Тунинг на дръжка на харпун

Модератор: nkolev66

Аватар
express.servise
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 2:43 pm

Тунинг на дръжка на харпун

Мнение от express.servise »

Купих си един харпун Ефесуб втора употреба.Но предишния му собственик се оплака от дръжката ,като го пробвах и на мен не ми хареса.Малко е тясна и умаря ръката ако се наложи да я подръшаш ,също малко трудно се върти в страни .
За това реших да го побългаря малко.Така че взех един пластелин малко епоксидна смола и ето резултата! :lol: :
Напластих дръжката направих гипсова отливка и излях смолата на мястото на пластелина.
Пропуснах да сложа отделител между смолата и гипса и псле дялках като луд . :oops: :evil:
смолата навлиза в гипса и става много незабавно! :(
Остана да го изпиля още малко и за ръкавиците.
Прикачени файлове
Photo-0041.jpg
Photo-0041.jpg (158.5 KiB) Преглеждано 2167 пъти
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Тунинг на дръжка на харпун

Мнение от Pretor »

Добре си се справил. Като приключиш обаче, провери как се е отразила доработката на баланса на пушката.
Изображение
Аватар
JIRO
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 1:49 am

Re: Тунинг на дръжка на харпун

Мнение от JIRO »

Става със смола и дървени стружки,нанасяш грубо след 30-50мин започваш да моделираш както пластелин и преди да втвърди и вече не лепне толкоз много хващаш с ръка и правиш отпечатък..Така става със сравнително по неутрална плаваемост, като целия процес трае около 1:30мин ,но малко пари при протичане на процеса на полимеризация на смолата и втвърдителя...
deso_bg
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 320
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 4:45 pm
Местоположение: София

Re: Тунинг на дръжка на харпун

Мнение от deso_bg »

Здравей колега,
Аз не съм голям капацитет, но ми се струва леко "топузеста". Не можеш ли, малко да я понамалиш в долния край ? Също, можеш да отнемеш материал под леглото на палеца или да я направиш "куха", ако ти променя баланса...
adventurebg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 10:01 pm
Местоположение: Слънчев Бряг
Обратна връзка:

Re: Тунинг на дръжка на харпун

Мнение от adventurebg »

Долните три пръста едвам захващат дръжката, намали я още :wink:
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ТОВА, КОЕТО МИ ДАВА МОРЕТО!
Аватар
express.servise
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 2:43 pm

Re: Тунинг на дръжка на харпун

Мнение от express.servise »

Аз исках да го отежня малко защото ми се струва много лек .Даже сложих едно олово в дръжката
като го заливах,тя беше с едни гумени капаци като ги махнах смолата обгърна добре дръжката.Тези харпуни с алуминовите тръби понасят отежнение.Имам Креси Джаронимо75 добавих му около 130гр олово докато стана неутрален.Наложи се след смяната на оргиналните 16ки с Г20,като го утежних отката изчезна.Това за сружките го мислех -но не бях се сетил да изчакакам да се втвърди смолата. :? Ще изпиля излишека в долния край,ще разширя за палеца и за всички пръсти че както беше писал някой като сложиш ръкавица става друго. Центъра на тежеста му леко се измести назад . Искам да му добавя малко оловце към главата но за това трябва да отида до морето да го топна и да видя колко ще понесе.
Взех си екшън камера и се притесявам как ще и деиства отката? :P
Аватар
Jack Daniels
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 813
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 4:05 pm
Местоположение: Бургас,морето, красивите жени :)

Re: Тунинг на дръжка на харпун

Мнение от Jack Daniels »

Кво се заигравате толкова с тези дръжки, удряш 5-6 рибока и излизаш, няма да спите с дръжката в ръката :D
Както и да се въртиш, гъза ти винаги ще е отзад
gunman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:52 pm

Re: Тунинг на дръжка на харпун

Мнение от gunman »

express.servise написа:Тези харпуни с алуминовите тръби понасят отежнение.Имам Креси Джаронимо75 добавих му около 130гр олово докато стана неутрален..............................
Центъра на тежеста му леко се измести назад . :P
Да попитам само: Как я балансира тази 75-ица с алуминовата тръба, че със 130гр олово да стане неутрална ?
express.servise написа:Наложи се след смяната на оргиналните 16ки с Г20,като го утежних отката изчезна.:P
И още: Точността запази ли се или се подобри?
Обожавам мъже с прякори, означаващи женски полови органи.
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Тунинг на дръжка на харпун

Мнение от starcho »

