как да си напрвим тежести за баластен колан

Модератор: nkolev66

Аватар
alex_vp
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Май 20, 2009 6:37 pm
Местоположение: Бургас

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от alex_vp »

Благодаря Снайпер, доста интересни предложения и не трудни за непрофесионалист да ги направи. а ето линк за цялата работилница на руските колеги http://apox.ru/content/category/3/74/71/ , доста неща има вътре само да разбирате руски ;)
life_is_ a_dive
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Авг 30, 2009 9:19 pm

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от life_is_ a_dive »

Браво за калъпите !!!
Мисля, че това е много полезно инфо за всички начинаещи харпунджии по отношение на тежестите за баластния колан. Предполагам, че не всеки би могъл да си купи всичките тежести които са му необходими и това е полезна информация поне с нещо да започне.
life_is_ a_dive
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Авг 30, 2009 9:19 pm

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от life_is_ a_dive »

Аз това лято на морето като бяхме на почивка си купих към 5кг. баласт, които за без неопрен ми бяха достатъчни. Все пак съм и доста едър на килограми :lol: , останалите тежести си отлях сам по модел подобен на този, който колегата предложи от руския сайт !!!
life_is_ a_dive
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Авг 30, 2009 9:19 pm

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от life_is_ a_dive »

някой, от колегите който си е изработил баласт за гърба ще помоля да сподели своя опит в тази тема поне с някоя друга снимка !!!
Аватар
Amfibiq
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Сря Яну 05, 2011 11:31 pm
Местоположение: София

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от Amfibiq »

Колеги, и аз ненамерих никакво инфо за баласт на гърба... как изглежда, как се закрепва, задължително ли е да си купим раничка за тежестите или има и друг начин ... то е ясно че всичко опира до пари :) ако имаш в повече пазаруваш ако не си приспособяваш. Искам да попитам и за тежестите за крака, това е нещо ново за мен, та как изглеждат каде се слагат и за ккаво служат? неможе ли да си се сложат повечко на кръста ?
благодаря предварително на всички които споделят своя опит... без вас всичко ще е доста по трудно и бавно да не казвам, че ще се загуби от удоволствието да споделиш това което знаеш или си преживял :)
Само нинджа може да настъпи друга нинджа!
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от Pretor »

Браво Spiner! Руския инженерен гений може да се сравнява само с българския :wink: :D .
Изображение
Аватар
alex_vp
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Май 20, 2009 6:37 pm
Местоположение: Бургас

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от alex_vp »

1. Тежест за гърба или т.н. самар - http://www.divingshopbg.com/kolani/harness-7kg.html, http://www.divingshopbg.com/neoprenovi- ... hesti.html Използва се предимно когато имаме нужда от повече баласт (повече подкожни мазнни, по-дебел неопрен и др). Служи за разпределяне не тежеста и намаляване напрежението от кръста като е пренася по гръбнака. Има различни модели както виждаш.
2. Тежести за глезените - http://diverstore.net/product.php?id_product=841. Прнципно се използват за намаляване плаваемоста на краката с плавниците защото като сложиш долнището, чорапите и предполагам в началото пласмасовите плавници. краката ти стават доста плаваеми все се вдигат към повърхноста, а това повярвай ми хич не е приятно докато си в засада зад някой камък :)
Аватар
Amfibiq
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Сря Яну 05, 2011 11:31 pm
Местоположение: София

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от Amfibiq »

Супер полезно, мерси много сега съм една идея по просветен . . .
имам въпрос относно макарите дето се монтират на харпуните.
защо ги слагат ? все пак въжето което е около 4-6 метра не е ли достатъчно ? и понеже засега имам един турски харпун 80см с два ластика, ще ми е от полза ли да му слагам такава макара и лесно ли се слага?
Само нинджа може да настъпи друга нинджа!
Аватар
alex_vp
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Май 20, 2009 6:37 pm
Местоположение: Бургас

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от alex_vp »

Някак си да сложиш на този харпун мкара е като да сложиш на свинче - звънче :). То не че не може ама няма смисъл. Макарата се използва при улов на по-големи и силни риби. Целостната идеяе, че като удариш рибата и тя се изреля на пред мкарата й отпуска достатъчно въже рибата да не се скъса, а да може да се умори един вид или да се скрие в някоя цепка, а ловеца да може през това време да излезе да се подготви за новото гмуркане без да губи рибата. Както казах това е подходящо за по-големи риби защото платерините, които обикновено ловуваме не са тлкова силни и няма чак такава нужда да слагаш макара. Не съм особено запознат дали с макарата шанса да скъсаме риба е по-малък. И аз тука ще се надявам на отговор, защото сега точно този ъпгрейд ми се върти в главата заедно с една ергономична дръжка :).
Аватар
Amfibiq
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Сря Яну 05, 2011 11:31 pm
Местоположение: София

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от Amfibiq »

Алекс :) аз като незнам затова питам не съм се фукнал да я купувам ... а и без това незнам каде се ходи за големи риби :) аз по скоро за калмари ранна пролет в гърция да се пробвам . . . не че знам каде точно там но ... се ще намеря :)
просто се подготвям за да знам като вида киликандзер да стрелям или да не стрелям :) се пак късмента на начинаещия не трябва да се подценява затова от сега съм се захванал да бистря неяснотиите че лятото да се доизшлайфам и да останат възможно най малко неща не купени че да не ми се съберат разходи накуп ... :)
Само нинджа може да настъпи друга нинджа!
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от australia »

Amfibiq написа:аз по скоро за калмари ранна пролет в гърция да се пробвам . . . не че знам каде точно там но ... :)
Батка може и да знаеш ама може и да не знаеш в гръцко требва разрешително и е забранено да ползваш фенер :!: :!: :!:

СОРИ за СПАМА
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
Аватар
Amfibiq
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Сря Яну 05, 2011 11:31 pm
Местоположение: София

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от Amfibiq »

Как така разрешително? за какво за каде за кога ? и защо да е забранено ползването на фенери? лелееее това е само ново инфо ? може ли повечко и по подробна светлина ?
Благодаря предвартелно ...
Само нинджа може да настъпи друга нинджа!
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от Pretor »

Прочети това http://www.spearfish.org/e107_plugins/f ... .php?25651 особено последния пост и това http://www.spearfish.org/e107_plugins/f ... .php?31083
Изображение
Аватар
Amfibiq
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Сря Яну 05, 2011 11:31 pm
Местоположение: София

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от Amfibiq »

Вече се избистри мътилката :) много благодарско колега ... незнам какво ще правя без пичове като вас :finga:
Само нинджа може да настъпи друга нинджа!
tns
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 11:16 am

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от tns »

Да използвам темата на колегата за тежестите и да попитам за моя проблем дали някои може да ми даде размери на тежести за жилетка с тегло 950гр.-1кг. за жилетка Апнея.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”