На лафче за подводния риболов

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: На лафче за подводния риболов

Мнение от ildobrev »

Неопрен петица е почти универсален за нашето море. Ако ти стане топло - пускаш малко вода през врата. Ако се поразровиш по форумите, можеш да намериш и добри неопрени, втора употреба, на сносни цени.
Аватар
express.servise
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 2:43 pm

Re: На лафче за подводния риболов

Мнение от express.servise »

Като гледам снимките другото спешно освен закупуването на 5мм-ров неопрен е да прехвърлиш 3-4 кг от тежестите към гърба .Жилетките струват от 40-80лв .Има и начини да си направиш сам от стар неопрен или гума на камион .При продължително гмуркане може да те заболи кръста.
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: На лафче за подводния риболов

Мнение от fishermann2 »

Благодаря за съветите,ще се съобразя с всичко казано. :D
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: На лафче за подводния риболов

Мнение от fishermann2 »

Днес около трета буна Варна следобяд...,мизерия.Нищо заслужаващо вниманието не видях.За сметка на това,имаше много пасажи с хиляди дребни зарганчета дълги по един показалец.Попчетата не ги броя.
Утре отивам на север,но точно къде още не съм решил. :D
Нямам търпение да "прасна" първата платерина. :D
Успех колеги и пускайте снимки,че аз още няма с какво да се похваля.Абе,
май съм още шумничък във водата и рибата не ме доближава. :oops:
Аватар
Angel73
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 1:16 pm

Re: На лафче за подводния риболов

Мнение от Angel73 »

Не съм сигурен дали за тази тема е питането ми ,но все пак ще се пробвам пък каквото стане :)
Искам да се гмуркам в района на Камен бряг или Тюленово ,но не съм сигурен дали има подходящи пътеки по които да
се слиза до водата или пък поне малко пясък за жената :). В Тюленово съм бил и знам само за стоянката на лодки близо до едни хотели,където е по равно ,но има ли и други удобни места ? Ще съм благодарен ако някой има наблюдения за района и реши да сподели с мене ...
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: На лафче за подводния риболов

Мнение от baretata »

Надблюдение на Камен бряг от днес. Вълната е около 3-4 бала, така че тези дни не си хаби бензина да ходиш нагоре. Миналата седмица бях на Огънчето-Камен бряг, видях че точно пред него има пътечка която слиза чак долу край морето, така че може да се влиза оттам. За Яйлата също знам че има пътечка въпреки че се слиза трудно, но сам си реши.
Пашата обича смелите.
Аватар
Angel73
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 1:16 pm

Re: На лафче за подводния риболов

Мнение от Angel73 »

Благодаря ти за инфото барета,аз мислех да се разходя до там другата седмица ,а до тогава има време ако и други колеги знаят нещо да казват без притеснения :)
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: На лафче за подводния риболов

Мнение от fishermann2 »

Привет на всички!
Часа е малко късен,но се прибирам от рожден ден на племенницата.И понеже ми е малко понатоварена програмата и занапред също,пиша сега,въпреки,че ми я няма музата.
Та,в петък се запознах на живо с колегата boqn_belchev,по предварителна уговорка,да ходим някъде по морето и да споделя опит,а аз да прихвана нещо. :D Искам да споделя пред всички,че толкова отзивчив и всеотдаен човек скоро не съм срещал.Нямаше скрити неща,нямаше въпроси на които да не обяснява подробно и да не набляга на детайлите,за които всички знаем колко са важни за един "новобранец" като мен в хобито.Просто се раздаваше безрезервно.Това е човек от който много могат да се поучат, за любовта и страхопочитанието едновременно,която той изпитва към морето.Тоя човек, просто обожава морето пред което ние сме само прашинка и му се прекланя, независимо дали го е дарило с нещо.Прекланя му се ,просто за това,че го е допуснало до себе си.
Благодаря ти за всичко Бояне!
Благодаря ти за споделения опит и познания,за отношението и затова,че заразяваш с любовта и уважението си към морето всички които те познават.Надявам се,че ще ми позволиш пак да се срещнем и да погмуркаме заедно.
Ще публикувам и снимка на която съм аз,с уловени от Боян риби,но не всичките,а само тия от седобедното гмуркане,защото тоя от сутринта бяха в хладилната чанта в колата.
Пожелавам успехи и много емоции на всички колеги. :D
Прикачени файлове
1157637_4862152925521_1792182764_n[1].jpg
1157637_4862152925521_1792182764_n[1].jpg (104.84 KiB) Преглеждано 1474 пъти
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: На лафче за подводния риболов

