как да си напрвим тежести за баластен колан

Модератор: nkolev66

life_is_ a_dive
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Авг 30, 2009 9:19 pm

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от life_is_ a_dive »

в кой пещерен клуб сте си правили тежести аз също съм от тези дето се завират по всякви дупки. Иначе че съм от четата на чепеларския змей. поздрави !!!
life_is_ a_dive
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Авг 30, 2009 9:19 pm

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от life_is_ a_dive »

Наскоро си се занимавах с отливане на тежести мисля, че ако човек има време за губене и му се занимава би могъл да си прави отливки, ако не му се занимава то тогава си ги купува. Кой как намери за удобно !!!
terzo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 703
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 1:52 pm
Местоположение: Равда

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от terzo »

Нека и аз се включа в темата и ви покажа с какви калъпи си одливам тежестите.Единият е 1кг. а другият 2кг.URL=http://terzosub.snimka.bg/fishing/sezon ... 5.16880423]Изображение[/URL]URL=http://terzosub.snimka.bg/fishing/sezon ... 5.16880434]Изображение[/URL]URL=http://terzosub.snimka.bg/fishing/sezon ... 5.16880456]Изображение[/URL] А това е резултата.URL=http://terzosub.snimka.bg/fishing/sezon ... 5.16880471]Изображение[/URL]
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от vatus56 »

Перфектно си се справил Лъчо. :)
Никоя риба не е по - важна от живота !
deso_bg
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 320
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 4:45 pm
Местоположение: София

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от deso_bg »

@terzo
Тия калъпи как ги направи(или кой, къде, за колко ).Гледам, че са алуминиеви. Ние правихме с един колега от форума гипсови, обаче след 3-та отливка се пукат :oops: ем армировка им бяхме правили. Иначе отляхме 10 килограма за един колан и до там са трева пак калъпи :lol: :lol: :lol:
Аватар
alex_vp
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Май 20, 2009 6:37 pm
Местоположение: Бургас

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от alex_vp »

Лъчо, супер са ти калъпите, и аз няма да се разсърдя ако отговориш на Десо ;). Аз също си лях сам тежетите. Първо пробвах и аз в гипс ама ги сполятя същата съдба като на колегата Десо. После реших да ги правя то ПДЧ плоскости, взех една за 50ст. от практикер от тия изрезките и с триончето я нарязах на подходящи парчета 7/9см и 8/10см. Направих и стените да са високи около 2-2,5см и ги закрепих с видички за дъното, а ако останат някакви процепи ги запълвам с мокър хляб :) (винаги имаме под ръка, а и ръбовете не са толкова остри), за отворите ползвам две летвички по 5см от ламинат и докато отливам оловото с едната ръка с другата ги придържам към дъното. Общо взето изкарват за по 2 - 3 тежести, ама поне са лесни за направа
yavorsub
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 6:18 pm

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от yavorsub »

Опитайте да покриете гипса със силикон за висока температура.Повече ще издържи, но пак ще се съсипе.Наистина ли си заслужава блъскането вместо да си купиш готови ? :?:
adventurebg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 10:01 pm
Местоположение: Слънчев Бряг
Обратна връзка:

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от adventurebg »

:) Соред мен си заслужава, но ако имаш калъп или да вземеш от някой. Иначе за да ти ги направят от алуминий ще ти излезе към 40- 50 лв. за калъпите имам предвид.

Проста сметка за 12.8 кг. баласт

от магазина: 8 X 1.6 кг = 160 лв

в къщи: 8 X 1.60 кг. = 12.80 лв + гас 2лв

Можеш да си купиш плавници с остатъка :) а за колан една тока е 4-5 лв монтираш на парче вътрешна гума и си 6+
А времето: за 1 час си готов също след сезона очукани наранени, бързо претопяване и пак са нови :D така че от където и да го погледна все е по добре.
Последно промяна от adventurebg на Пон Яну 11, 2010 7:27 pm, променено общо 2 пъти.
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ТОВА, КОЕТО МИ ДАВА МОРЕТО!
deso_bg
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 320
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 4:45 pm
Местоположение: София

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от deso_bg »

yavorsub написа:Опитайте да покриете гипса със силикон за висока температура.Повече ще издържи, но пак ще се съсипе.Наистина ли си заслужава блъскането вместо да си купиш готови ? :?:
Според мен проблема на ши...я гипс е, че е прекалено хигроскопичен. Последните калъпи дори ги пекохме във фурната и пак дърпат влага от въздуха и при полседващо напълване с оловото директно се изпарява и го цепи. Верно , че отливахме 2 дена след като ги пекохме ама... Трябва да се пробва и на момента веднага след печенето :lol:

Някой пробвал ли е с калъпи от Стомафлекс?

Зависи, що пък да е блъскане мен ми беше интересно да видя к'во ще се получи :twisted:
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от vatus56 »

Яворе, доскоро и аз мислех, че не е необходимо да се блъскаш да си правиш тежести, но от известно време и мен ме натисна кризата и сега ако ми се налага да си спрятам баластен колан, от магазин, ще ми излезе минимум - 150 лв., което за момента си я бая сума. Така, че вече мисля, че направата на самоделни тежести за баласт. колан към настоящият кризисен момент, е напълно оправдана. :)
Никоя риба не е по - важна от живота !
Nasko Y
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Яну 07, 2010 8:38 am

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от Nasko Y »

Четох в един сайт за направа на калъп от блокче итонг.В такова блокче си направих форма и си излях тежест за гръб.
terzo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 703
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 1:52 pm
Местоположение: Равда

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от terzo »

За колегите който се интерисуват.Взех две тежести купени от магазина каквито имах отидох в една леярна и попитах дали могат да ми направят калъп майстора каза ,че е суперлесно само му оставх тежестите за мостра и след два дни калъпите ми бяха готови.Цената беше 60-65.лв не си спомням точно.
adventurebg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 10:01 pm
Местоположение: Слънчев Бряг
Обратна връзка:

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от adventurebg »

Ванка на пролет ела и ще ги отлеем на нашето място :D докато сложиш неопрена си готов. Ако мен ме няма Лъчо ще е там. Трябва едно газово котлонче и едно канче :D :D е после биричка :drinkers:
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ТОВА, КОЕТО МИ ДАВА МОРЕТО!
spiner
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 7:26 pm

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от spiner »

Здравейте,
дано Ви помогна с това:http://apox.ru/content/view/934/17/.
Успехи!!!!
spiner
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 7:26 pm

Re: как да си напрвим тежести за баластен колан

Мнение от spiner »

Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”