ПЛАВНИЦИ

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
galin don4ev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Авг 31, 2007 5:27 pm
Местоположение: Варна

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от galin don4ev »

Благодаря, едните ги държах (е не съм ги пробвал).Колегата ми обърна голямо внимание занимавах го поне половин час ( абе ката дете в сладкарница) и каза че когато реша мога да отида и да пробвам. Ама като не можах да намеря другите ,или аз не знам къде ги има та да ги сравня аз лично.Не че нещо много ми отбира главата ама да имам база за сравнение между двата модела или повече знам ли, но определено имам желание да са със сменяеми пера.Пак много благодаря на колегите за мненията. А и още един въпрос аз съм 168см. и 100кила :lol: човека в магазина ми препоръча да си взема по дълги плавници с късите съм щял много да махам .Пак моля за мнения :drinkers:
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от spear »

galin don4ev написа:.. човека в магазина ми препоръча да си взема по дълги плавници с късите съм щял много да махам .Пак моля за мнения :drinkers:
Явно човека в магазина хабер си няма за какво става дума :lol:
Взимаш си ХАРПУНДЖИЙСКИ плавници и си готов.
zhikata
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 3:32 pm
Местоположение: Варна

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от zhikata »

spear написа:
galin don4ev написа:.. човека в магазина ми препоръча да си взема по дълги плавници с късите съм щял много да махам .Пак моля за мнения :drinkers:
Явно човека в магазина хабер си няма за какво става дума :lol:
Взимаш си ХАРПУНДЖИЙСКИ плавници и си готов.
Много ясно ,че ще си вземе харпунджийски, а не къси за да плува в басейна.
galin don4ev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Авг 31, 2007 5:27 pm
Местоположение: Варна

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от galin don4ev »

Ок благодаря :partyman:
Аватар
videodido
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 1:37 pm
Местоположение: Добрич

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от videodido »

мен...аз съм 186 и 98кг.
Изображение
подготовката за 2013 започна:)
DRagOm
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 1:27 pm

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от DRagOm »

Е поне в леглото ги събуй тия плавници де! :D
galin don4ev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Авг 31, 2007 5:27 pm
Местоположение: Варна

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от galin don4ev »

Здравейте на всички.Вече се снабдих с една трета от нещата за подводен риболов, плавници, маска,шнорхел и чорапи
Изображение
остават неопрен, харпун, буй и ръкавици. С които ще се сдобия близките две-три седмици. Сега следва да пробвам придобивките на сухите проби отлично се чувствам с всички аксесоари. Следват проби в морето тези дни, та имам един въпрос, имали някой колега от Варна които имам някой харпун който не ползва втора ръка и иска да се раздели с него на прилична сума, за предпочитане е да е нещо турски. Защото съм се насочил към харпуни от ценовия клас на 160-220лв , а не ми се дават още един път такива пари за втора употреба. Е няма да откажа и някой да ми услужи с някой турски за две седмици хахахаха :lol: :drinkers:Моля да драсне едно лично , и се извинявам на модераторите ако нещо съм оспамил :drinkers:И много моля да не се приема снимката ми като реклама на нещо :roll:
Andrei_S40
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 4:04 pm

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от Andrei_S40 »

Аз като невеж в подводния риболов, да попитам.....Наскоро си купих планвици ,,Бюша Мундиал, дълги са точно 90 сантиметра, твърдо перо...Сравнително мен пантоф.
Подходящи ли са за гмуркане? Споре Вас??

Питам защото това са първите / качествени/ плавнвици в моя живот..Доксега съм имал много плавнизци- къси, но от тия за ,,фрий дайвинг", абсолютно аматьорски с пластмасови пера, купувани от сергии по морето...Донякъде вършеха работа. Тепърва навлизам в тия дълбини и затова питам така.
Като за първа покупка, Беша Мондиал, как са?
ППП надявам се, да не се чупат перата, както много пъти досега ми се е случвало.....
Много е неприятно да си на повече он 1200 метра навътре в морето и единият от плавниците ти да се счупи.....Прибирането с един плавник става, ама е по-бавно.
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от spear »

По неприятно и понякога фатално е да се счупи когато си на дълбоко, в края на апнеата и си тръгнал да излизаш. Затова преди излет винаги оглеждай плавника. При пластмасовите мястото на бъдещото счупване(ако се е заформило такова) си личи, малко по-бяло е.
А Беша като за начало са добре, гмуркай смело :)!
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от baretata »

Ползвам ги вече 4-5 години, куча марка са. Карай смело.
Пашата обича смелите.
Andrei_S40
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 4:04 pm

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от Andrei_S40 »

spear написа:По неприятно и понякога фатално е да се счупи когато си на дълбоко, в края на апнеата и си тръгнал да излизаш. Затова преди излет винаги оглеждай плавника. При пластмасовите мястото на бъдещото счупване(ако се е заформило такова) си личи, малко по-бяло е.
А Беша като за начало са добре, гмуркай смело :)!

Благодаря за мнението! Тези плавици, могат ли да минат в графа: ,,качествени"?
Или са просто ширпотреба, брандирана с логото на ,,Беша"?
Andrei_S40
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 4:04 pm

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от Andrei_S40 »

baretata написа:Ползвам ги вече 4-5 години, куча марка са. Карай смело.
Барета, Благодаря за включването! Но тава как да го разбирам?

1. Че тия плавници на ,,Беша" / ,,модел Мундиал Компетишън" / са ниско качествени?
2. Че държат на употреба???


Не бих казал, че перата им са много твърди....Средна работа са......
Тези плавници, които аз имам са черно перо.....
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от baretata »

Абе търпят много на палачори като мен, щото въобще не ги пазя. Моите са със черно перо.
Пашата обича смелите.
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от spear »

Andrei_S40 написа:......
Или са просто ширпотреба, брандирана с логото на ,,Беша"?
Те това е истината, но това не ги прави ненадеждни. Както Златко ти отовори ползвай ги смело а като се счупят преминавай на стъкломат.
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: ПЛАВНИЦИ

Мнение от Pretor »

Да са ти честити плавниците! Перата са лееко твърди, обаче така ще заякнеш в глезените ;). Мноого години съм ползвал такива, докато накрая не се счупи едното перо. От палачорщина :). Като му дойде времето за по-висок клас, сам ще усетиш. Сега плувай на воля и се кефи на мах.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”