Размишления по Акваскутера

Модератор: nkolev66

Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Размишления по Акваскутера

Мнение от spear »

Ако е правен специално за това борда може и да не товари ръцете, направи ми един батка и ми дай да го тествам няколко месеца :D
Аз тоя уикенд бая километри пак му навъртях и определено мога да кажа, че моето седло е по-удобно от топката - тествах и двете. По-удобно е, защото при по-голям преход(2-3км) без почивка, въжето което преминава точно през мъдете(с извинение) ги натиска и започват да наболяват. Поради тази причина през половината път бях леко разкрачен а на моменти свалях седлото до сгъвката на коленете. Ако съм с топка това няма как да стане веднага я изтървам.
И още нещо да добавя. Носих си шише от минерална вода 1.5л с резервен бензин. Докато се обличах от слънцето прегря и видях, че върху планшета ми е пуснало бензин. Изпуснах му излишния въздух и след това от студената вода се беше сгърчило навътре и просмукало 2 пръста вода. Добре, че не ми свърши някъде бензина, щях да сипа вода с бензин.
За целта вчера си купих от ebay специална бутилка за бензин http://www.ebay.co.uk/itm/290684844516" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Просто за статистиката моя гори 1л бензин на 5км като половината бяха срещу доста силно течение :)
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Размишления по Акваскутера

Мнение от spear »

spear написа:Понеже имах подобен проблем и да не обяснявам на всеки по телефона как се прави ще го обясня тук.
Ако скутера пали трудно или гасне след като бъде вкаран във водата е нужно да му се вдигнат малко оборотите. Причината е различното атмосферно налягане при теста в завода и тук.
Това става с ей това ключе(всеки го има в синия комплект):

Изображение

Махате гуменото калпаче и виждате тези 2 "болта". Интересува ни само болта с буква Н:

Изображение

Пъхаме ключето в него и завъртаме по часовниковата стрелка 1/4 оборот(45 градуса):

Изображение

След това влизаме в морето и пробваме и ако е нужно(скутера гасне) пак леко врътваме още няколко градуса болта.

В случай, че това не помага при паленето сменете свеща с резервната и пак пробвайте.
Когато е на смукач(run/marcia) трябва да се дръпне няколко пъти докато се чуе опит за припалване. След като се чуе трябва да се премести лостчето в положение start/stop и тогава пак да се дръпне.
Октана на бензина не е от значение важно е маслото да е качествено и задължително синтетично.
Имам грешки в този пост, но не мога да го редактирам.
Смукача е - start/stop червеното лостче е нагоре - първо в това положение дърпаме 1-2 пъти.
a run/marcia си е вече за запалването(червеното лостче е надолу) - дърпаме 1-2 пъти и пали.
Октана е по-добре да е 98. Не е нужна смяна на свеща при нов неползван скутер.
Писал съм:
След това влизаме в морето и пробваме и ако е нужно(скутера гасне) пак леко врътваме още няколко градуса болта.
това е грешно. При потапяне във вода оборотите падат. Нужно е да се натегне малко газта. Завъртате този болт по часовниковата стрелка няколко пъти(съответно хода на ръчката на газта става значително по-малък):

Изображение
deso_bg
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 320
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 4:45 pm
Местоположение: София

Re: Размишления по Акваскутера

Мнение от deso_bg »

Spear, с тия инструкции някъде си се изгубил в превода :lol: :mrgreen:

Няма как да регулираш празен ход с винта за качеството на сместа във високи обороти :rolleyes: Пипаш ли единия от винтовете за сместа то трябва да врътнеш и другия...Принципно докато моторетката се разработи би трябвало заводски да е настроена да работи с по-богата смес, за да се маже по-добре. Предполагам заради което пали и по-трудно. Общо взето докато не изгориш десетина резервоара работа по винтовете L,H нямаш :D Регулирай си оборотите само с винта за дроселовата клапа и то на загрял двигател и го карай по възможност на цялата газ :lol: После, когато си регулираш карбуратора за нормална екплоатация, пак оставете една идея по-богата сместа във високите, заради режима в който му е писано да работи :wink:
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Размишления по Акваскутера

Мнение от spear »

Прав си, това беше само в началото. След като го пипнах в началото на сезона дали от това или, че водата се стопли, но повече проблем с палене не съм имал - винаги пали с 1-то дърпане. Изкарах интересен сезон с моя акваскутер, нямам пропуснат уикенд без него, опознах доста секи по южното черноморие както и нови бурунчета :).
В Турско дори имам и вече един арест със скутера, но ми се размина и не ми го взеха комшиите :)
Смятам, че вече е напълно разработен изминал съм с него около 100км. Винаги го карам на пълна газ и по принцип винта за дроселовата клапа е натегнат наполовина още от самото начало.
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Размишления по Акваскутера

Мнение от spear »

