Стрели - дължини , дебелини , марки

Модератор: nkolev66

Аватар
Jack Daniels
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 813
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 4:05 pm
Местоположение: Бургас,морето, красивите жени :)

Re: Стрели - дължини , дебелини , марки

Мнение от Jack Daniels »

Pretor написа: Стрелата мина през кандидат лефера, удари се в камъка и се строши, рибето се изниза и си замина поживо поздраво (като не броим допълнителния отвор за вентилация).
Хм,интересно, аз 2 пъти съм чупил стрели в камък, ама се чупят отпреде, където е занитена контрата, а веднъж един мутирал кефал, като я повлече, доста я беше поогънал по камъните, ама не можа да я строши. Юри, аз си помислих че си перфорирал някой гофан и ти е запънал стрелата на камъните и затова се е строшила на пина. :roll:
Както и да се въртиш, гъза ти винаги ще е отзад
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Стрели - дължини , дебелини , марки

Мнение от Pretor »

Веско, тъкмо щях да напиша един разказ от сорта на този : http://www.podvodenribolov.info/ , и ме домързя, пък взех, че си признах как стана инцидента :).
Изображение
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Стрели - дължини , дебелини , марки

Мнение от vatus56 »

Юри, а може би си недовидял...
Аз съм почти сигурен, че не е било кандидат лефер, а е бил огромен гофан и не е имало никакъв камък зад него, ами просто си го нацелил в средната кост и стрелата се е счупила.
Така, че разкажи за случката, а ние ще ти повярваме безрезервно.
Никоя риба не е по - важна от живота !
Аватар
stoikov
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Мар 22, 2011 11:24 am
Местоположение: Добрич

Re: Стрели - дължини , дебелини , марки

Мнение от stoikov »

Аз на това викам счупване - на две места. Цапнах една акула в кучешкия зъб :shock: . Някой, ако може на четири парчета - да заповяда :wink:
Прикачени файлове
Без име.jpg
Без име.jpg (234.07 KiB) Преглеждано 1103 пъти
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Стрели - дължини , дебелини , марки

Мнение от Pretor »

vatus56 написа:Юри, а може би си недовидял...
Аз съм почти сигурен, че не е било кандидат лефер, а е бил огромен гофан и не е имало никакъв камък зад него, ами просто си го нацелил в средната кост и стрелата се е счупила.
Така, че разкажи за случката, а ние ще ти повярваме безрезервно.
Ваньо, нямам време хич :). Иначе ме сърби езика за една художествена измислица :lol: . Пък колкото повече се замислям, толкова повече ми харесва твоята версия ;).
stoikov написа:Аз на това викам счупване - на две места. Цапнах една акула в кучешкия зъб :shock: . Някой, ако може на четири парчета - да заповяда :wink:
Бая зъбаци ще да е имал дзверо :shock: :D .
Изображение
gunman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:52 pm

Re: Стрели - дължини , дебелини , марки

Мнение от gunman »

Юри, какво ще правиш предната част на стреличката, колко е дълга и с какъв диаметър?
Ако няма да ти трябва, можем ли да се договорим да ми я пратиш?
Обожавам мъже с прякори, означаващи женски полови органи.
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Стрели - дължини , дебелини , марки

Мнение от Pretor »

gunman написа:Юри, какво ще правиш предната част на стреличката, колко е дълга и с какъв диаметър?
Ако няма да ти трябва, можем ли да се договорим да ми я пратиш?
Владо, стрелата е 6,5 мм, а предната част е останала 94 см. Мислех или да и сваля контрата и да я ползвам, или да я оформя отзад, за да мога да я ползвам на късия харпун. Ако ме домързи, ще ти я пратя.
Изображение
gunman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:52 pm

Re: Стрели - дължини , дебелини , марки

Мнение от gunman »

И без контра пак ще ми свърши работа. Контри имам.
Дано да те домързи :D
Телефона ми лесно можеш да намериш.Имаме достатъчно общи приятели. Ако решиш да я пращаш, звънни да се разберем.

