? ЗА ТЕЖЕСТИ

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
Аватар
Amfibiq
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Сря Яну 05, 2011 11:31 pm
Местоположение: София

Re: ? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от Amfibiq »

Браво колега много добре са е получило направо ме вдъхнови и аз да взема да си направя :)
:finga: :finga: :finga:
Само нинджа може да настъпи друга нинджа!
Аватар
morgan
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Пон Ное 02, 2009 7:55 pm

Re: ? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от morgan »

Вальо, снимките са много подробни, направо като за учебник. Браво!

Колега Амфибия, емотиконът :finga: представлява човече, показващо двете си ръце с преобладаващ среден пръст на тях. Надявам се не това си имал предвид в поста си. :wink:
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от Булти »

...ае Валю , голям си измамник ве , що си сложил снимка на аватара от младините ве :twisted: , дъ нъ ядосваш тука наборите :D :D :D ...ся малку са успокоифме :D :D :D ...браво за снимките и старанието ...

:drinkers: :drinkers: :drinkers:

...в чашата има айрян , питайте Барута ако не знаете :wink:
yavorsub
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 6:18 pm

Re: ? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от yavorsub »

Браво наборе отлично! :smt038


Разгледай тежестите на фирмата TYRGONS , там ще видиш един много прост модел лесносменяеми тежести , които съм виждал по нашето Черноморие още като бях тинейджър. :wink:
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: ? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от baretata »

Видяло се е че ще правя таквоз нещо. Ама ще вземем бизнеса на Миро, от туй се притеснявам, да не го оставим без хляб човека.
Пашата обича смелите.
Аватар
Amfibiq
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Сря Яну 05, 2011 11:31 pm
Местоположение: София

Re: ? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от Amfibiq »

morgan написа:Вальо, снимките са много подробни, направо като за учебник. Браво!

Колега Амфибия, емотиконът :finga: представлява човече, показващо двете си ръце с преобладаващ среден пръст на тях. Надявам се не това си имал предвид в поста си. :wink:
ами на мен на палец ми прилича чесно казано а и от контекста надали емотикона е представен в лоша светлина какъвто и да е ... но наистина извинявайте за което просто търсех този дето да символизира кефене на МАКС :) :wink:
Само нинджа може да настъпи друга нинджа!
Аватар
morgan
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Пон Ное 02, 2009 7:55 pm

Re: ? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от morgan »

Amfibiq написа:
morgan написа:Вальо, снимките са много подробни, направо като за учебник. Браво!

Колега Амфибия, емотиконът :finga: представлява човече, показващо двете си ръце с преобладаващ среден пръст на тях. Надявам се не това си имал предвид в поста си. :wink:
ами на мен на палец ми прилича чесно казано а и от контекста надали емотикона е представен в лоша светлина какъвто и да е ... но наистина извинявайте за което просто търсех този дето да символизира кефене на МАКС :) :wink:
Колега, никой не ти се е обидил, в това съм сигурен. Ясно е на всички, че си добронамерен и не си имал среден пръст предвид, а, както сам каза, палец нагоре. :smt023 Аз самият исках да ти обърна внимание на емотикона, нищо повече.
Хайде, умната и наслука! :smt039
krasimir-77
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 12:00 am

Re: ? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от krasimir-77 »

Колко кг тежести ще ми трябват(приблизително),аз съм 93-94кг,5мм неопрен ще слизам 8-10 метра?Благодаря ви!
gmurkacha
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 548
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 1:21 pm
Местоположение: Ахтопол София http://bungala-ahtopol.com/
Обратна връзка:

Re: ? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от gmurkacha »

Аз съм същите килограми и с 5мм. неопрен до 10 метра гмуркам с 7 килограма.над 10 свалям още кило.Но за всеки е индивидуално,имаме различна плаваемост нищо че сме еднакви килограми.....
Аватар
miroslavpetkov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Нед Ное 29, 2009 1:53 pm
Местоположение: Варна

Re: ? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от miroslavpetkov »

А аз да попитам каква вентилация позвате при отливането на олово ???