Посетих миналата седмица COMER - производителя на акваскутер носейки с мен един гаранционен скутер с клеясала ръчка на газта. Направих интересно клипче от ремонта, ето го сложил съм и БГ субтитри: https://www.youtube.com/watch?v=PXl1obytAX4" onclick="window.open(this.href);return false;
изберете HQ - 1080p
Аватар
Valyo68
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 240
Регистриран на: Вто Авг 04, 2009 11:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Размишления по Акваскутера

Мнение от Valyo68 »

Перфектна работа! Поздравления Юли. :drinkers:
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Размишления по Акваскутера

Мнение от spear »

Финна регулировка на карбуратора на Акваскутер: https://www.youtube.com/watch?v=LXg-HD0SmF8" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Размишления по Акваскутера

Мнение от spear »

Макар, че го издискутирахме надълго и нашироко в групата "Подводен риболов" във Фейсбук, добавям и тук новите закопчалки за харпун на бодиборда ми, които открих къде се продават(Кауфланд, Баухаус и Практикер при авто аксесоарите) благодарение на Златко Баретата:
Прикачени файлове
bui3.jpg
bui3.jpg (382 KiB) Преглеждано 4276 пъти
bui2.jpg
bui2.jpg (313.47 KiB) Преглеждано 4276 пъти
bui1.jpg
bui1.jpg (313.71 KiB) Преглеждано 4276 пъти
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Размишления по Акваскутера

Мнение от rikitikitavi »

Даааа
много се разбира от една снимка само. Ако обичаш кажи от къде се сдоби с ролерчето и за какви точно ситуации е за предпочитане да сме с метални тетива.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Valyo68
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 240
Регистриран на: Вто Авг 04, 2009 11:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Размишления по Акваскутера

Мнение от Valyo68 »

Относно ролера, мисля че е изработен от Балчишкия тюлен, майстор Коце. А Юли ще каже прав ли съм!
Ах къде ги криели тези маслинки, мерси на Златко и на Юлиян за информацията. Край на велкро то!
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Размишления по Акваскутера

Мнение от spear »

Да, Коцето от Балчик( https://www.facebook.com/kostadin.kanav ... tos_albums" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false; ) е майстора на този ролер.
Ники когато харпуна е алуминиев няма смисъл от дайнима желъд. Металния е по-удобен, най вече че не е нужно да го сменяш след 200-300 зареждания както става с този от дайнимата.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Размишления по Акваскутера

Мнение от rikitikitavi »

spear написа:Да, Коцето от Балчик( https://www.facebook.com/kostadin.kanav ... tos_albums" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow ) е майстора на този ролер.
Ники когато харпуна е алуминиев няма смисъл от дайнима желъд. Металния е по-удобен, най вече че не е нужно да го сменяш след 200-300 зареждания както става с този от дайнимата.
Благодаря
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
gomu
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Ное 11, 2015 5:23 pm

Re: Размишления по Акваскутера

Мнение от gomu »

моля за съвет!
как да зазимя скутера
в резервуара имам смес около 200 мл
след източване да го паля ли и след това да махам свещта и процедурата с масло
каран е в солена вода и след това измит
да разглобявям ли стартера въже и тн ида ги мия смазвам
съвет от опитните моля
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Размишления по Акваскутера

Мнение от spear »

Добавяш към тези 200мл още 2% масло, палиш го за 5 секунди и си готов със зазимяването.
Аз моя го пръскам с CRC 6-66 Marine след всяко подсушаване.
И двете процедури са ми препоръчани от COMER - производителя.
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Размишления по Акваскутера

Мнение от spear »

Понеже това е 1-я скутер, който се наложи да пратим на Комер за гаранционно обслужване реших да опиша проблема тук и да се види какво му е било, някой може и да му помогне в бъдеще тази информация.
Скутера беше закупен преди 4 месеца и клиента го е ползвал не повече от 20 часа. В един момент скутера започва да прекъсва и да гасне докато работи, в следвашия момент дори не може и да запали. Приятели сме с колегата, знам как го ползваше(пред мен единия път изсипа 1 литър вода от въздушната камера - оставил го да се върти в кръг а той гонил октопод през това време) и предполагах какво се е случило.
Препоръчах му направо да изпратим скутера в Комер и той се съгласи.
В документа се написана на английски причината, превеждам:
"През шнорхела е влязла вода и от там в карбуратора, запушва жигльорите и спира подаването на горивото. В резервоара беше намерен пясък и сол. Напомняме, че е задължително да се ползва само препоръчаното двутактово масло!"

Ето какво се вижда след като са го разглобили:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ето какво е сменено:
Изображение
- филтър
- сегменти
- свещ
- изпускателен клапан
- комплект гарнитури за карбуратора и двигателя
- комплексно осблужване и настройка на стенд
Тотал 82 евро + транспорта в 2-те посоки.
Клиента плати целия ремонт, защото е по негова вина.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”