ПЛАВНИЦИ

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
Аватар
Шуменеца
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 2:19 pm
Местоположение: където всички земноводни живеят :)
Обратна връзка:

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от Шуменеца »

Спеар, тия ме отнесоха къмто 12-13 години, може и повече...Тоя Имерсион беше от първите внесени , но така или иначе не ги ползвам и ги резнах и сцепих, да пробвам тая концепция на Спорасуб ( май беше техен патента)
Dims
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Юли 22, 2010 9:45 am
Местоположение: Дупница

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от Dims »

Тези плавници добрили са?
Seac SHOUT S 1000
Да не злоопотребяваме с това което ни дава морето.
Аватар
penioprimorsko
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Май 20, 2010 11:16 am
Местоположение: Приморско

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от penioprimorsko »

Колеги,търся пера за плавници Бьоша Мондиал , втора употреба.Ако има някой стари плавници за продаване,че новите пера струват колкото плавниците.
Аватар
JIRO
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 1:49 am

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от JIRO »

penioprimorsko написа:Колеги,търся пера за плавници Бьоша Мондиал , втора употреба.Ако има някой стари плавници за продаване,че новите пера струват колкото плавниците.
Направо сменяй марката ако питаш мен,защото проблема отново ще стои след няколко години,избирай плавниците и по цена на резервни части пантофи пера,твойте плавници ъгълът им е много малък и работят както трябва само в едната посока като натискаш надолу...
maslin
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 8:44 am

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от maslin »

Ето, оказа се, че има нова нова мода. Твърди, дълбоки и здрави пантофи. Нещо като ботушите с които, хората събират торта в обора. С какво би могло да ни помогне такъв пантоф, питаме се ние ? Губиме най-малко мускулна енергия. Но може би губиме много повече умствена, докато се чудим, защо сме си закупили такива пантофи на безумна цена, вместо пантофите на Omer или Salvimar.Досега говорехме за рязане на водачите на перата, а от днес ще плуваме с ботуши ?!!!! Естествено, всеки иска карбонови пера, защото така лесно достига до 40-50 метра и лови големи риби. Как да познаем кои пера си заслужават ? При мен лично е производителят. Ако произвежда велосипеди, части за формула 1 и плавници, може би това е нашият човек. Къде да го търсим в Португалия или Испания ? Май, трябва да е в Италия. Лошото е, че C4 мисля не са мръднали перата си от няколко сезона и може би трябва да ги изключим. В Гърция има производители на бутикови харпуни, но перата им за мен трябва да са масово производство за да няма изненади на под 30 метра :) Та, колеги внимавайте за скрита реклама, комерсиални мисли и задни помисли.
5.08 STA. 115 DYN with stereofins in 50 meters pool.
Аватар
JIRO
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 1:49 am

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от JIRO »

[quote="maslin"]Ето, оказа се, че има нова нова мода. Твърди, дълбоки и здрави пантофи. Нещо като ботушите с които, хората събират торта в обора. С какво би могло да ни помогне такъв пантоф, питаме се ние ? Губиме най-малко мускулна енергия. Но може би губиме много повече умствена, докато се чудим, защо сме си закупили такива пантофи на безумна цена, вместо пантофите на Omer или Salvimar.

Ако пробваш истински пантофи за композитни пера последните два ще ти се сторят като дървени налъми за баня...

http://www.imersion.net/index.php?lg=2& ... 6&prod=245
Това е правилния пантоф за композини пера
yavorsub
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 6:18 pm

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от yavorsub »

Маслине можеш ли да конкретизираш написаното от теб в последния ти пост , понеже не разбирам какво точно искаш да кажеш.
Разбирам че иронизираш доста "писания" , но така изложени и аз чак се зачудвам.
Пък ако не иронизираш-дай малко светлина че и ние да се включим. ;)
maslin
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 8:44 am

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от maslin »

За пантофите, аз харесвам Омер Стингрей, Патоса не ми става на краката понеже ми е висок свода и не мога да дам мнение. А за перата, давай ти. Колкото повече инфо, толкова по-добре. Да започнем как да различаваме добрите от лошите карбонови пера ?
5.08 STA. 115 DYN with stereofins in 50 meters pool.
maslin
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 8:44 am

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от maslin »