Интересна тема,но имам забележки за пълнителя когато се прави дръжка със смола.Правил съм приклади за пистолети анатомично пригодени към ръката на стрелеца-цял ден пилене и проби от клиента докато пистолета заспи в ръката му.Там номера със смолата минава по простата причина че не се мокри.При харпуна е изключено за пълнител да се използват дървени стърготини-ще се скапе дръжката,затова се използват химически неактивни пълнители-най достъпния е винервайса.И най-важното е че не поема вода,докато стърготините пият и се ронят.Дано съм бил полезен..
Аватар
express.servise
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 2:43 pm

Re: Тунинг на дръжка на харпун

Мнение от express.servise »

За балансирането на 75креси като сложих Г20ките харпуна взе да подскача и като свърши кордата блъскаше в дръжката така че петата се забиваше зад палеца ми (болеше ме през ръкавицата).Реших да го отежня максимално.Отидох до най близкия рибарски маг. купих олова от5до 50гр. потопих го на най близката буна като с едно тиксо лепих комбинации от оловата докато взе да потъва съвсем леко.Отбелязах къде да стоят оловата за да седи хоризонтално във водата но в последствие загубих местата им за това сега като го оставя в водата седи с главата нагоре а не хоризонтално.
Сложих оловата вътре в тръбата иги залепих с силикон.Сега като е със стрелата и го оставя замалко на дъното и се завърта с дръжката нагоре което е неудобно и дразнещо.Иначе отката изчезна петата спря да се забива в ръката ми точноста се подобри и взех да взимам риби с тоз харпун.(това с 16ките е било като си начинаещ да не застреляш някой плажуващ продават го с учебна цел :lol: ) това беше за креси джаронимо75 .
А за ефесуба на снимките по горе, сложих две оловца вътре в дръжката ,като се надявам да го доутежня в главата после.Но вече няма да правя грешката да пъхам оловата вътре (в тръбата) защото така не мога да регулирам да е хоризонтален.Ще направя оловна планка която първо балансирам по грамаж после по място на тръбата . Трябва да мога да местя планката докато намеря точно къде да я залепя.
Прикачени файлове
Оловна Планка.JPG
Оловна Планка.JPG (16.76 KiB) Преглеждано 1931 пъти
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Тунинг на дръжка на харпун

Мнение от Pretor »

Лепенето на баланса от външната страна на тръбата не е най-удачният вариант, но ако все пак си решил да е така, си вземи баланси за гуми от някоя гумаджийница. Те са готови с лепки.
Изображение
Аватар
JIRO
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 1:49 am

Re: Тунинг на дръжка на харпун

Мнение от JIRO »

starcho написа:Интересна тема,но имам забележки за пълнителя когато се прави дръжка със смола.Правил съм приклади за пистолети анатомично пригодени към ръката на стрелеца-цял ден пилене и проби от клиента докато пистолета заспи в ръката му.Там номера със смолата минава по простата причина че не се мокри.При харпуна е изключено за пълнител да се използват дървени стърготини-ще се скапе дръжката,затова се използват химически неактивни пълнители-най достъпния е винервайса.И най-важното е че не поема вода,докато стърготините пият и се ронят.Дано съм бил полезен..

Незнам защо си толкова убеден за това ,че със дървени стружки не става (аз лично съм го пробвал тествано е няколко години от мен,но щом го изключваш така категорично ползвай си винервайс може и по добре да става само преди да даваш квалитетното си мнение се позовавай на личен опит,само че не с пистолети а с харпуни)
За да не съм голословен ще се аргоментирам така ,преди да "пият вода" стружките са добре проппити и запечатъни със смола...Има и още неща, относно този "кит"но ще ви оставя малко поле за размисъл понеже и така е достатъчно!?
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Тунинг на дръжка на харпун

Мнение от starcho »

Не съм вече в активните си години и нямям време за открития-просто предложих нещо лесно.Който не го мързи направо си издялква дръжка от масивно дърво-много хора са го правили че и аз.Много риби на кукана. :drinkers:
Аватар
express.servise
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 2:43 pm

Re: Тунинг на дръжка на харпун

Мнение от express.servise »

Привет на всички!
От известно време дялкам едно дървено трупче.Тези занимания идеално запълват зимната скука породена от негмуркане.
Вече оформих дръжката и съм на довършване. Чудя се с какво да гумирам дръжката . За повече конрол при въртене.
gunman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:52 pm

Re: Тунинг на дръжка на харпун

Мнение от gunman »

Ами те начините са два:

1."Гумиране" със силикон.
2,"Захаросване" с епоксидна смола и захар.
Обожавам мъже с прякори, означаващи женски полови органи.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”