Въпрос относно неопрен

Модератор: nkolev66

Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Въпрос относно неопрен

Мнение от baretata »

Преди няколко дни си взех една седмица на Спетон, днес я пробвах, страхотен неопрен, много топъл.
Пашата обича смелите.
Аватар
express.servise
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 2:43 pm

Re: Въпрос относно неопрен

Мнение от express.servise »

Не си! Аз имам нава.Същата я купих нова за 195лв. преди 3г. Твоя е по добър .Мой приятел си взе нов марес (аутлет)7мм. от представителтвото във варна 450лв преди година.Тогава не го рзбирах ,виках си:много пара.даже не е камуфлажен.По късно когато си купих ескляпес дайвинг (да подчертая ДАЙВИНГ не само"ескляпес)се замислих повече за еластичноста твърдостта на марките и съотношението им с цената:).За мареса колегата използва два пъти повече баласт от колкото за предния си 7мм костюм (няма да казвам марка че търговците ще ме метнат)който е на един сезон..
Така че по добре скъсан оргинал отколкото здрав ментак!
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Въпрос относно неопрен

Мнение от spear »

vatus56 написа:Даааааа, има нещо гнило в тази промоция.
Днес отидох до въпросният магазин и се оказа, че неопрена който си е купил колегата вчера е бил една единственна промоционална бройка, което ме кара да си мисля, че точно заради тези дефекти е бил намален. Ако е така - много некоректно от тяхна страна.
Юлияне, явно ще се насоча към вашите магазини. Само да попитам при "Мишел" ли да търся от вашата стока?
Ванко да при Мишел има част от това което предлагаме.
express.servise написа: Така че по добре скъсан оргинал отколкото здрав ментак!
Колега какво означава "ментак"? Щото аз от доста години гмуркам с Нава и нямам такива наблюдения :)
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Въпрос относно неопрен

Мнение от baretata »

Абе и аз съм много доволен от Навата 5 мм. вече 3 сезона я юркам здраво и няма грешка.
Пашата обича смелите.
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: Въпрос относно неопрен

Мнение от fishermann2 »

Голямо обикаляне днес по магазините за неопрен.Ами, има си неопрени,обаче.Като цяло се ориентирах към петица и панталона да е тип гащиризон.И такива си има.Гледах от вътре да не е с хеленка за по-голяма еластичност.Обаче,едните на пипане са по-меки от другите.И това определено има някакво значение.Само дето нямаше с кого да се посъветвам.Да не изтърся някоя глупост,но според мен тия,по-меките сигурно са и по-за предпочитане.
Вие кажете дали е така. :roll:
Много ми се искаше да се мушна в един и като ми пасне да бягам на морето и да го пробвам.Но май,ще трябва да уточня още едно две неща и тогава да пристъпвам към покупката. :wink:
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Въпрос относно неопрен

Мнение от baretata »

Гледай отвътре да е вендуза. Не разбрах дали си от Варна. Но във всички магазини където продават неопрени, има колеги харпунджий те ще ти помогнат със сигурност. Ако няма излизай от магазина. То се разбира ако продавача не е харпунджия.
Пашата обича смелите.
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Въпрос относно неопрен

Мнение от baretata »

Единствено изключение правят в магазина зад печатницата в посока гарата и в лявата страна на пътя, там работят мъж и жена. Перфектни са в обслужването.
Пашата обича смелите.
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Въпрос относно неопрен

Мнение от spear »

fishermann2 написа:... и панталона да е тип гащиризон...
Панталона е много по-удобен от гащиризона(лонг джон-а). Аз много години съм бил с лонг джон, но ако пак купя подобен костюм със сигурност ще му режа долнището за да стане тип панталон с какъвто съм сега.
По-мекия неопрен е много по-удобен, по-предпочитан и съответно по-скъп, но ако се разтърсиш из Варна ще го намериш на супер цена :wink:
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: Въпрос относно неопрен

Мнение от fishermann2 »

baretata написа:Гледай отвътре да е вендуза. Не разбрах дали си от Варна.
Вендуза,значи да си е с неопрена отдолу без хеланка,нали?
От Добрич съм,но във Варна живеят майка ми и сестра ми и през почивните дни ако не съм на Болата или на Шабла съм във Варна.Освен това две години казарма я карах във Военно комендантство и града го познавам перфектно.Май ми се пада като втори роден. :D
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Въпрос относно неопрен

Мнение от baretata »

Значи със сигурност ме познаваш, щом си бил в комендатството.
Пашата обича смелите.
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: Въпрос относно неопрен

Мнение от fishermann2 »

baretata написа:Значи със сигурност ме познаваш, щом си бил в комендатството.
Възможно е...,в момента не мога да отговоря.Бях при Гевеза.
Ако има добричлии готови за съвети и съвместни хойкания по морето да звънкат на : -0884625190
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”