Колега Жиро, нито се опитвам да правя реклама на някоя фирма, нито да давам акъл на някой. Всички нови разработки са без водачи на перата, виж Спорасуб, ГФТ карбонио,протитипите на Володя, проблема там е перото да е изключително здраво и да не се счупи. Аз лично не плувам в морето с карбонови плавници, в басейна съм ги изпробвал всичките и разликата е в дъжината на перото. Това е мое мнение и зависи от техниката на плуване. Защо мислиш, че Имерсиона е по-добър от Стигрея ?
5.08 STA. 115 DYN with stereofins in 50 meters pool.
Аватар
JIRO
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 1:49 am

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от JIRO »

Защото е изключително мек,пантоф който не затормозява по никакъв начин работата на перото,толкова е гъвкав ,че все едно няма нерви и перото ефективно работи с цялата си площ,като се огъва от основата(доста по малко усилие при плуване и гмуркане при една и съща или по добра скорост като сравнение с други) , въпреки горните качества доста по здрав от много други.
Желателно е да се монтира на прогресивно изтъняващо качествено композитно перо.Не съм пробвал но мисля че за пластмасови пера няма да стане.
yavorsub
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 6:18 pm

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от yavorsub »

Не смятам че аз трябва да кажа кои са добри и кои не.Мога само да си кажа личното мнение от тези които съм пробвал кои намирам за такива.А и вече го писах някъде. ;)
Темата за добрите плавници е огромна , и има много фактори които влияят на класифицирането.
Според мен избора на плавник е най-труден от цялата ни екипировка.Винаги съм казвал че най-"личният" елемент не е даже харпуна ни а именно плавниците .
А как да го изберем? трудно е.
Още повече ако нямаш избор или е ограничен. Пробвал съм доста известни и други не толкова , както и доста самоделки , като доста често съм оставал изненадан. ;)
За всеки вид риболов си има както определения харпун, костюм и т.н. , и съответните плавници.
Преди да ми скочите да уточня че визирам детайлно ситуацията и не се залъгвам че един перфектно екипиран риболовец с посредствени познания и умения на тази материя има някакъв шанс пред един опитен и "можещ" с посредствена екипировка. Но какво се случва ако съберем +вете на двете схеми? Е има доста снимки в пространството и знаете за какво иде реч. :)
Сега за перата(първо за тях) : лично предпочитам перата да са пъргави ! Ако за улеснение ги подредим като меки, средни, твърди, аз избирам тези дето са в горната граница на меките , точно преди средни.
Но да са пъргави ! :)
Смятам че и ширината на перото както и неговата дължина трябва да е силно персонализирана в зависимост от телосложението на гмуркача. Е това е посилно само за малцина , но все пак трябва да го отбележа.
Пантофа-той ни е на кракът и служи да предаде енергията ни на перото, освен да е удобен трябва да предоставя този обмен с МИНИМАЛНИ ЗАГУБИ !
За това той трябва И да е съобразен с твърдостта на перото на което е монтиран.
Ако не е -тогава много често идва ситуацията -видите ли тази известната марка прави такива боклуци. :)
galin don4ev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Авг 31, 2007 5:27 pm
Местоположение: Варна

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от galin don4ev »

Здравейте , от две години се запалих по подводния риболов. Доста неща изчетох, някои разбрах други почти а и доста неща не са ми ясни :) .Та започнах да се оборудвам, сега е ред на плавниците, та въпросът ми е какви ще са препоръките на опитните колеги аз съм се спрял на два модела :Selvimar (със сменяеми пера, които гледах в един риболовен магазин на живо) или Omer stingray (за които някои колеги тук говорят). За първите знам къде ги има в наличност в Варна , Omer има ли ги някъде в Варна и ако да къде.Да се има в предвид че досега не съм ползвал плавници. За мен единствената разлика е в цените на продуктите които и за двата модела са почти еднакви. Та приемам съвети ,Благодаря за съветите предварително :drinkers:
Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от ildobrev »

galin don4ev написа:... За първите знам къде ги има в наличност в Варна , Omer има ли ги някъде в Варна и ако да къде.Да се има в предвид че досега не съм ползвал плавници. За мен единствената разлика е в цените на продуктите които и за двата модела са почти еднакви. Та приемам съвети ,Благодаря за съветите предварително :drinkers:
Иди в магазина на Полиграфията и търси Момчил. Той продаваше преди време. Освен това е и харпунджия и може да те консултира и за други.
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от spear »

Едън съвет, избирай ги по грамаж и купи по-леките и по-меките :)
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2581
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от Диканаров »

Пробвай пантофът! Важно е да ти е удобен, да не те стиска някъде и да не ти трие на глезените! :wink:
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”