Оловните пари и оловните йони имат отровно действие. Това е един от най-токсичните тежки метали. Йоните му попадат в човешкия организъм чрез въздуха, водата и храната. Големи количества аерозоли постъпват в атмосферата при изгарянето на оловосъдържащия бензин. Затова все повече се използва безоловен бензин, а оловният се ограничава. Оловото се натрупва в организма и когато достигне определено количество, предизвиква болестта сатурнизъм. Заболелият получава нервно разтройство и венците на зъбите му добиват сивкав цвят. При хроничните отравяния се поразяват кръвотворните органи, засягат се някой ензими, жлезите с вътрешна секреция и др. Дози от 0,2 – 0,3 mg/kg оловни съединения са достатъчни за появата на отровно действие.

Оловото предизвиква и психически разстройства и усложнения. Детоксикацията на човек отровен с олово е невъзможна. В Римската Империя, Царска Русия и в Западна Европа водопроводите, чиниите и приборите за хранене са били оловни, тъй като оловото е мек и леснообработваем метал. Това е довело до масови психически проблеми. Твърди се[кой го твърди?], че Иван Грозни, Калигула, Нерон както и редица английски крале са били с психически отклонения, поради отравянето им с олово. Оловото също предизвиква и хронични заболявания в потомството на отровените. Дори има теории, че Римската Империя е западнала, защото римляните са се превърнали в една невменяема нация с психически увреждания, податлива на разврат и с неуравновесен избухлив характер в следствие на генетично предаване на болести, предизвикани от отравяне с олово, тоест - децата вече са се раждали болни от различни заболявания.

Опасност от отравяне има при боядисване с оловни бои, когато се пази храна в гледжосани съдове, отровна е газовата смес от ауспуха на колите и т.н. Ежегодно около 200 000 t Pb замърсяват околната среда на планетата Земя. В този процес участва и човека. Също така оловото се натрупва и в костите на живите организми.Протича процесът заместване на калция с олово.
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: ? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от baretata »

Миро точно ти ли питаш?
Пашата обича смелите.
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: ? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от Pretor »

Аз ползвам т.нар. "естествена" :) вентилация. Манипулацията ;) се извършва "на местността". Вземам газовата бутилка и пърлячката за прАсета и започвам да нагрявам матряла. Става за нула време. Заставам откъм подветрената страна, при което въздушните течения вентилират :wink: излизащите вредности. Не се дзверя в канчето с разтопено олово и не вдишвам директно пАрите.
Изображение
Аватар
miroslavpetkov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Нед Ное 29, 2009 1:53 pm
Местоположение: Варна

Re: ? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от miroslavpetkov »

baretata написа:Миро точно ти ли питаш?
Аз питам просто ми е интересно колко са запознати с проблема колегите :?
Желая на всички успехи и много здраве :D Продължавам да чета темата много ми е интересна .А относно цената на оловото тя днес е- 2,460.00 $ за тон.На Лондонска борса :wink:
Аватар
Amfibiq
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Сря Яну 05, 2011 11:31 pm
Местоположение: София

Re: ? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от Amfibiq »

Аз докато сглобя калъпи и се намоткам, брата донесе от странство. Та ако някои има път към турция или египет ще му излезне ефтинко оловото и то отлято и готово за ползване.
Примерни цени (по спомен) 1 кг тежест за колан (а може и да са 970гр) струва около 3 лв. в магазин в египет след 30 минутен пазарлък и покупка на 7 такива тежести.
А в Турция за около 900гр тежест за жилетка (плътно блокче) се пласхта около 3,80 като после се намери един дето да смъкне на 3.50 лв. но вече бяха напазарувани. Тежестите не са кой знае какво на външен вид, но имаики предвид че ми казаха 4лв. във вторичните и то на необработен метал мисля че са си екстра.
Само нинджа може да настъпи друга нинджа!
Аватар
nikitov74
новобранец
новобранец
Мнения: 98
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 12:27 pm

Re: ? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от nikitov74 »

Здравейте колеги направих си калъп и си излях тежести за баластен колан.от 800гр-2000гр ако на някой му харесат тежестите мога да му услужа с калъпа.
SN853248.JPG
SN853248.JPG (71.92 KiB) Преглеждано 1020 пъти
SN853249.JPG
SN853249.JPG (69.36 KiB) Преглеждано 1020 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”