Мнение от rikitikitavi »

Бобито е готин пич и има какво да научи всеки един от нас. Разбрах, че и тебе е тествал как се правиш на дива коза. Ще се радвам да се запознаем ако имаш желание де. Ако мога да помогна с каквото и да е -питай.
и наслука
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: На лафче за подводния риболов

Мнение от fishermann2 »

rikitikitavi написа:Бобито е готин пич и има какво да научи всеки един от нас. Разбрах, че и тебе е тествал как се правиш на дива коза. Ще се радвам да се запознаем ако имаш желание де. Ако мога да помогна с каквото и да е -питай.
и наслука
Здравей!
Боян наистина е доста напред,поне в моите представи.Резултатите сами говорят.Бих се радвал и на половината на постиженията му.
Удоволствието ще е мое да се запознаем.Тогава мисля и да пораздърпаме нещата от различна гледна точка.А щом хобито ни е едно,то разговорите ще са безкрайни. :D
Успех и до скоро.
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: На лафче за подводния риболов

Мнение от baretata »

Искам да се похваля с днешните си подводни резултати. От днес съм собственик на Сунто Д 3, втора ръка, ама такива ми са възможностите. На днешното състезание нямам гмуркане под 10 метра, всичко е между 12,8 и 15,4 метра. Много съм горд със себе си, на 15,4 метра направих апнея 1, 27 мин. Кефя се много. Риба нямаше , ама съм доволен с апнеята.
Пашата обича смелите.
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: На лафче за подводния риболов

Мнение от spear »

Браво Златко! Утре ще имаш риба, вече си там където са най-интересните риби :)
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: На лафче за подводния риболов

Мнение от fishermann2 »

baretata написа:Искам да се похваля с днешните си подводни резултати. От днес съм собственик на Сунто Д 3, втора ръка, ама такива ми са възможностите. На днешното състезание нямам гмуркане под 10 метра, всичко е между 12,8 и 15,4 метра. Много съм горд със себе си, на 15,4 метра направих апнея 1, 27 мин. Кефя се много. Риба нямаше , ама съм доволен с апнеята.

Поздравления! :supz:
Като ти гледам постиженията,имам чувството,че съм дефектен. :D :rolleyes:
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: На лафче за подводния риболов

Мнение от baretata »

За жалост Юли вече се прибрах във Варна, тъй като съм резерва в отбора. Ще ги търсим някъде тук или на 18.09 в Тасос.
Пашата обича смелите.
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: На лафче за подводния риболов

Мнение от boqn_belchev »

Ей още малко ще ми изгрее и ореол. Недейте така би момци. Не съм такъв светец, просто така се е случило в момента, човека насреща , мястото и т.н. Радвам се че така го чувстваш, но за да постигаш някакви резултати ще трябва много да дадеш време, тренировки, и малко по малко всичко ще си дойде на мястото. Аз първата година вземах само попчета 2007 бях на Шкорпиловци без неопрен и първият ми улов, беше 7 попчета. Та при едно от гмурканията тогава видях една платерина. Ти вече имаш първите точни попадения. Само не трябва да ходиш да ги бучиш а да си спокоен и уверен. Не бързай така ще пропуснеш ценни уроци на преживяното и опита. Големите риби идват след много години във водата аз до миналата година повече от 5 риби почти съм нямал. Сега ми се въртят едни мисли да не взимам повече от 5 тя е само дар. Да те похваля и аз:
Та не си парва младост, но духът ти млад. Като ми каза и за перона в кракът ти чак съжалих, че те карах, като коза както каза Ники да се катериш. Но не измрънка дори и за секунда, че ти е зор. През повечето време малко се притеснявах за теб, но ти излезе много мъжко момче. То вярно, че програмата беше натоварена, но вече знаеш, че със правилни почивки всичко става. Идва зима и е момента да се огледаш по оборудването си и да намериш повече време за теорията, която ще трябва да изпитваш бавно стъпка по стъпка много е важно да не бързаш да правиш големи резултати и всичко ще си дойде на мястото. Пожелавам ти много приятни моменти в безкрайното море.
Барета поздравления за придобивката да ти донесе насладата от постигнатите резултати!
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”