Колега Стойков, и ти можеш да помислиш :wink:

P.S. Юрка, между другото да вметна, че оная -"Мойта" рибка, си я намерих на има-няма 20 метра от въпросното място. Тоя път резултата беше изравнен.
Обожавам мъже с прякори, означаващи женски полови органи.
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Стрели - дължини , дебелини , марки

Мнение от Pretor »

Честито! Явно здраво си изтарашил района. Пусни поне на лични да явидя таз "твоя" рибка.
Изображение
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: Стрели - дължини , дебелини , марки

Мнение от fishermann2 »

Имам въпрос за стрелата на по-дългият ми харпун.
Харпуна е 90 см.,а стрелата 6 мм.,на 130 см.Струва ми се дълга и когато е извадена от харпуна,като,че ли провисва.
Добре ли ще е, да я поскъся малко?Някой беше споменал,че с по-къси стрели е по-точен. :roll:
С колко дебело монофилно да я привържа към харпуна?
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Стрели - дължини , дебелини , марки

Мнение от baretata »

Стрела трудно ще скъсиш, заради самия метал. Остави я засега така и си пуцай на воля. А за монофила, аз съм с 1,5 мм.но някой колеги знам че слагат и 1, 2 мм.
Пашата обича смелите.
Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: Стрели - дължини , дебелини , марки

Мнение от ildobrev »

fishermann2 написа:Имам въпрос за стрелата на по-дългият ми харпун.
Харпуна е 90 см.,а стрелата 6 мм.,на 130 см.Струва ми се дълга и когато е извадена от харпуна,като,че ли провисва.
Добре ли ще е, да я поскъся малко?Някой беше споменал,че с по-къси стрели е по-точен. :roll:
С колко дебело монофилно да я привържа към харпуна?
Зависи от харпуна - дали е със затворена или отворена глава. Предполагам, че твоят е със затворена глава. Ако скъсиш стрелата, няма да и виждаш върха и вероятно по-трудно ще се прицелваш. Личен опит. Ако е с отворена глава, може да пробваш да я скъсиш 10-15 см, ама както каза Златко, трудна работа, особено поставянето на контрата. Ако е с алуминиева тръба, може да сложиш някакъв водач по средата. Така ще намалиш вибрациите след изстрела, съответно ще повишиш точността. Това е за ластици 16-18мм.
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: Стрели - дължини , дебелини , марки

Мнение от fishermann2 »

ildobrev написа:
fishermann2 написа:Имам въпрос за стрелата на по-дългият ми харпун.
Харпуна е 90 см.,а стрелата 6 мм.,на 130 см.Струва ми се дълга и когато е извадена от харпуна,като,че ли провисва.
Добре ли ще е, да я поскъся малко?Някой беше споменал,че с по-къси стрели е по-точен. :roll:
С колко дебело монофилно да я привържа към харпуна?
Това е за ластици 16-18мм.
Харпуна е със затворена глава и сега му смених ластиците с черни 14 мм. от по-твърдите,защото оригиналните му си бяха такива.Сега мисля да му прекарам още един чифт 14-ки през главата.Така,като са два по-тънки и по-лесно ще го зареждам,но вие пак си кажете...Ластиците поне лесно се сменят.
Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: Стрели - дължини , дебелини , марки

Мнение от ildobrev »

Според мен стрелата е тънка за 2х14. Не знам дали и харпуна няма да се натовари много. Само един чифт от 14 мм пък ми се струва слаб. По-добре един чифт 16 - 18 мм.

Между другото - какъв ти е харпуна?
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: Стрели - дължини , дебелини , марки

Мнение от fishermann2 »

ildobrev написа:Според мен стрелата е тънка за 2х14. Не знам дали и харпуна няма да се натовари много. Само един чифт от 14 мм пък ми се струва слаб. По-добре един чифт 16 - 18 мм.

Между другото - какъв ти е харпуна?

Ами аз,преди малко си купих вече втори ластик.Утре,ще пробвам с единия и ако не ме устройва,слагам и втирия.
Дали ще е слаб единия,ще оставя рибите да говорят. :D
Харпуните ми са български от Своге... :lol: Майтапя се. :oops: Български са,производство на МК"Дунарит"-Русе.
Тогава ми казаха,че са правени по френски лиценз от състезатели по подвиден риболов от Русе.Нямат пета на дръжката.Тогава такива екстри по харпуните нямаше. :D Много ми е рано още да ги окачествявам.Тъкмо ще видя и стрелите дали ще правят лупинги из видата или ще си отиват по предназначение.Скоро ще си проличи и ако не вършат работа...,хайде на магазина. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”