Помощ при избор на неопрен

Модератор: nkolev66

sub_eleven
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Фев 12, 2014 11:24 am
Местоположение: София / Китен

Re: Помощ при избор на неопрен

Мнение от sub_eleven »

Дойде време да поръчвам.

Размерите са ми:

гръдна 115, талия 91, ханш 104, ръст 188, 92кг...

За XL ли съм или за XXL??? - от видракс София казаха да гледам таблицата, на място нямало как да ми помогнат...в магазина не взимали мерки. Подозирам, че XL ще ми е тесен на някои места, а XXL ще ми седи като с памперс май....? Може ми по мой размер да го шият? Как бихте постъпили..?

Изображение
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Помощ при избор на неопрен

Мнение от spear »

XXL ще ти стане, но е добре да помолиш в магазина да ти го дадат за проба в банята за да си 100% сигурен. Мисля, че няма да имат против.
deso_bg
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 320
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 4:45 pm
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на неопрен

Мнение от deso_bg »

XL вземи, XXL по-скоро ще ти е широк в раменете и ще ти пуска вода на места, особено в бонето и врата ...видракс мидракс-пробата в банята, ако си новобранец не е като в морето :D
sub_eleven
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Фев 12, 2014 11:24 am
Местоположение: София / Китен

Re: Помощ при избор на неопрен

Мнение от sub_eleven »

Взех xxl и честно казано много трудно влязох особено в горнището... Без сапун нямаше да успея. Нормално ли е да обличам със сапун, има ли проблем за материята, после трябва да го плакна предполагам? Как да се грижа за него - забравих да питам, понеже избирах и други аксесоари.

4.4 кг тежести за колана купих. Малко ще са май за 92 кг тегло?
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Помощ при избор на неопрен

Мнение от rikitikitavi »

аз си карам с бебешки шампоан. Все пак като ти влезе по някое време в очите да не люти. Вземи си още толкова тежести и после си вземи още към три килца. Да има.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Помощ при избор на неопрен

Мнение от baretata »

Аз също се обличам със бебешки шампоан, лятото обаче се обличам направо в морето. Колко дебел ти е неопрена, 4,4 килограма олово не са нищо за твоите килограми. Според мен ако си с 5 мм. ще ти трябват около 10 кила, ако си с 7 мм поне 12 кила. Така че ще трябва да си купиш или отлееш още, въпреки , че за всеки е различно.
Пашата обича смелите.
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Помощ при избор на неопрен

Мнение от spear »

sub_eleven написа:Взех xxl и честно казано много трудно влязох особено в горнището... Без сапун нямаше да успея. Нормално ли е да обличам със сапун, има ли проблем за материята, после трябва да го плакна предполагам? Как да се грижа за него - забравих да питам, понеже избирах и други аксесоари.

4.4 кг тежести за колана купих. Малко ще са май за 92 кг тегло?
И аз само със сапунка(балсам за коса и вода 3/10) обличам моя, дори и лятото, винаги.
След като го облече, как се чустваше, стиска ли ти навсякъде, трудно ли дишаш? Трябва да ти е прилепнал, да няма свободни неприлепнали участъци и да дишаш спокойно.
Грижата за неопрена е след гмуркане е изполиване със студена сладка вода и ако си уринирал вътре изпиране със сапун. Съхнене само на сянка и никога на слънце. Съхраняване на закачалка в несгънато състояние.
Ще са ти нужни поне 12кг олово.
Аватар
Valyo68
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 240
Регистриран на: Вто Авг 04, 2009 11:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Помощ при избор на неопрен

Мнение от Valyo68 »

И аз да вметна, можеш да си вземеш колега една жилетка, елек, самар или както там и викате, сложи в нея максимум 4кг. на кръста от 4 до 6 кг. 2-3 бързи тежести и си готов. Лятото с 5-ца ми е горещо, ползвам само горницата, за долница, неопренови бермуди и чорапи. Имай в предвид, при този вариант влизам и с много по малко олово. Аз съм 80кг. В жилетката 3.200 и на пояса 3-4 кг. за плиткача. За дълбоко само с колана. За обличането използвам Тео бебе и водичка.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”