево, почти тихо (нетипично за района). Скали и бистра вода. Красота... Резултат: от 11 до 2 ч. - 30 бр., от 2 до 4 - 2бр. (плюс 1 бр. водолаз). Всички на потъваща бомбарда. Видът обаче нямаше особено значение, тъй като навътре, където основно бяха ударите, имаше силно течение и то качваше бомбардата и такъма съвсем на повърхността. Бидем - 0.10, но и на 0.14 интензивността на ударите беше същата. Куки - ном.12 + ном.13. Удряше добре, гонеше - понякога по 5 -6 удара един след друг, но много се откачаха, веротно защото беше дребна; само 4-5 заслужаваха внимание (и те бяха с хайвер). Платерини почти нямаше. След 2 ч. дребният чернокоп се активизира, а зарганата почти изчезна. След 4 ч. пробвахме и на естаскадата. Там - почти пълно мъртвило, с изключение на познатия до болка дребен чернокоп.
Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

Мнение от камен »

В неделя на Кранево 8 заргани 4 платерини доста чернокоп и няколко граци :wink:
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Мнение от justinian »

Здравейте!
Обещах да пратя снимка на силиконовия червей.Снимах го,но не знам как да постна снимката във форума.Моля някой да ми обясни.
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Мнение от fixxer »

оп оп, ето пресни снимки от днес. повечето рибки са иларии или платерини(не ги различаваме точно) а като се върнем в софия ще качим и тези на които преобладава заргана :)

http://gallery.nariba.com/showgallery.php?cat=551


Изображение
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Аватар
DOCTORA
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 12:48 am
Местоположение: АННГЛИЯ

Мнение от DOCTORA »

Добре че не умеете риболова колкото фотографията.
Вие за "камера шейк" не сте ли чували бе хора?

Изображение
BORN TO FISH, FORCED TO WORK!
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Мнение от barutchiata © »

Евала Докторе!
Публикувай отговор

Обратно към “Рибите, навици, особености и как да ги ловим.”