Проект-хавайско копие

Модератор: nkolev66

nikilaaa
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 8:00 pm

Проект-хавайско копие

Мнение от nikilaaa »

за лятото искам да си направя един хаваец да гърма попчетата и по възможност някоя илария та като четах във форумите стигнах до извода че евтините коите се продават са боклуци тъй че реших да си направя сам.все още съм взел само материалите.чакам съвети.
Прикачени файлове
аоэф.jpg
аоэф.jpg (108.7 KiB) Преглеждано 5336 пъти
аоф.jpg
аоф.jpg (131.91 KiB) Преглеждано 5336 пъти
Picture 014.jpg
Picture 014.jpg (75.83 KiB) Преглеждано 5336 пъти
milen_ilchev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:20 pm

Re: Проект-хавайско копие

Мнение от milen_ilchev »

Няма какво много да го умуваш! Това което си взел става. Намери само един хубав ластик 8-10мм на Дънлоп и си готов. След първите няколко риболова, сам ще разбереш какво още трябва или не трябва.
Аватар
express.servise
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 2:43 pm

Re: Проект-хавайско копие

Мнение от express.servise »

Този ластик на картинката е идеален мисля че е 11мм.
nikilaaa
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 8:00 pm

Re: Проект-хавайско копие

Мнение от nikilaaa »

express.servise написа:Този ластик на картинката е идеален мисля че е 11мм.
Точно така,ластикът е 11 мм на Дънлоп.
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Проект-хавайско копие

Мнение от Диканаров »

За попчета тризъбец е по-подходящ, като щиповете е добре да са в триъгълник на метална база! Този четиризъбец е и с пластмаса, като основа! По камъните за попчета ще се криви и чупи. Ластикът е ОК! Действай! :D
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Проект-хавайско копие

Мнение от starcho »

сопата трябва да е лека,моята е алуминиев съветски спининг,но и стъкломатов стар е подходящ.Предвидил ли си топка за удобен захват,когато е опънат ластика да не стискаш много сопата?Относно тризъбеца-трябва да е здрав и максимално широк,зъбите да са близо един до друг за да не се забият около рибата.Тая джажа хваща повече попари от харпуна и е с евтина подръжка,става и за други рибета,пък дано срещнеш и някоя от ония сплесканите.
Аватар
vladimir1974
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 447
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 11:06 am
Местоположение: varna
Обратна връзка:

Re: Проект-хавайско копие

Мнение от vladimir1974 »

Колега съвет и от един амтьор.През 1995г и аз си направих.Беше малко тежко от плътно желязо фи 6.Във водата не се усещаше.Тризъбец е мн.по -добре ,тъй като има малки дупки и пространства ,в които четиризъбеца няма да влезе.Носих си винаги една пила за ремонт на пътя както се казва,макар че бях закалил всичко.Дадоха ми съвет да си направя копието от щека за ски-не съм запознат и поразгледай като вариант.Друго ,което според мен е важно -рамото да е по дълго/за по добра точност и сила на изстрела/.Риба се ловеше,но по-дребна.Ще ти трябва малко време да свикнеш как да се целиш.Аз лично бях направил една халка в горноя край и там вързвах ластика./самата халка е хубаво да облечеш с нещо меко за да не го наранява/Дано съм бил полезен.Иначе голям кеф ми правеше,но от 1997г година не ми разрешават да се гмуркам за съжаление.Успех :D
kasmet
Аватар
express.servise
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 2:43 pm

Re: Проект-хавайско копие

Мнение от express.servise »

Вилицата няма да се счупи ,тя е за пневматк бил съм с чука една такава (няма чупене еластична е),но спорд мен е тежка за хавайка.Скороста при хавайката е толкова важна колкото и при харпуните.Аз ползвам от купешките с тънка никелирана тръба и петорна вилица като подменям оргиналния ластик с такъв като на нимката на никилаа.
deso_bg
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 320
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 4:45 pm
Местоположение: София

Re: Проект-хавайско копие

Мнение от deso_bg »

Здравей колега,
Опитай се да направиш нещо подобно вместо твоето острие, не случайно "новите братя" :mrgreen: му викат паралайзър :

Изображение

Ластика ти е дебел и предполагам ще ти изморява ръката, при толкова много риба в нашето Море. По-добре си потърси от последния размер катетри или парче от разплетен стар бънджи ластик. По специализираните ортопедични аптеки продават ластици в различни размери за рехабилитация на разни травми, от личен опит мога да кажа :oops: , че са идеални за целта :idea:

Ето и малко идеи ако не си го домислил как точно да стане - изработката на лапето му куца леко 'ма почти е изчерпал темата :lol:

[youtube1]<object width="560" height="315"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/jkCfw7Zfmnc?hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/jkCfw7Zfmnc?hl ... on=3&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" width="560" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>[/youtube1]
nikilaaa
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 8:00 pm

Re: Проект-хавайско копие

Мнение от nikilaaa »

И според мен един такъв тризъбец ще е по-добър вариант, а колкото до ластика мисля че няма да има проблем хем ще е с по-голяма изстрелваща сила.
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Проект-хавайско копие

Мнение от starcho »

На мен ми се случи и ластик за прашка,доволен съм.Но за далекобойноста на копието трябвя да е леко и с остри шишове-отскачало мие при удар в кефал.Грубите стрели убиват скоростта,масивния тризъбец също.
nikilaaa
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 8:00 pm

Re: Проект-хавайско копие

Мнение от nikilaaa »

starcho написа:На мен ми се случи и ластик за прашка,доволен съм.Но за далекобойноста на копието трябвя да е леко и с остри шишове-отскачало мие при удар в кефал.Грубите стрели убиват скоростта,масивния тризъбец също.
това става ли за снайперистки удар :finga: малко е грубо, ще го пилна и май ще стане.
Прикачени файлове
Picture 015.jpg
Picture 015.jpg (99.82 KiB) Преглеждано 4817 пъти
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Проект-хавайско копие

Мнение от starcho »

Тая джаджа не за попчета,а за големи прасета,едва ли ще уцелиш дребосък.
nikilaaa
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 8:00 pm

Re: Проект-хавайско копие

Мнение от nikilaaa »

малко раздвижване по темата.ластикът мисля да е захванат по следният начин като краищата му са притиснати с миши опашки.ако някой има по-добри съвети да пише. :rolleyes:
Прикачени файлове
жотгххъж.jpg
жотгххъж.jpg (75 KiB) Преглеждано 4764 пъти
жотгххъж (1).jpg
жотгххъж (1).jpg (74.32 KiB) Преглеждано 4764 пъти
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Проект-хавайско копие

Мнение от starcho »

Изпиляваш ръбовете и премахваш всички скосове-всеки ръб спира стрелата,все пак водата е много по-плътна от въздуха.Не е зле да сложиш едно удебеление с капковидна форма на мястото на захвата за да не ти се уморява ръката.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”