Видимост на морската вода , температура , течения ...

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от boqn_belchev »

Май, май е почнала да пасе, както казва Златко, като гледам и нагоре към Констанца водата 23-24, а Бургас 20 по няколко години назад май май е нямало такова нещо, но гмуркащите от скоро само гледаме статистика. На паметника не съм гмуркал по време на миграция, и не можах да намеря, пътеката или по-скоро беше топла водата и беше навътре. Иначе имаше много хубави места за скриване и лягане. Хареса са ми и това, че през повечето време виждах колата. Знам, че пречи на гмуркането, но точно, когато се обличах двама братчеди спряха и ме загледаха. После се направиха, че се разхождат по скалите. Пък колата пълна-две пръскачки, едната медна, модернизирана мотика, други железа чанти, документи. Бях обаче малко по-подготвен. Купих си кутия за документи и само заради нея взех бодиборда да са с мен нещата. Не бях спокоен, но исках просто да се топна и се намокря, че да отмия лошотията дет я бях събрал. Та за час обиколих три борунчета. По едно време дойдоха двама, колеги. Единият с червеникав неопрен около раменете, та като излязох, го видях, гмуркаше се добре. Имаше и още един човек, които само обикаляше и гледаше, та се притесних малко. На тръгване минах и през Мартина да видя как са нещата. Водата не изглеждаше много бистра. В заливчето след тръбата имаше една компания момчета и момичета и един колега току, що влизаше. Мислех и да пообиколя нагоре да огледам, но времето беше напреднало пък трябваше да се изгласувам. Не е по темата ма това излезе ако прецени някои да го премести.
Аватар
Valyo68
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 240
Регистриран на: Вто Авг 04, 2009 11:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от Valyo68 »

На втори юни бях в Лозенец. Влязох след 14часа. Температура на водата 18.5 - 20 градуса. Видимост от 2 до 5метра.В дълбокото риба не видях, малки пасажи от дребни платерини в плиткача, един кефал хубав, прелетя край мен оставяйки ме в матова позиция и това е. След 17 часа много делфини обикаляха и гонеха рибата.
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от baretata »

Днес на Ной, мъртвак, вълнения на морето един-два бала. Температура 17 градуса, видимост 3-4 метра горе и 1-2 метра долу в дълбокото. Риба имаше бол, ама до обед. След обед се разреди доста.
Пашата обича смелите.
Аватар
Angel73
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 1:16 pm

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от Angel73 »

Някой ако е гмуркал в района на Варна в неделя или днеска да сподели как е водата откъм видимост и течения и дали се вижда риба,защото голяма мътилка беше преди няколко дена,благодаря предварително.
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от baretata »

Инфо от събота, видимост горе 2-3 метра. В дълбокото 1-2, температура на водата 20 градуса. В момента вълнение на морето 3 бала, предполагам няма видимост. Оня ден видях 3 пъти кефал и взех единия. Движение на друга риба не видях.
Пашата обича смелите.
Аватар
Angel73
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 1:16 pm

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от Angel73 »

Значи си оставил и за мене кефал ..... стига да успея да го видя :) Благодаря за информацията
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от starcho »

Много кал вкараха пороите,при слабо вълнение става една-не е за гледане,как ли ще се разнесе ако някой мъртвак не я вкара в дълбокото.
Аватар
Angel73
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 1:16 pm

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от Angel73 »

Днес беше обратно на плиткото около метър видимост, на по дълбокото /след 4-5метър/ малко по добре особено след обяда тогава и риба се появи. И лек мъртвак си имаше,това на Фичоза
k0c3t0
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Мар 29, 2011 11:10 pm

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от k0c3t0 »

И аз се записах на Фичоза вчера http://www.nariba.com/forum/gallery/ima ... w=no_count .Лек мъртвак видимост около 2-3 м.
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от baretata »

Браво момчета, поздравления за улова.
Пашата обича смелите.
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от boqn_belchev »

Хубави рибки, нека през сезона винаги да ти върви!
GeorgiPetrov
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Сеп 10, 2013 11:49 pm

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от GeorgiPetrov »

Вчера ходихме на камчийски пясъци.
От обяд до около 5 видимост по-малко от 80см - гмуркам към дъното с ръката изпъната напред, докосвам дъното, а не си виждам ръката след китката. Надвечер се поизбистри до около метър и малко, но пак беше много зле.
С тия наводнения баси тинята и мътилката.
k0c3t0
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Мар 29, 2011 11:10 pm

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от k0c3t0 »

Инфо от вчера-между Паша дере и Черноморец-само дребосък,обиколих на плитко,малко по надълбоко,няма и няма.Видимост от 4-5м до 1-2м на места.Даже мидите и рапаните бяха дребни :) Вероятно сравнително спокойното море и многото лодки и плажуващи са поизплашили рибата.
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от fishermann2 »

Днес,след като се поуспах,по обяд около 12ч.бях на втора буна Кранево.Докато си примъквах такъмите,видях на около стотина метра един колега с неопрена да се качва в колата и да отпрашва нанякъде.
Лоша работа,викам си.Щом се качва с неопрена,значи се мести другаде.Така си помислих.След малко,вдясно на другата буна,трета,виждам надуваем буй на друг колега.
Прекръстих се и хайде и аз във водата.Имаше силно течение на север.
До тук добре,обаче,не се вижда обичайната дребна риба,която обикновено първа се стрелка край камъните.
Така си излязох и безславно.Без изстрел.С изключение на две три групички дребна илария която се появи,друго не се показа.
Поизгубих си времето и докато се разкарвах край морето ми хрумна да отскоча до Балчик.
В 17 ч.съм в Балчик и мъкна такъмите да влизам.Същото течение на север,видимост 2-3м.
Тук нещата малко по различни от към риба.Не,че изобилстваше,но ми се размина капото.
Лошото беше,че колкото по минаваше времето,толкова рибата се разреждаше и вече нямаше смисъл да се седи.
Благодаря и за това на Нептун.Скарата пак щеше да замирише приятно. :D
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: Видимост на морската вода , температура , течения ...

Мнение от boqn_belchev »

Добре си си изкарал Иване. Тя рибата си е там няма, къде да избяга. Виж течението е много важно, щом си видял колегата от дясно ти си бил от ляво на буната. Обиколи ли я цялата да видиш как е от другата страна. Та ако си бил и по обяд може и да и е било още рано да излиза в плиткото. Над вечер и аз бях във водата, но на север имаше го същото течение, морето огледало, рибата я търсех в дълбокото, само веднъж видях хубава риба и морето ми я подари. Когато минах на плитко, беше пълно с рибки, но повечето дребни. От време на време идваха и по-едри. Един кефал при далечен изстрел остана на стрелата и след това се скъса. Знам, че в морето нищо не се губи. Имаше и едри раци и рапани- ще станат още по-едри. Просто морето ми показа, че трябва да съм по подготвен. Бях забелязал проблем с ластика и не го смених. Скъса се и останах само с един цял та нямаше много сила стрелата да остане на въжето. Влизай и анализирай час време температура кеф колеги на близо всичко е важно. Не мисли за другите те си имат техни навици и правила. Щом си намазал и скарата всичко е било прекрасно. След две седмици ще съм по-свободен и може някоя събота и неделя да се чуем. Поздрав!
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”