Къде съхранявате ключове и документи като влизате в морето.

Модератор: nkolev66

galin don4ev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Авг 31, 2007 5:27 pm
Местоположение: Варна

Къде съхранявате ключове и документи като влизате в морето.

Мнение от galin don4ev »

Здравейте, понеже съм новак и ми е интересно къде си държите ключове за кола телефони и документи като влизате в морето.Когато съм със семейството ми е ясно оставям ги при жената. Но когато съм сам къде да ги слагам. Гледах едни калъфчета непромокаеми ги водят за телефони, ама ги гледах в джъмбо та не съм много сигурен в тях . Има ли ги по рибарските магазини такива които са за тази работа ,ако да къде да ги търся във Варна. За телефоните ясно в колата и документите пак там , ама за ключовете за колата къде . Благодаря предварително за съветите.
Аватар
kuins
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 5:16 pm
Местоположение: Бургас, на 2 км. от морето и 1 км. от "Мандра" и "Вая".

Re: Къде съхранявате ключове и документи като влизате в море

Мнение от kuins »

Преди да ми откраднат лодката, ги оставях под калника, върху задната лява гума на автомобила. :D :D :D
Обикновенно влизах от Черноморец, където е оживен паркинга, и проблеми никога не съм имал. :drinkers:
Бъдете здрави, и наслука!
Ако работата ти пречи на риболова - остави работата!
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Къде съхранявате ключове и документи като влизате в море

Мнение от vatus56 »

Ако не ти се давт парички за непромокаеми кутии и калъфчета, един от начините е в презерватив завързан на възел и пъхнат под ръкава на неопрена.
Никоя риба не е по - важна от живота !
galin don4ev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Авг 31, 2007 5:27 pm
Местоположение: Варна

Re: Къде съхранявате ключове и документи като влизате в море

Мнение от galin don4ev »

Благодаря за отговорите, къде ги има тези калъфчета , а идеята много ми харесва с презарватива и след това в калъфчето. Благодаря пак, чакам още предложения. :drinkers:
Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: Къде съхранявате ключове и документи като влизате в море

Мнение от ildobrev »

На калъфчетата нямам доверие. Прецаках си едно дистанционно така. Сега ползвам тази кутийка http://www.varnadiving.com/vodolazna_ek ... m/343.html" onclick="window.open(this.href);return false;. Продават и по-големи, в които освен ключове, можеш да сложиш и телефон, пари, документи...
ruslani4
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 5:21 pm

Re: Къде съхранявате ключове и документи като влизате в море

Мнение от ruslani4 »

с подобна кутийка вързана на кръста съм слизал до 10-на метра и не пуска вода. Но трябва да се проверява гуменото уплътнение ( оринга ) дали е си е там и е здрав.
New fish
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Вто Май 14, 2013 10:21 am

Re: Къде съхранявате ключове и документи като влизате в море

Мнение от New fish »

galin don4ev написа: За телефоните ясно в колата и документите пак там , ама за ключовете за колата къде . Благодаря предварително за съветите.
Дали телефоните трябва да се оставят в колата? Може би трябва поне един да е с теб? Не че под водата можеш да звъниш, но все пак... :)
Аватар
express.servise
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 2:43 pm

Re: Къде съхранявате ключове и документи като влизате в море

Мнение от express.servise »

Има водоустойчиви модели гсми до 3м снимал съм риби с такъв , но обхвата изчезва с потапянето във водата .Ако имаш буй с джоб може да си го държиш на буя .Дали ти трябва или не е друг въпрос.
За гмуркане ползвам кола без аларма-ключа в джоба на жилетката.
Аватар
dilinger
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 2:25 pm

Re: Къде съхранявате ключове и документи като влизате в море

Мнение от dilinger »

Пластмасов буркан с капачка :lol:
galin don4ev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Авг 31, 2007 5:27 pm
Местоположение: Варна

Re: Къде съхранявате ключове и документи като влизате в море

Мнение от galin don4ev »

Пак благодаря за съветите, най-вече ме интересува за ключовете за колата. И да си призная най-много ми харесва варианта с презарватива и да не ползвам алармата. Но мисля да си заприходя едно такова от линка на колегата. :prayer: :drinkers:
Аватар
6tukara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 499
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 8:10 pm
Местоположение: София

Re: Къде съхранявате ключове и документи като влизате в море

Мнение от 6tukara »

Махам ключовете от дистанционното за алармата , пускам алармата и я слагам вътре в колата хлопвам вратите, а ключовете ги закачам на ципа на неопрена. При излизане отклучвам колата алармата писва за няколко секунди докато взема дистанционното и го спра и готово.
АКО ИМА РИБА И НА БАСТУН, ЧЕ СЕ ХВАНЕ
GeorgiPetrov
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Сеп 10, 2013 11:49 pm

Re: Къде съхранявате ключове и документи като влизате в море

Мнение от GeorgiPetrov »

galin don4ev написа:Пак благодаря за съветите, най-вече ме интересува за ключовете за колата. И да си призная най-много ми харесва варианта с презарватива и да не ползвам алармата. Но мисля да си заприходя едно такова от линка на колегата. :prayer: :drinkers:
Гальо, буй взе ли?
Мога да ти измисля една кутийка, която ще стане да се пригоди за подвода - да я закачаш на буя.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Къде съхранявате ключове и документи като влизате в море

Мнение от rikitikitavi »

като съм с колата нося само документи на колата, книжката и талона си, телефона и някой лев. Всичко това му намирам разни различни тайници из колата. Ако я отворят да им трябва повечко време да ги открият. Отделно съм си направил един обикновен ключ без чип дето е на въженце на ръката ми като се гмуркам. С него заключвам и отключвам.Нямам много доверие да си оставям нещата на буя. Понякога се налага да се закотви буя по-настрани. Може да го чопнат. Отделно миналата година едно корабче ми отнесе буя , че бързали....Аз така съм решил за себе си.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 432
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: Къде съхранявате ключове и документи като влизате в море

Мнение от boqn_belchev »

1376144503526.jpg
1376144503526.jpg (60.16 KiB) Преглеждано 1560 пъти
1376144465692.jpg
1376144465692.jpg (31.82 KiB) Преглеждано 1560 пъти
Здравей, колега!
Аз ги завивам в торбичка телефона и документите. После ги слагам в кутия за сандвичи а тя в кутия от сирене. Ползвал съм и презервативи и така винаги имах оправдание, че имам в мен пред жената ма зимата не върви много :D .Случи се преди известно време всичко това да си обърне от вълните и после не бях никак спокоен, но останаха сухи. Преди година ми откраднаха на алеята във Варна всичко от колата и сега е с мен във водата, но като се замисля, както казва Ники може и от там да ти ги вземат или някой кораб да ги отнесе. Вчера гледах по рибарските магазини към 20лв са специални кутии. Поздрави и наслука!
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”