Въпрос относно неопрен

Модератор: nkolev66

dambei
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Дек 28, 2012 7:59 pm

Въпрос относно неопрен

Мнение от dambei »

Здравейте :P Нов съм в форума ,но вече съм изчел много от темите, много се радвам че има такива хора, които споделят опита и помагат на все още прохождащите в подводния риболов :rolleyes: На 23 години съм , от Бургас , радвам се че ще мога да кореспондирам с вас , драги съфорумци. И така ... решил съм да си купя неопрен 5мм , спрял съм се на тези модели - http://shop.akvasport.com/catalog/produ ... ts_id=5290 и http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=610 . Доколкото разбрах някои от вас използват "Nava"-та и са доволни. Приемам всякакви съвети и препоръки 8) Благодаря на всички отзовали се :!:
gmurkacha
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 548
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 1:21 pm
Местоположение: Ахтопол София http://bungala-ahtopol.com/
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно неопрен

Мнение от gmurkacha »

По добрия е Мареса.Доста по мек е.
Аватар
express.servise
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 2:43 pm

Re: Въпрос относно неопрен

Мнение от express.servise »

Мареса : по мек ,по разтеглив ,повече топли.
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпрос относно неопрен

Мнение от vatus56 »

Да се възползвам от въпроса на момчето, че да попитам и аз.
Тъй като отдавна не съм си купувал неопрен, а вече нуждата ми е належаща, в Бургас може ли някъде да се види и пипне въпросният "Марес"?
Никоя риба не е по - важна от живота !
dambei
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Дек 28, 2012 7:59 pm

Re: Въпрос относно неопрен

Мнение от dambei »

Днес го взех "Марес"-а. Пробвах го, направо ми заспа и го взех. Огледах го добре от външната част,не видях нищо притеснително. Преди малко се прибирам и го взех да го огледам, и какво да видя- от вътрешната част на няколко места леко цепнато и се вижда само като го опънеш леко...може ли да се залепи и трябва ли да ме притеснява ? Неопрена го взех от магазина на "Akvasport" зад Краставицата...Ватус ако имаш път през центъра може да го видиш по всяко време...
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Въпрос относно неопрен

Мнение от tolio_pm »

Да се възползвам от въпроса на момчето, че да попитам и аз.
Тъй като отдавна не съм си купувал неопрен, а вече нуждата ми е належаща, в Бургас може ли някъде да се види и пипне въпросният "Марес"?

Бат Ванко мисля че магазин на "Марес" имаше в "Комлука" малко преди бензиностанцията на "Шел",но от лявата страна-на трУтоара(бившия магазин за яхтено оборудване)-МИСЛЯ ЧЕ БЕШЕ

Поздрави и успех
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпрос относно неопрен

Мнение от vatus56 »

Благодаря, момчета!
Днес ако работят магазините ще отида да погледна.
Никоя риба не е по - важна от живота !
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Въпрос относно неопрен

Мнение от spear »

dambei написа:Днес го взех "Марес"-а. Пробвах го, направо ми заспа и го взех. Огледах го добре от външната част,не видях нищо притеснително. Преди малко се прибирам и го взех да го огледам, и какво да видя- от вътрешната част на няколко места леко цепнато и се вижда само като го опънеш леко...може ли да се залепи и трябва ли да ме притеснява ? Неопрена го взех от магазина на "Akvasport" зад Краставицата...Ватус ако имаш път през центъра може да го видиш по всяко време...
Някой го е пробвал на сухо и го е накъсал при събличането. Ние подобни ги продаваме на половин цена.
Купи си лепило и го залепи, няма да имаш проблем само дето ще ти драска(предполагам цепнатините са на гърба).
dambei
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Дек 28, 2012 7:59 pm

Re: Въпрос относно неопрен

Мнение от dambei »

Има цепнатина на ръкава, а другите са на горната част където има гащеризон отдоло...Има ли значение какво е лепилото ?
Аватар
express.servise
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 2:43 pm

Re: Въпрос относно неопрен

Мнение от express.servise »

На марес е добро(11лв).Пробвано!
Аз мойте прежалените неопрени съм ги подпукал с "Момент".
Пикалата на четири неопрена съм направил с "Марес" и като начинаещ недочел покрих вече готовите шевове с лепило :oops: .И пак не дращят .Щях да усетя точно там . :lol: :wink:
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпрос относно неопрен

Мнение от vatus56 »

Даааааа, има нещо гнило в тази промоция.
Днес отидох до въпросният магазин и се оказа, че неопрена който си е купил колегата вчера е бил една единственна промоционална бройка, което ме кара да си мисля, че точно заради тези дефекти е бил намален. Ако е така - много некоректно от тяхна страна.
Юлияне, явно ще се насоча към вашите магазини. Само да попитам при "Мишел" ли да търся от вашата стока?
Никоя риба не е по - важна от живота !
Аватар
express.servise
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 2:43 pm

Re: Въпрос относно неопрен

Мнение от express.servise »

Неопрените под 500лв са супер при температура на водата над 23гр.Дебелината не е от голямо значение.:)
dambei
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Дек 28, 2012 7:59 pm

Re: Въпрос относно неопрен

Мнение от dambei »

:(
dambei
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Дек 28, 2012 7:59 pm

Re: Въпрос относно неопрен

Мнение от dambei »

трябваше да взема Нава, пак се прекарах ...
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпрос относно неопрен

Мнение от vatus56 »

Не си се прекарал, неопрена е хубав. Това, че има малко разлепване по снадките не е болка за умиралка. Има качествени лепила и като го направиш няма да мръдне.
Със здраве да си го ползваш, не се ядосвай, марката не е случайна и ако го пазиш ще ти служи вярно поне 5години. :D

Друг е въпроса, че на тези търговци не им прави чест. :(
Никоя риба не е по - важна от живота !
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”